יועץ משכנתאות פרטי

משכנתאות, עד כמה אנו מתמצאים או מתאמצים להבין בנושא.


לקיחת משכנתאות- על פי רוב אירוע חד פעמי בחיינו

עבור רבים מאיתנו שרכשו או ירכשו דירה רק פעם אחת בחייהם כל נושא המשכנתא כתהליך עם כל השלבים הכרוכים בהשגתה, נתפש כלא מוכר ולא “ידידותי למשתמש”. הבנת האפשרויות, החלופות, המונחים הבנקאיים (סוגי הריביות, עמלת היוון, הצמדות) הופכת לתכנית הכשרה אישית לעתים מזורזת על מנת לעבור את התהליך בשלום ולקבל משכנתא, הריי על פי רוב לא נצטרך לעסוק בזה שוב, או לפחות לא בקרוב. ובכן הנחות אלה הן שגויות ואין להסתמך על מבחן התוצאה (הצלחנו לקבל משכנתא!), התהליך הנו חשוב לא פחות וביצועו תוך שיקולים שאינם מתבססים על ידע והבנה מלאים, עלול לעלות לכם כסף רב.

להסתמך על הבנקאי?

כאמור, לא כולנו מגיעים לשלב לקיחת המשכנתא עם ידע בנקאי ופיננסי. בהיעדר ידע בתחום, רבים מנחמים עצמם כי יוכלו להסתמך על עצת הבנקאי, הלוא הוא איש מקצועי ואדיב, שוודאי יסביר לנו ויפרט את האפשרויות האופטימליות עבורינו. אחרים פונים להתייעץ עם חברים או בני משפחה שעשו זאת בעבר והצליחו…גם הנחות אלה הינן שגויות. הבנקאי הוא עובד המייצג מוסד למטרות רווח כאשר אתם הלקוחות התורמים לרווחיות זו. המידע שהוא יוכל או יהיה מעוניין לספק לכם, לעולם יהיה מוטה לטובת הבנק או במקרה הטוב לטובת שני הצדדים. אך זה אינו מספיק, במקרים רבים ישנם מסלולי משכנתא טובים וזולים יותר, במקרים אחרים ישנן עמלות המוטלות עלינו, כגון עמלת פתיחת תיק, שאינן מחוייבות המציאות וניתן ואפילו כדאי להתמקח עליהן.
גם שיעור הריבית על המשכנתא ניתן לדיון ולמשא ומתן.

אז כיצד נכון לגשת לנושא?

דווקא משום שזהו תהליך שנעבור בחיינו רק פעם אחת או אולי פעמים מועטות, כדאי לעשות אותו נכון ובתבונה. אם אתם חשים שאין בידכם הזמן או היכולת להבין בתחום באופן מעמיק, כדאי לא לגשת לעניין לבדכם. נטילת משכנתא הינה תהליך שאם יבוצע נכון ובהסתמך על ידע מקצועי יוכל לחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי שקלים. לכן, כמו בתחומים אחרים בחיינו בהם אנו פונים לייעוץ של מומחה, כגון ברפואה או עריכת דין, גם כאן נחוץ לעשות זאת. על פי רוב, יועצי משכנתאות פרטיים הינם עובדי בנק לשעבר, שעברו לתת שירותיהם באופן פרטי, ללווים. הם מכירים את התחום באופן מעמיק על כל היבטיו כולל הכרת שיקולי הצד המלווה, זהו ידע שלא יסולא בפז ויכול לעמוד לרשותכם ולצידכם ללא אינטרסים זרים.
היועץ, יוכל לנהל עבורכם ובשבילכם את תהליך המשא ומתן מול הבנק או הגוף המלווה. מהכרתו את שוק המשכנתאות, הוא יוכל גם לסייע לכם בהבנת ומילוי הטפסים הרבים עליהם יש לחתום, להשיג עבורכם שעורי ריבית נמוכים ככל שניתן וחשוב מכך, יוודא שתמהיל המשכנתא – משכה וההחזרים עליה, יתאמו לצרכים הספציפיים שלכם.
העלות של העסקת יועץ משכנתאות אישי הנה בטלה בשישים ביחס לחסכון העצום שהוא עשוי לייצר עבורכם, ההתלבטות היא מיותרת שכן היתרונות מדברים בעד עצמם, העסיקו יועץ משכנתא אישי ומקצועי,בעל ניסיון מוכח.
בהצלחה!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים