יועץ משכנתאות פרטי

המדריך המלא למשכנתאות – חלק ב


בישראל יש לא מעט סוגים של משכנתאות שכל זוג יכול לבקש מהבנק לצורך קניית דירה בשווי כזה או אחר, והאמת היא, שלא פשוט לדעת איזה מסלול עדיף ומה כדאי לבחור. מעבר לעובדה שאפשר לפנות אל גרוסמן יעוץ פיננסי, כדאי גם לדעת שישנם סקרים שונים שנעשים מידי פעם כדי לנסות ולקבוע מהו המסלול הטוב ביותר עבור רוב האנשים. מסקר שנערך לגבי עשר השנים האחרונות עולה כי משכנתא שהייתה במסלול הדולר הייתה הטובה ביותר, לאחר מכן הגיעו המשכנתאות של מסלולי הפריים, אח”כ ריבית משכנתא כל שנה ורק בסוף הגיעו המסלולים הסולידיים יותר. בין המסלולים הסולידיים ניתן לראות מסלולי משכנתא כמו ריבית קבועה, משתנה כל עשר שנים וכדומה. הסיבה שגרמה לכך שמשכנתא במסלול הדולר תהייה הכדאית ביותר זו העובדה שהדולר נחלש וגם כמובן בעקבות משבר הסאבפריים, אך אין הדברים מעידים על העתיד. כלומר, אי אפשר לומר שבגלל שבשנים האחרונות זו הייתה המשכנתא הטובה ביותר זה מה שיקרה גם בעתיד.

תמהיל משכנתא לזוגות צעירים

מדריך משכנתא שכדאי לעיין בו כולל, בין היתר, גם את ההמלצות לגבי התמהיל הטוב ביותר עבור זוגות צעירים, ואין ספק שאם אתם זוג צעיר שחושב לקחת משכנתא, הרי שכדאי לכם לעיין בפרק זה. על פי גרוסמן יעוץ פיננסי ניתן לראות שמצד אחד ההכנסה של זוגות צעירים היא עדיין לא במקסימום שלה, ומצד שני, לזוגות צעירים יש הרבה יותר הוצאות בדרך כלל לעומת זוגות מבוגרים יותר. ההוצאות הגבוהות של הזוגות הצעירים נובעות, בדרך כלל, מההוצאות על הילדים, ובסופו של דבר ניתן לראות שהם בנקודה שממנה העתיד הכלכלי שלהם רק ילך וישתפר, כך שצריך לקחת את זה בחשבון כשעושים חישוב משכנתא ותמהיל. יועץ משכנתאות ממוצע ימליץ על: 30% משכנתא בריבית פריים ואת השאר לחלק בין מספר מסלולים שונים של משכנתא. את החלוקה כדאי לעשות כך: 50% משתנה כל חמש שנים וצמודה למדד וקבועה למשך עשרים שנה. אין ספק שזה תמהיל כללי ביותר וכל זוג צריך לבדוק, על ידי יועץ משכנתא, את התמהיל המדויק שיוכל להתאים לו.

תמהיל משכנתא לזוגות מבוגרים יותר

בדרך כלל זוגות מבוגרים יכולים להיות אלה שמשפרים את הדיור, כי הם כבר בשלב בחיים שבו ההוצאות שלהם יותר קטנות. מצד אחד ההכנסה שלהם הרבה יותר גבוהה לעומת מה שהיא הייתה כשהם קנו את הדירה הראשונה, ומצד שני הילדים כבר גדלו כך שההוצאות עליהם הרבה יותר קטנות. אם אתם שייכים לקבוצה זו אתם כנראה בין 40 עד 50, וכדאי שתדעו שעל פי גרוסמן יעוץ פיננסי ישנו תמהיל אחר של משכנתא שיוכל להתאים לכם. יועצי משכנתא ממליצים לקחת משכנתא עם החזר משכנתא של: 20% במסלול פריים, 10% במסלול שצמוד לאירו, 40% במסלול של ריבית קבועה שצמודה למדד ונפרסת על פני 10 שנים ועוד 30% בריבית משתנה לחמש שנים. חשוב לזכור שתמיד יש עוד הוצאות על המשכנתא עצמה, בין אם אתם צעירים ובין אם אתם מבוגרים. יש הוצאות של ביטוח חיים, ביטוח נכס וגם רישומים ותשלומים שונים על עצם העובדה שלוקחים משכנתא והכול צריך להירשם בצורה חוקית.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19