יועץ משכנתאות פרטי

המדריך המלא למשכנתאות – חלק א


עולם המשכנתאות הוא עולם מורכב כיוון שיש הרבה מאוד מסלולי משכנתאות שונים, אך למרות שמדובר על עניין מורכב, הוא נוגע בסופו של דבר כמעט לכולנו. מעטים הם אנשים שיכולים להרשות לעצמם לקנות דירה מבלי לקחת משכנתא, ולכן זה טבעי שכולם ירצו לקרוא מדריך משכנתא עוד לפני שהם יוצאים לדרך. זה נשמע לכם מוכר ואתם זקוקים לעזרה? אם כך, הגעתם למקום הנכון, כי המדריך המלא למשכנתאות של גרוסמן יעוץ פיננסי יוכל לעזור לכם לעשות קצת סדר בכל העניין הזה. הדבר הראשון שצריך לדעת על משכנתאות הוא שיש משכנתאות שצמודות למדד, ומשמעות הדברים היא שכשהמדד עולה עולים גם ההחזרים שמשלמים בכל חודש על המשכנתא שנלקחה. עליה מתמשכת ורציפה במדד למעשה יכולה להוביל לעליה מדודה וקבועה גם בהחזרי המשכנתא, וחשוב להיות מודעים לכך עוד לפני שבוחרים איזה משכנתא לקחת ובאיזה מסלול.

מגבלת בנק ישראל משנת 2011

בשנת 2011 החליט בנק ישראל להגביל את מי שלוקח משכנתא בכך שהסכום של משכנתא כזו לא יכול לעבור את הסכום של 30% מכל המשכנתא עצמה. משכנתא בריבית משתנה למעשה נחשבת למשכנתא שתדירות השינויים בה נמוכה מחמש שנים ולכן יש לה פופולאריות רבה בקרב האוכלוסייה. בתוך מסלולי הריבית משכנתא קיים גם מסלול הפריים שזוכה להצלחה רבה אשר אינו צמוד למדד, ולמעשה מי שלקח משכנתאות בשנים האחרונות נאלץ להכניס לתמהיל שלהן גם מסלולים שכן צמודים למדד. עבור רוב האנשים כל הנתונים האלה נראים מסובכים וקשה להם להבין את ההבדלים השונים, ולכן עדיף לפנות אל גרוסמן יעוץ פיננסי כדי לקבל הסברים וייעוץ בנושא.

התייקרותן של משכנתאות במסלולי הפריים

עליה של מדד המחירים לצרכן למעשה לא משפיע על משכנתא מסוג כזה, אך בין האינפלציה ובין ריבית הפריים יש קשר ברור שכן משפיע, בסופו של דבר, על גובה החזרי המשכנתא. ככל שיש עליות יותר גדולות במדד לצרכן כך בנק ישראל עשוי להחליט על העלאת הריבית, דבר שכן ישפיע כמובן על המשכנתא. בנוסף לכך, במצבים שבהם ריבית הפריים נמצאת בשפל זה אך הגיוני שהיא תעלה, מה שאומר שבסופו של דבר מה שישלמו הלקוחות על המשכנתאות אלה יהיו סכומים גבוהים יותר.

מחזור למשכנתא במסלולים צמודי מדד

באופן כללי קשה לדעת האם כדאי לעשות מיחזור משכנתא עבור משכנתא שנמצאת במסלול צמוד מדד, וזאת כיוון שקשה מאוד לנבא את האינפלציה העתידית. יחד עם זאת, כל יועץ משכנתאות כמו גרוסמן יעוץ פיננסי יוכל להסביר לכם לעומק ובהרחבה בנוגע לאופציה של מחזור המשכנתא, ולמען האמת, לא כדאי לזלזל באפשרות הזאת. יועצי משכנתא מצביעים על כך שאם בודקים את המשכנתא מידי שנה אפשר לראות האם מסלול שלקחתם לפני שנים יכול עדיין להיות רלוונטי ומתאים או שכדאי לשנות אותו ולכן זה מומלץ. בנוגע לשאלה לכמה שנים כדאי לחלק את המשכנתא, הרי שע”י מחשבון משכנתא תוכלו לקבל את התשובה, אך באופן כללי ניתן לראות שהמשכנתא הממוצעת בישראל היא בין 20 ל 30 שנה. בכל שאלה בנוגע למשכנתא שתתאים לכם ביותר כדאי להתייעץ עם גרוסמן יעוץ פיננסי כיוון שחשוב לקחת משכנתא שלא תכביד עליכם ושתהייה טובה ונכונה מבחינת ההחזר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים