יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא לכיסוי המינוס


תנאי המחיה בישראל בשנים האחרונות מתייקרים ועולים ולמרבית התושבים המציאות הזו ביחד עם הרצון והצורך להתאוורר מדי פעם בחו”ל או לחיות ברמת חיים דומה לזו שחיו בה בעבר יוצרת אחריה מינוסים כבדים

אין כמעט חשבון בנק בישראל שלא נמצא במינוס – המינוס הוא אחת הדרכים לחיות בישראל בצורה נורמטיבית. אך המינוס גובה מחיר גבוה מפני שהריבית שלו היא הריבית הגבוהה ביותר שקיימת – הבנקים מרוויחים המון כסף מהמינוסים של הלקוחות.

אחת הדרכים להימנע מיצירת מינוס היא התנהלות כלכלית נכונה שכוללת מעקב אחר ההוצאות והתשלומים השונים אך בנוסף לה יתכנו מקרים שבהם לקיחת הלוואה לצורך סגירת המינוס תהיה צעד נכון.

למי שיש בבעלותם דירה הבנקים מציעים אפשרות הקרויה משכנתא לכיסוי חוב- בהנחה שאין משכנתא קיימת על הדירה הלוואת המשכנתא תאפשר קבלת סכום כסף עד גובה של 50% משווי הדירה.

אחד מהיתרונות הגדולים של משכנתא על דירה קיימת היא האפשרות המהירה והבטוחה למדי לקבל סכום כסף גבוה עם תנאים משתלמים מאוד להחזר. מבחינת הבנקים זו אפשרות בטוחה יחסית למתן הלוואה מכיוון שמדובר בנכס קיים.

במקרה של הלוואת משכנתא לצורך כיסוי חוב כדאי להתייחס להלוואה כמשכנתא לכל דבר. להסתייע ביעוץ מקדים, בדיקה מקיפה של חלופות והצעות נוספות והתאמת ההלוואה לתנאי החיים והאפשרות להחזר.

באלו מקרים הלוואה מסוג משכנתא לכיסוי המינוס יכולה להיות פתרון טוב לסגירת החוב ותהיה עדיפה על הלוואה רגילה?

  • בסכום גבוה ברמה כזו ששינוי ההתנהלות הכלכלית לבדו לא יאפשר עדיין להביא לסגירתו בלי סיוע נוסף
  • במינוס בסכום גבוה שמשך הזמן שיידרש כדי להתגבר עליו הוא ארוך והריבית שתיגבה תהיה גבוהה ולאורך הזמן לא משתלמת בעליל
  • מינוס שפוגע במסגרת האשראי וכולל הגבלות אחרות של הבנק על החשבון שיכול להביא לפגיעה כמו החזרת שיקים והגבלת החשבון .

במידה ונפלה ההחלטה לקחת הלוואת משכנתא לכיסוי המינוס חשוב לשים לב למספר דגשים חשובים:

  • גובה הריבית של הלוואת משכנתא לכיסוי המינוס חייב להיות נמוך מגובה הריבית שגובה הבנק על המינוס.- יש למצוא הלוואה בריבית הנמוכה ביותר האפשרית.
  • גובה סכום ההלוואה נועד לאפשר את סגירת המינוס בקלות – הסכום לא חייב להיות שווה לגובה המינוס אלא מספיק כדי לסייע לכם להתגבר על החוב בקלות ובמשך זמן קצר יותר- ככל שסכום ההלוואה יהיה קטן יותר כך יהיה קל יותר לשלם אותה.
  • יש לזכור שמטרת ההלוואה הזו היא לסייע לכם לצמצם את החוב מול הבנק ולא להכניס אתכם להתחייבות נוספת.
  • יש לקחת הלוואה באופן שיאפשר להחזיר אותה – סכום ההלוואה ופריסת התשלומים וגובה ההחזר צריכים כולם לעמוד בתנאים שיאפשרו לכם לעמוד בהם.

כדאי לדעת שהבנק מרוויח יותר מהריבית מהמינוס שלכם ולכן במידה ותחוו לחץ מהבנק לקחת הלוואה לצורך כיסוי החוב לא נכון להיענות להצעה של הבנק באופן מיידי.

חשוב לבדוק כמה הצעות שונות ואת כל האפשרויות לקבלת הלוואה בתנאים הכי טובים האפשריים ולא רק מהבנק אלא גם ממקורות אחרים- כמו הלוואות חוץ בנקאיות שלא מחייבים ערבים או בטחונות והן הלוואות מידיות שבחלקן ניתן למצוא גם הלוואות בריבית נמוכה כמו זו שהבנק מציע.

חשוב לדעת שתקופת הלוואת משכנתא לכיסוי חובות תהיה תקופה של צמצום הוצאות כללי וההסתכלות הנכונה על העתיד בתקופה זו צריכה לשים בראש את המטרה המרכזית שהיא בעיקרה חיסכון של כסף שלכם.

הקטנת סכום הכסף שהבנק היה גובה מכם במצב של מינוס היה לעין ערוך גבוה יותר מאשר הסכום שאתם נדרשים לשלם על מנת להחזיר את ההלוואה.

להתייעצות עם יועץ משכנתאות מומחה, צרו קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19