יועץ משכנתאות פרטי

מהי הלוואת גישור לדירה ומתי כדאי לקחת אותה


תהליכים של מכירה וקנייה של דירה הם תהליכים מורכבים ומאתגרים, גם אם הם לא כרוכים האחד בשני. לא אחת יכול להתעורר מצב אצל אנשים שונים, מצב שבו הם כבר סגרו עקרונית את המכירה של הדירה הנוכחית שלהם ואפילו כבר מצאו את הדירה שהם רוצים לקנות. עכשיו יגיע השלב של הסדרת התשלומים הראשוניים – עליה– לקבל את התשלום מהמכירה ולהעבירו לטובת קניית הדירה הבאה. ברוב המקרים לוח הזמנים מסתדר היטב והכספים עוברים בדיוק בזמן שמתאים על מנת לעשות שימוש האחד בשני. יחד עם זאת – ייתכנו מקרים שבהם העברת הכסף בגין המכירה תתעכב ואותו אדם, שבעסקה אחרת הוא הצד הקונה – לא יוכל להעביר את התשלום הראשון. מה עושים במצב כזה? לוקחים הלוואת גישור.

מהי הלוואת גישור?

מדובר בסוג מסוים של הלוואה שתקף לפרקי זמן קצרים במיוחד וניתן להשתמש בו רק בעולם הנדל"ן עבור רכישת דירה או נכסים שונים אחרים. על מנת שעסקת הקנייה לא תתפספס – לוקח הקונה הלוואת גישור רק כדי לשלם את התשלום הראשון עבור הדירה שקנה. את ההלוואה הוא יסלק תוך פרק זמן קצר מאד (שלעיתים יגיע לשנתיים שלוש לכל היותר) עם סכום הכסף שיועבר אליו ממכירת הדירה בעסקה האחרת שבה הוא הצד שמוכר. הלוואה זו מכונה בשפה המקצועית גם כהלוואת בלון או בוליט ויש לה, כאמור, רק שימוש אחד. חשוב לדעת שיהיה מדובר בהלוואה בריבית גבוהה במיוחד שנחשבת ל-לא מאד כדאית.

מתי כדאי לקחת הלוואת גישור לדירה?

הבנקים מסתמכים על מצב בעייתי שקונה הדירה מצוי בו – הוא חייב סכום כסף גדול, עכשיו ומהר. על מנת לאפשר לו להמשיך בקניית הדירה הרצויה – הבנק מעמיד לרשותו את סכום הכסף הדרוש בריבית גבוהה מאד שבמקרים לא מעטים הופכת את העסקה כולה ללא כדאית כלל וכלל. בנוסף לזה, יודעים פקידי הבנק שאותו קונה לא יכול לקחת את הזמן שלו כדי לבצע סקר שוק בין הלוואות גישור שונות שהוא יכול לקחת מסניפים אחרים או בנקים שונים ולכן מדובר בלקוח שבוי שכנראה יסכים להלוואה גם בתנאים של ריבית גבוהה. אם בעת לקיחת משכנתא אפשר לנהל משא ומתן על התנאים לקבלת המשכנתא כגון: גובה הריבית, על מסלול הסילוקין ועל גובה ההחזר החודשי, הרי שבמצב של דרישה להלוואת גישור לדירה אין את הזמן וסכום הכסף הנדרש – דרוש באופן מיידי.

האם מומלץ לקחת הלוואת גישור לדירה?

באופן כללי וגורף – המלצת מומחים בתחום המשכנתא היא שכדאי מאד להימנע ככל האפשר מלקיחת הלוואת גישור לצורך קניית דירה. ההנחה היא שהריבית תהיה גבוהה מאד ובמקרים רבים תוסיף סכום כסף גבוה לתשלום, גבוה עד כדי שעסקת הקנייה כולה גבר לא תהיה אטרקטיבית כמו שהייתה ללא ריבית זו. בנוסף לכך, לקיחת ההלוואה מכניסה את הקונה לסחרור בירוקרטי נוסף מול הבנק, שאמנם יסתיים מהר אך מגדיל את ההתחייבויות הכספיות שלו, הן המידיות והן העתידיות שלו ולכל הדעות זהו מצב שעדיף להימנע ממנו. 

יחד עם זאת, במקרים רבים אין מנוס וסכום הכסף דרוש על מנת להשלים את עסקת הקנייה. גם עם הסכום שמתווסף בשל הריבית הגבוהה – ייתכן ובמצב הנוכחי הקונה רק ירצה כבר לסיים את שלבי המכירה והקנייה ורק קבלת הלוואת הגישור תעמוד בפניו. במצבים כאלה אין עוררין על כך שהלוואת הגישור מהווה פתרון טוב ויעיל עד מאד. כעת אפשר יהיה להשלים את המכירה והקנייה ללא עיכוב וללא דחייה עבור שום צד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19