יועץ משכנתאות פרטי

כלכלת הבית לאחר גירושין


קשה לתאר את המהירות בה הופכת האהבה אשר שררה בין בני הזוג למלחמת עולם של ממש. ויכוחים אשר עוסקים ברכוש וכספים מלווים כל תהליך גירושין. המעורבות של הרגשות הקשים בתהליך חלוקת הרכוש, הם שמגבילים את כושר קבלת ההחלטות. בעוד בני הזוג נמצאים בתוך סערת רגשות, קשה יהיה לקבל את ההחלטות הנכונות או לראות את הדברים בטווח הארוך. מעורבות של עורך דין ויועץ כלכלי אשר מסוגלים להציג את ההשלכות של הדברים בטווח הארוך, תוכל למנוע טעויות והפסדים כספיים לשני בני הזוג.

דגשים לניהול נכון של כלכלת הבית לאחר גירושין

כעס וטינה מונעים מבני הזוג לראות את הדברים בצורה בהירה. אלו אשר מכירים בקושי הזה, מצליחים לצלוח את התקופה הקשה ולהסתגל מהר יותר לשינויים. גירושין מביא עמו שינוי משמעותי באורח החיים. שני בני הזוג אשר ניהלו עד כה יחידה כלכלית אחת, נפרדים ומפרידים את אותה יחידה. בהתאם לכך, יש להכניס את השינויים הדרושים באורח החיים. בעזרת שירותיו של עורך דין,כל אחד מהצדדים מתבקש לסכם מחדש את יכולותיו הכלכליות ואת הנכסים העומדים לרשותו במטרה לקבל החלטות נבונות. עם הגירושין יש לבחון מחדש את מקום המגורים, להרכיב חשבון הוצאות ולשנות את דפוסי החשיבה. לא עוד חשיבה משפחתית בשניים, את ההחלטות הכלכליות לעתיד יקבל כל אחד מבני הזוג בעצמו.

טעויות כלכליות קריטיות במהלך הסכם גירושין

רוב האנשים מתגרשים רק פעם אחת בחיים. סביר כי לא יהיו בידם הכלים להתמודדות נכונה עם התהליך. טעויות כלכליות וסערות של רגשות נפוצות מאוד לכל אורך הדרך. זוגות רבים מגיעים לכדי מלחמה של ממש, הם מוותרים על רכוש ונכנעים לדרישות של הצד השני רק מתוך מטרה לסיים את התהליך מהר ככל האפשר. עם חלוף הסערה, הם מבינים את המשמעות של אותן החלטות ופשרות. בכדי לצלוח נכון את התקופה הקשה הזו, כדאי יהיה לשכור איש מקצוע מנוסה ובעיקר ניטרלי. מעורבות של יועץ כלכלי או עורך דין תגן על האינטרסים הכלכליים שלהם ותאשר הסתגלות מהירה יותר למצב החדש.

יש לציין כי הוצאות משפטיות מהוות נטל כלכלי של ממש. זוגות אשר בוחרים לנהל משפטי גירושין משלמים הון לעורכי הדין. במידת האפשר, נמליץ להימנע מכך. אפשר יהיה לגשר בין הצדדים ולפתור מחלוקות גם מבלי להיקלע להוצאות כספיות גבוהות ולפגוע בילדים. אין ספק כי כלכלת הבית לאחר גירושין דורשת היערכות מחודשת. ההתנהלות הכלכלית החדשה תוגדר בהתאם לסכומי הכסף העומדים לרשותכם וההוצאות הדרושות. יש לזכור לראות את התמונה הכוללות ולהתייחס גם להוצאות כמו ביטוח רפואי, תשלומי משכנתא והחזר הלוואות משותפות.

הלוואות משכנתא במהלך גירושין

הבית או הדירה הם לרוב הנכס היקר ביותר אשר נמצא על שולחן הדיונים. הצעד הפשוט ביותר יהיה מכירת הנכס וחלוקת הכספים. אך אם תקדישו לכך מחשבה תגלו כי ישנן גם אפשרויות אחרות. חשיבה כלכלית נבונה לטווח הארוך מתבססת על קבלת החלטות שקולות, תוך מתן כבוד הדדי זה לזה. זכרו כי מדובר בקשיים חולפים. עם חלוף הסערה תשמחו לגלות כי פעלתם נכון מבחינה כלכלית ומשפטית ולא גרמתם להפסדים כספיים. משרד לעריכת דין וייעוץ כספי מקצועי יציגו בפניכם גם אפיקי פעולה נוספים. אולי לפתע תגלו כי אין כל הכרח למכור את הדירה המשותפת.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים