יועץ משכנתאות פרטי

המדריך המלא למשכנתאות – חלק ב


בישראל יש לא מעט סוגים של משכנתאות שכל זוג יכול לבקש מהבנק לצורך קניית דירה בשווי כזה או אחר, והאמת היא, שלא פשוט לדעת איזה מסלול עדיף ומה כדאי לבחור. מעבר לעובדה שאפשר לפנות אל גרוסמן יעוץ פיננסי, כדאי גם לדעת שישנם סקרים שונים שנעשים מידי פעם כדי לנסות ולקבוע מהו המסלול הטוב ביותר עבור רוב האנשים. מסקר שנערך לגבי עשר השנים האחרונות עולה כי משכנתא שהייתה במסלול הדולר הייתה הטובה ביותר, לאחר מכן הגיעו המשכנתאות של מסלולי הפריים, אח”כ ריבית משכנתא כל שנה ורק בסוף הגיעו המסלולים הסולידיים יותר. בין המסלולים הסולידיים ניתן לראות מסלולי משכנתא כמו ריבית קבועה, משתנה כל עשר שנים וכדומה. הסיבה שגרמה לכך שמשכנתא במסלול הדולר תהייה הכדאית ביותר זו העובדה שהדולר נחלש וגם כמובן בעקבות משבר הסאבפריים, אך אין הדברים מעידים על העתיד. כלומר, אי אפשר לומר שבגלל שבשנים האחרונות זו הייתה המשכנתא הטובה ביותר זה מה שיקרה גם בעתיד.

תמהיל משכנתא לזוגות צעירים

מדריך משכנתא שכדאי לעיין בו כולל, בין היתר, גם את ההמלצות לגבי התמהיל הטוב ביותר עבור זוגות צעירים, ואין ספק שאם אתם זוג צעיר שחושב לקחת משכנתא, הרי שכדאי לכם לעיין בפרק זה. על פי גרוסמן יעוץ פיננסי ניתן לראות שמצד אחד ההכנסה של זוגות צעירים היא עדיין לא במקסימום שלה, ומצד שני, לזוגות צעירים יש הרבה יותר הוצאות בדרך כלל לעומת זוגות מבוגרים יותר. ההוצאות הגבוהות של הזוגות הצעירים נובעות, בדרך כלל, מההוצאות על הילדים, ובסופו של דבר ניתן לראות שהם בנקודה שממנה העתיד הכלכלי שלהם רק ילך וישתפר, כך שצריך לקחת את זה בחשבון כשעושים חישוב משכנתא ותמהיל. יועץ משכנתאות ממוצע ימליץ על: 30% משכנתא בריבית פריים ואת השאר לחלק בין מספר מסלולים שונים של משכנתא. את החלוקה כדאי לעשות כך: 50% משתנה כל חמש שנים וצמודה למדד וקבועה למשך עשרים שנה. אין ספק שזה תמהיל כללי ביותר וכל זוג צריך לבדוק, על ידי יועץ משכנתא, את התמהיל המדויק שיוכל להתאים לו.

תמהיל משכנתא לזוגות מבוגרים יותר

בדרך כלל זוגות מבוגרים יכולים להיות אלה שמשפרים את הדיור, כי הם כבר בשלב בחיים שבו ההוצאות שלהם יותר קטנות. מצד אחד ההכנסה שלהם הרבה יותר גבוהה לעומת מה שהיא הייתה כשהם קנו את הדירה הראשונה, ומצד שני הילדים כבר גדלו כך שההוצאות עליהם הרבה יותר קטנות. אם אתם שייכים לקבוצה זו אתם כנראה בין 40 עד 50, וכדאי שתדעו שעל פי גרוסמן יעוץ פיננסי ישנו תמהיל אחר של משכנתא שיוכל להתאים לכם. יועצי משכנתא ממליצים לקחת משכנתא עם החזר משכנתא של: 20% במסלול פריים, 10% במסלול שצמוד לאירו, 40% במסלול של ריבית קבועה שצמודה למדד ונפרסת על פני 10 שנים ועוד 30% בריבית משתנה לחמש שנים. חשוב לזכור שתמיד יש עוד הוצאות על המשכנתא עצמה, בין אם אתם צעירים ובין אם אתם מבוגרים. יש הוצאות של ביטוח חיים, ביטוח נכס וגם רישומים ותשלומים שונים על עצם העובדה שלוקחים משכנתא והכול צריך להירשם בצורה חוקית.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים