יועץ משכנתאות פרטי

כלכלת משפחה וצרכנות נבונה


הידוק החגורה

לכל משפחה ישנן תקופות וזמנים המאלצים אותה “להדק את החגורה” בין אם זה לתקופה קצובה בה חל שינוי במאזן הכלכלי בבית כגון ירידה בהכנסה או הוצאות בלתי צפויות ובין אם מדובר באימוץ אורח חיים חדש השואף לחסכון ככורח המציאות. בהנחה שהגדלת ההכנסות היא אינה פשוטה, צורכת זמן או לא אפשרית, החלופה הטבעית אליה יש לגשת היא בחינת הקטנת ההוצאות, להלן חיסכון.

צרכנות נבונה

משפחה הנה יחידה צרכנית לכל דבר ועניין וככזו, ייטב לה אם תאמץ הרגלי צרכנות נבונה כדבר שבשגרה. חלק מן ההוצאות
החודשיות אינן קשיחות ועל ידי אימוץ עקרונות נכונים בקנייה נוכל לצמצם את התקציב הנדרש להן.

קניית מוצרי מזון כצרכנות נבונה

בתרבות השפע הצרכנית המאפיינת את תקופתנו, יש מגוון עצום של חנויות ורשתות שווק למזון, החל מן המרכול השכונתי וכלה ברשתות הסופר מרקט הענקיות החולשות כמעט על כל אזור תעשייה. בבואינו לקנות מוצרי מזון כדאי לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:
בחרו סניפים גדולים או ראשיים של רשתות שווק, המצטיינים במגוון עשיר של חלופות וחברות יצרניות לכל מוצר, דבר המאפשר טווח מחירים רחב ונח. רשתות אלה על פי רוב אף מציעות את “מותג הבית” למוצרים ומצרכים רבים, אשר נוטה להיות זול הרבה יותר ממותגים מתחרים גנריים. רשתות גדולות, להבדיל ממרכולים שכונתיים קטנים, גם נהנות מול ספקיהן מיתרון הגודל המאפשר להם לקנות כמויות גדולות בהנחות משמעותיות, אשר את חלקן הן מגלגלות אלינו – הצרכן הסופי.
הכינו רשימה של הנחוץ לכם בטרם הגעתכם למרכול, רשימה שהוכנה מראש תמקד אתכם במצרכים הנחוצים לכם ותמנע מכם “הסתובבויות” מיותרות במעברי החנות העמוסים מדפים המכילים מוצרים “מפתים” שלא כולם באמת נחוצים לכם.
תכננו קנייה גדולה, הקפידו לרכוש מוצרים ברי קיימא לתקופה ממושכת, אל תתמקדו בנחוץ לכם לשבוע הקרוב אלא בצעו הערכה של תצרוכת חודשית. קנייה גדולה מאפשרת ניצול של מבצעי כמות וגודל, המוצעים ברוב הרשתות כגון 1+1 במתנה, אריזות חסכון וכדומה. השוו מחירים, לפני שאתם בוחרים לאיזו רשת שווק לגשת, בדקו מחירים, עיינו בקטלוגי מבצע ובפרסומים שחלקם אף מגיעים אל תיבות הדואר שלנו. העדיפו רשת המציעה את המצרכים הנחוצים לכם במחירי מבצע. אמנם נח לגשת באופן קבוע לאותו מרכול, אך החסכון שעשוי לצמוח מבחירה סלקטיבית של הסניף או הרשת בהם נבצע את קנייתינו, הינו משמעותי ומשתלם יותר מן הנוחות.
ריכשו ירקות ופירות בשוק, במידה ויש שוק עירוני סמוך למקום מגוריכם, מומלץ לבצע שם את קניית הפירות והירקות ולעיתים אף מוצרים נוספים כמו בשר, דגים ומוצרי מאפה. המחירים בשווקים הינם נמוכים לאין שיעור מאלו המוצעים במרכולים ברשתות השווק או אצל הירקן השכונתי. יתרה מכך, ברוב המקרים תיהנו גם מטריות וממגוון גדולים הרבה יותר.

מועדונים וקופונים

רשתות שווק למזון ולאופנה מציעות לנו במקרים רבים להצטרף למועדון הלקוחות שלהם. במידה וההצטרפות למועדון אינה כרוכה בתשלום או לחליפין כרוכה בתשלום שמוחזר לכם במהלך קניות עתידיות, עשו זאת! במקרים רבים חברי מועדוני צרכנות נהנים ממחירים ייחודיים והצעות בלעדיות משתלמות.
צרכנות נבונה היא ללא ספק אפיק משמעותי להקטנת ההוצאות של התא המשפחתי. הפערים במחירים הינם גדולים ובהחלט מומלץ להשקיע ולבחון היכן וכיצד אתם ניגשים לקנייתכם הבאה במרכול או ברשת השווק.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים