יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא לצורך שיפוץ דירה


לאחר התלבטויות רבות, מחשבות וחישובים אין-ספור – הגעתם להחלטה לעשות שינוי ולשפץ את הדירה. שיפוץ דירה הוא תהליך ארוך ולא פשוט, ותהיה לו השפעה לא מבוטלת על היום-יום שלכם במשך כל זמן השיפוץ. בכדי להפוך את חווית השיפוץ לחוויה כמה שיותר נעימה, מומלץ לתכנן את פרוייקט שיפוץ הדירה לפרטי-פרטים. תכנון שיפוץ דירה כולל בתוכו מספר אלמנטים הכרחיים שיעשו לכם חיים קלים יותר במהלך תקופת השיפוץ ובכלל.

לתכנן, לתכנן, לתכנן

את תכנון שיפוץ הדירה כדאי להתחיל בתכנון היקף השיפוץ – עליכם להגדיר מה בדיוק אתם רוצים לשפץ. האם אתם רוצים שיפוץ כולל של כל הבית, או רק שיפוץ של חלק מסוים מהבית? האם מדובר בשיפוץ הדורש שינוי מסוים במבנה הבית, או שיפוץ קוסמטי בלבד? אלה רק חלק קטן מן השאלות שעליכם לשאול את עצמכם בתהליך של שיפוץ דירה. מיד לאחר מכן, יש לקבוע מסגרת תקציב – לאורך התהליך כולו עליכם לשים לב שאינכם חורגים מן התקציב. כבר בשלב זה עליכם לתכנן על מה תוותרו ומה תשאירו במקרה והתקציב שקבעתם לא יספיק לממש את התכנון שלכם במלואו. במידה ומדובר בשיפוץ רציני, כזה הדורש הלוואה מבנק מסחרי או אפילו לקיחת משכנתא, הרי שגם משכנתא לשיפוץ הדירה צריך לדעת לתכנן ולקחת בתבונה.

זמן זה כסף וכסף זה זמן

לאחר תכנון היקף השיפוץ וקביעת מסגרת התקציב, עליכם לקבוע מתי יתחיל השיפוץ ולהכתיב לעצמכם לוח זמנים. מומלץ לתכנן מראש את תקופת שיפוץ הדירה, ולבחור תקופה בה אינכם עסוקים במיוחד (ואולי עליכם אף לקחת חופשה מן העבודה) על-מנת שתוכלו להיות מרוכזים בתהליך השיפוץ. כמו כן, מומלץ לבחור תקופה שתהיה נוחה לכל בני הבית, כך שהשיפוץ לא יפריע לחיי היום-יום שלהם. כמו כן, תכנון טוב של לוח הזמנים ועמידה בו, יקלו על התנהלות השיפוץ ואף עשויים לחסוך לכם כסף רב.

ועוד כמה דברים

לפעמים, שיפוץ דירה דורש קבלת אישורים והיתרים מגורמים שונים. עדיף לכם לדאוג לקבלת היתרים ואישורים אלו עוד לפני תחילת השיפוץ בשביל ייעול התהליך. על-פי התכנון שלכם, בדקו ממי עליכם להשיג את האישור (שכנים, רשויות וכו’) והשיגו אותו. כמו כן, עליכם לדאוג לכיסויים ראויים לרהיטים הנמצאים בדירתכם, זאת מפני שפעמים רבות אחת התוצאות של שיפוץ דירה היא אבק רב המתפזר בכל רחבי הבית – קנייה מוקדמת של כיסויים מתאימים (ולא יקרים) תחסוך מכם את הטרחה שבלקנות את הרהיטים מהאבק שהצטבר עליהם.

זכרו: אמנם תהליך שיפוץ דירה הינו תהליך מורכב ואף קשה, אך תכנון נכון של הפרוייקט יחסוך לכם גם בזמן וגם בכסף. תכננו את היקף השיפוץ וקבעו מסגרת תקציב, דאגו להיתרים ואישורים מתאימים, מנעו מעצמכם ניקיונות מיותרים ועמדו בלוח הזמנים – ותהליך השיפוץ יהפוך ברגע אחד לפשוט הרבה יותר. נקודה נוספת וחשובה, בחרו קבלן שיפוצים אמין שיעשה לכם בדיוק מה שאתם רוצים ושתצאו מרוצים ושמחים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים