יועץ משכנתאות פרטי

כלכלת הבית לאחר גירושין


קשה לתאר את המהירות בה הופכת האהבה אשר שררה בין בני הזוג למלחמת עולם של ממש. ויכוחים אשר עוסקים ברכוש וכספים מלווים כל תהליך גירושין. המעורבות של הרגשות הקשים בתהליך חלוקת הרכוש, הם שמגבילים את כושר קבלת ההחלטות. בעוד בני הזוג נמצאים בתוך סערת רגשות, קשה יהיה לקבל את ההחלטות הנכונות או לראות את הדברים בטווח הארוך. מעורבות של עורך דין ויועץ כלכלי אשר מסוגלים להציג את ההשלכות של הדברים בטווח הארוך, תוכל למנוע טעויות והפסדים כספיים לשני בני הזוג.

דגשים לניהול נכון של כלכלת הבית לאחר גירושין

כעס וטינה מונעים מבני הזוג לראות את הדברים בצורה בהירה. אלו אשר מכירים בקושי הזה, מצליחים לצלוח את התקופה הקשה ולהסתגל מהר יותר לשינויים. גירושין מביא עמו שינוי משמעותי באורח החיים. שני בני הזוג אשר ניהלו עד כה יחידה כלכלית אחת, נפרדים ומפרידים את אותה יחידה. בהתאם לכך, יש להכניס את השינויים הדרושים באורח החיים. בעזרת שירותיו של עורך דין,כל אחד מהצדדים מתבקש לסכם מחדש את יכולותיו הכלכליות ואת הנכסים העומדים לרשותו במטרה לקבל החלטות נבונות. עם הגירושין יש לבחון מחדש את מקום המגורים, להרכיב חשבון הוצאות ולשנות את דפוסי החשיבה. לא עוד חשיבה משפחתית בשניים, את ההחלטות הכלכליות לעתיד יקבל כל אחד מבני הזוג בעצמו.

טעויות כלכליות קריטיות במהלך הסכם גירושין

רוב האנשים מתגרשים רק פעם אחת בחיים. סביר כי לא יהיו בידם הכלים להתמודדות נכונה עם התהליך. טעויות כלכליות וסערות של רגשות נפוצות מאוד לכל אורך הדרך. זוגות רבים מגיעים לכדי מלחמה של ממש, הם מוותרים על רכוש ונכנעים לדרישות של הצד השני רק מתוך מטרה לסיים את התהליך מהר ככל האפשר. עם חלוף הסערה, הם מבינים את המשמעות של אותן החלטות ופשרות. בכדי לצלוח נכון את התקופה הקשה הזו, כדאי יהיה לשכור איש מקצוע מנוסה ובעיקר ניטרלי. מעורבות של יועץ כלכלי או עורך דין תגן על האינטרסים הכלכליים שלהם ותאשר הסתגלות מהירה יותר למצב החדש.

יש לציין כי הוצאות משפטיות מהוות נטל כלכלי של ממש. זוגות אשר בוחרים לנהל משפטי גירושין משלמים הון לעורכי הדין. במידת האפשר, נמליץ להימנע מכך. אפשר יהיה לגשר בין הצדדים ולפתור מחלוקות גם מבלי להיקלע להוצאות כספיות גבוהות ולפגוע בילדים. אין ספק כי כלכלת הבית לאחר גירושין דורשת היערכות מחודשת. ההתנהלות הכלכלית החדשה תוגדר בהתאם לסכומי הכסף העומדים לרשותכם וההוצאות הדרושות. יש לזכור לראות את התמונה הכוללות ולהתייחס גם להוצאות כמו ביטוח רפואי, תשלומי משכנתא והחזר הלוואות משותפות.

הלוואות משכנתא במהלך גירושין

הבית או הדירה הם לרוב הנכס היקר ביותר אשר נמצא על שולחן הדיונים. הצעד הפשוט ביותר יהיה מכירת הנכס וחלוקת הכספים. אך אם תקדישו לכך מחשבה תגלו כי ישנן גם אפשרויות אחרות. חשיבה כלכלית נבונה לטווח הארוך מתבססת על קבלת החלטות שקולות, תוך מתן כבוד הדדי זה לזה. זכרו כי מדובר בקשיים חולפים. עם חלוף הסערה תשמחו לגלות כי פעלתם נכון מבחינה כלכלית ומשפטית ולא גרמתם להפסדים כספיים. משרד לעריכת דין וייעוץ כספי מקצועי יציגו בפניכם גם אפיקי פעולה נוספים. אולי לפתע תגלו כי אין כל הכרח למכור את הדירה המשותפת.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19