יועץ משכנתאות פרטי

התמודדות עם משכנתא לאורך שנים


אחת מהדרכים הנפוצות ביותר בישראל שבעזרתן זוגות צעירים יכולים להרשות לעצמם לקנות דירות, זה על ידי משכנתאות, כי לרוב האנשים אין מראש את כל הכסף שלו הם זקוקים כדי לממן את הדירה שאותה הם קונים. לכן זה מאוד טבעי שגם אתם בעצמכם בוודאי הלכתם לבנק ביום שבו החלטתם לקנות דירה, ולמרות שאולי היה לכם הון עצמי לא מבוטל, הרי שבוודאי הייתם זקוקים גם למשכנתא שאותה פרסתם ללא מעט שנים. בנקודה הזאת חשוב להבין עניין קריטי ביותר, והוא: המשכנתא שלקחתם לפני חמש שנים לא חייבת ללוות אתכם לעוד 25 או שלושים שנה, כי היום אפשר למחזר את המשכנתא כדי לשנות את ההחזר שלה.

מה קורה בפועל?

בפועל רוב האנשים לוקחים הלוואות משכנתא בסדרי גודל שונים, ומחזירים אותן לאורך שנים רבות. ההמלצה של גרוסמן יעוץ פיננסי היא לקחת אומנם את הלוואת המשכנתא, אך לוודא שהיא לא תהייה יותר גבוהה מאשר 33% משכר הנטו המשותף שלכם. כבר בעניין הזה הרבה זוגות עושים טעויות, כי כתוצאה מכך שהם לא רוצים להתפשר ולא רוצים לקנות דירות זולות יותר, הם לוקחים הצעות למשכנתא שבסופו של דבר גורמות לאיכות החיים שלהם לרדת. מעבר לנקודה החשובה של ההחזר החודשי שלכם, רצוי להבין שמה שקורה בפועל הוא שהמשכורות לרוב לא עולות, או עולות מעט במהלך השנים, ואילו החזר משכנתא כן משתנה וכן נהייה תמיד גדול יותר.

מה אפשר לעשות?

גרוסמן יעוץ פיננסי מציע לכם לבדוק מידי פעם את המשכנתא שלקחתם לפני שנים, פשוט כי מה שהיה נכון לכם לפני שנים לא בטוח מתאים לכם גם היום. מעבר לעובדה שהמשכורות נשארות זהות אך ההחזר גדל, הרי שיש גם מקרים הפוכים שגם בהם עדיף למחזר את המשכנתא ולשנות אותה. כלומר, אם אתם ברי מזל וכן הצלחתם לשפר מאוד את המצב הכלכלי שלכם, אז למה שלא תחזירו בכל חודש יותר אחוזים ותסיימו את ההלוואה הזאת הרבה יותר מהר? חשבון משכנתא כולל לא רק ביטוח משכנתא שאתם צריכים לעשות, אלא גם את האחריות לבדוק את המשכנתא לאורך השנים כדי לראות האם אתם יכולים לשנות את ההלוואה הזאת כדי לשלם הרבה פחות.

ממחזרים משכנתא

אומנם בעבר אנשים לא ידעו שאפשר למחזר את הלוואת המשכנתא, אך היום זה בהחלט כבר הרבה יותר מקובל, ולא כדאי לכם לוותר על האופציה הזאת. הרבה פעמים אחרי קבלת ייעוץ אצל גרוסמן יעוץ פיננסי אנשים מבינים שאומנם תמיד יהיה עליהם לשלם ריבית על משכנתא, אך אין זו חובה להמשיך לשלם כל כך הרבה בכל חודש. פעמים רבות על ידי כך שהולכים ובודקים את הדברים לעומקם אפשר להגיע למצב שבו משלמים הרבה פחות בכל חודש, מה שאומר שיש יותר כסף שממנו המשפחה יכולה ליהנות בחיי היום יום. חשוב מאוד להבין שאומנם הדירה שלכם זו ההשקעה הגדולה ביותר שתעשו בחיים כנראה, אך היא לא צריכה לפגוע באיכות החיים שלכם. אם תבדקו את האופציה של מיחזור משכנתא אתם תראו שתהייה לכם אפשרות לחסוך לא מעט כסף בכל חודש ואין ספק שזה מומלץ.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים