יועץ משכנתאות פרטי

המדריך המלא למשכנתאות – חלק א


עולם המשכנתאות הוא עולם מורכב כיוון שיש הרבה מאוד מסלולי משכנתאות שונים, אך למרות שמדובר על עניין מורכב, הוא נוגע בסופו של דבר כמעט לכולנו. מעטים הם אנשים שיכולים להרשות לעצמם לקנות דירה מבלי לקחת משכנתא, ולכן זה טבעי שכולם ירצו לקרוא מדריך משכנתא עוד לפני שהם יוצאים לדרך. זה נשמע לכם מוכר ואתם זקוקים לעזרה? אם כך, הגעתם למקום הנכון, כי המדריך המלא למשכנתאות של גרוסמן יעוץ פיננסי יוכל לעזור לכם לעשות קצת סדר בכל העניין הזה. הדבר הראשון שצריך לדעת על משכנתאות הוא שיש משכנתאות שצמודות למדד, ומשמעות הדברים היא שכשהמדד עולה עולים גם ההחזרים שמשלמים בכל חודש על המשכנתא שנלקחה. עליה מתמשכת ורציפה במדד למעשה יכולה להוביל לעליה מדודה וקבועה גם בהחזרי המשכנתא, וחשוב להיות מודעים לכך עוד לפני שבוחרים איזה משכנתא לקחת ובאיזה מסלול.

מגבלת בנק ישראל משנת 2011

בשנת 2011 החליט בנק ישראל להגביל את מי שלוקח משכנתא בכך שהסכום של משכנתא כזו לא יכול לעבור את הסכום של 30% מכל המשכנתא עצמה. משכנתא בריבית משתנה למעשה נחשבת למשכנתא שתדירות השינויים בה נמוכה מחמש שנים ולכן יש לה פופולאריות רבה בקרב האוכלוסייה. בתוך מסלולי הריבית משכנתא קיים גם מסלול הפריים שזוכה להצלחה רבה אשר אינו צמוד למדד, ולמעשה מי שלקח משכנתאות בשנים האחרונות נאלץ להכניס לתמהיל שלהן גם מסלולים שכן צמודים למדד. עבור רוב האנשים כל הנתונים האלה נראים מסובכים וקשה להם להבין את ההבדלים השונים, ולכן עדיף לפנות אל גרוסמן יעוץ פיננסי כדי לקבל הסברים וייעוץ בנושא.

התייקרותן של משכנתאות במסלולי הפריים

עליה של מדד המחירים לצרכן למעשה לא משפיע על משכנתא מסוג כזה, אך בין האינפלציה ובין ריבית הפריים יש קשר ברור שכן משפיע, בסופו של דבר, על גובה החזרי המשכנתא. ככל שיש עליות יותר גדולות במדד לצרכן כך בנק ישראל עשוי להחליט על העלאת הריבית, דבר שכן ישפיע כמובן על המשכנתא. בנוסף לכך, במצבים שבהם ריבית הפריים נמצאת בשפל זה אך הגיוני שהיא תעלה, מה שאומר שבסופו של דבר מה שישלמו הלקוחות על המשכנתאות אלה יהיו סכומים גבוהים יותר.

מחזור למשכנתא במסלולים צמודי מדד

באופן כללי קשה לדעת האם כדאי לעשות מיחזור משכנתא עבור משכנתא שנמצאת במסלול צמוד מדד, וזאת כיוון שקשה מאוד לנבא את האינפלציה העתידית. יחד עם זאת, כל יועץ משכנתאות כמו גרוסמן יעוץ פיננסי יוכל להסביר לכם לעומק ובהרחבה בנוגע לאופציה של מחזור המשכנתא, ולמען האמת, לא כדאי לזלזל באפשרות הזאת. יועצי משכנתא מצביעים על כך שאם בודקים את המשכנתא מידי שנה אפשר לראות האם מסלול שלקחתם לפני שנים יכול עדיין להיות רלוונטי ומתאים או שכדאי לשנות אותו ולכן זה מומלץ. בנוגע לשאלה לכמה שנים כדאי לחלק את המשכנתא, הרי שע”י מחשבון משכנתא תוכלו לקבל את התשובה, אך באופן כללי ניתן לראות שהמשכנתא הממוצעת בישראל היא בין 20 ל 30 שנה. בכל שאלה בנוגע למשכנתא שתתאים לכם ביותר כדאי להתייעץ עם גרוסמן יעוץ פיננסי כיוון שחשוב לקחת משכנתא שלא תכביד עליכם ושתהייה טובה ונכונה מבחינת ההחזר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19