יועץ משכנתאות פרטי

ייעוץ פיננסי


ייעוץ פיננסי למשפחה- כיצד לצאת מהמינוס אחת ולתמיד?

על פי הנתונים הסטטיסטיים כל משפחה שנייה מנסה בשלב כלשהו לצמצם ולסגור את המינוס בבנק, ולשפר באופן זה את איכות חייה. יחד עם זאת, מכיוון שאין מדובר בידע אשר נרכש במסגרת לימודית, משפחות רבות נופלות אל מלכודות שכיחות אשר לא זו בלבד שהן גורמות להרמת ידיים, אלא שבנוסף הן עלולות בטווח העתידי אף להגדיל את אותו המינוס. מהן הטעויות השכיחות וכיצד ניתן לצאת מהמינוס אחת ולתמיד? אחת הדרכים השכיחות ביותר לצאת מן המינוס המעיק היא לקיחת הלוואה לשם סגירתו. בכל פלטפורמה אפשרית מציפים אותנו בפרסומות עד כמה פשוט לקחת הלוואה ולחסל את המינוס אחת לתמיד, ורבים אכן מאמינים כי כל הבעיות הפיננסיות שלהם תיפתרנה בדרך זו.

טעות מספר 1- לקיחת הלוואה

חשוב לדעת כי הלוואה שאינה נלקחת במסגרת של תכנון פיננסי שקול ומסודר הינה בגדר פלסטר כאמצעי לטיפול בפצע עמוק, מהסיבה שמצד אחד ההלוואה דוחה את הטיפול בגורם הראשוני להיווצרותם של החובות והמינוס- התנהלות כלכלית בלתי נכונה, ומנגד, החזר הלוואה מתווסף אל ההוצאות השוטפות אשר הובילו מלכתחילה אל המינוס, ותוך פרק זמן קצר עשויה המשפחה למצוא את עצמה שוב בחובות. לקיחת ההלוואה מומלצת כצעד אחרון, וזאת כחלק מנקיטת שורת צעדי הבראה לתיקון המצב. טעות שכיחה נוספת היא הסברה ששעות עבודה נוספות יפתרו את הבעיה הכלכלית. כשהוצאותיה של המשפחה גבוהות מהכנסותיה רבים מאמינים באמת ובתמים שהפתרון של שעות עבודה נוספות או מציאת משרה נוספת לשם הגדלת ההכנסה הוא הצעד הנכון ביותר לעשותו.

טעות מספר 2- שעות עבודה נוספות

שעות עבודה רבות גובות עלויות עתידיות הבאות לידי ביטוי בבעיות בריאותיות ושחיקה נפשית ופיזית מואצות. בהווה הממושך השהייה המופחתת עם המשפחה מעלה תחושות של חסך ואשמה, כשהפיצוי לכך בא לידי ביטוי במגוון דרכים כגון יציאה לבילויים, קניית מתנות, רכישת אוכל מוכן, אחזקת עוזרת בית וכדומה, כשבראייה הכוללת הפתרון של שעות עבודה נוספות עלול לעתים יותר להזיק מאשר להועיל. יעדים של הגדלת ההכנסה הינם חשובים בתנאי שהם באים במקביל להתנהלות כלכלית נכונה, המלווה גם בהשקעה נבונה של תוספת ההכנסה וחיסכון, תוך הישמרות מהמצב שבו הגדלת ההכנסה מובילה לעלייה ברמת החיים ולהנצחת המינוס. לקיחת הלוואה והגדלת ההכנסות הינם צעדים נכונים במידה ונבחנות במקביל גם הדרכים לצמצום ההוצאות השוטפות כגון ניהול תקציבי נכון, מחזור משכנתא, ביטול הוצאות מיותרות, התמקחות עם ספקי שירותים וכדומה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים