יועץ משכנתאות פרטי

כלכלת המשפחה ושוויון בנטל (המשפחתי)


למרות שכבר הספקנו לשכוח, בשנה האחרונה היו הרבה דיבורים על שוויון בנטל החברתי שלנו. מה אם שוויון בנטל המשפחתי שלנו? לכל משפחה יש את החובות ואת הזכויות שלה. כאשר אנחנו מנהלים חיי משפחה אנחנו יכולים לצפות מהבעל או מהאישה שלנו שיהוו שותפים מלאים לא רק בזכויות אלא גם בחובות שיש לנו ובכלל זה גם בחובות הכספיים. כל משפחה מחליטה על ההתנהלות הכלכלית שלה, אבל ניתן לטעון שחלוקה הוגנת של משאבי המשפחה תהפוך את האווירה שלנו בבית לנעימה יותר.

מה הכוונה בשוויון בנטל של כלכלת משפחה?

אז מה הכוונה בשוויון בנטל של כלכלת המשפחה שלנו? כאשר אנחנו חיים במשפחה לכל אחד מאתנו יש את הצרכים האישיים שלנו ואת הדברים שאנחנו אוהבים. כאשר יש לנו כסף כולנו יכולים ליהנות מהדברים שאנחנו אוהבים מבלי לתת על כך את הדעת או את החשבון, אולם כאשר המשפחה שלנו נקלעת לקשיים כלכליים כל אחד מאתנו צריך להתחיל לוותר על הדברים שהוא אוהב. באותו אופן שאנחנו מוותרים על המותרות שלנו כך גם בן או בת הזוג שלנו יכולים לוותר על חלק מהמותרות שלהם וגם הילדים שלנו יכולים לוותר על הממתקים שאנחנו קונים להם או על כמות הצעצועים שלהם. כך כל המשפחה שלנו תישא ביחד את העול הכלכלי של הקיום שלה.

האם כלכלת משפחה יכולה וצריכה בכלל להיות שוויונית?

נשאלת השאלה, האם כלכלת משפחה יכולה בכלל להיות שוויונית? התשובה לכך היא כנראה לא. הצורך שלנו כהורים לא שווה ערך לצרכים של הילדים שלנו. מה גם שאנחנו יכולים כמבוגרים לוותר על חלק מהצרכים שלנו בעוד שהילדים שלנו לא יכולים תמיד לדחות סיפוקים או לוותר על מה שהם רוצים.  התשובה לכלכלת משפחה שוויונית ומאוזנת הוא שכל אחד מאתנו יכבד את הצרכים של החברים האחרים במשפחה גם אם זה אומר שלפעמים אנחנו צריכים לוותר קצת על מה שאנחנו אוהבים או רוצים. לא כל מה שאנחנו רוצים שיהיה לנו זה דברים שאנחנו באמת צריכים וחשוב שנשמור את ההבדל בין שני מושגים אלו בראש כאשר אנחנו רוצים לחסוך כסף.

כלכלת משפחה שוויונית – הכול מתחיל ונגמר בחינוך

כלכלת משפחה שוויונית מתחילה בחינוך שאנחנו קיבלנו בבית שלנו ובחינוך שאנחנו נותנים לילדים שלנו. אם נחנך את הילדים שלנו מגיל צעיר להעניק כבוד לאחים שלהם ולנו לא יהיה להם קשה כל כך לא לקנות כל צעצוע שהם רוצים ולא יהיה להם קשה להבין שלא תמיד מקבלים את כל מה שרוצים.

לסיכום, ניתן לומר שכלכלת המשפחה שלנו היא נושא מאוד טעון מבחינה רגשית. כאשר אנחנו מנהלים את המשאבים הכספיים שלנו אנחנו צריכים להתחשב בצרכים של כל אחד מבני המשפחה שלנו ולעשות זאת עד כמה שניתן בצורה שוויונית.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים