יועץ משכנתאות פרטי

מהי הלוואת גישור לדירה ומתי כדאי לקחת אותה


תהליכים של מכירה וקנייה של דירה הם תהליכים מורכבים ומאתגרים, גם אם הם לא כרוכים האחד בשני. לא אחת יכול להתעורר מצב אצל אנשים שונים, מצב שבו הם כבר סגרו עקרונית את המכירה של הדירה הנוכחית שלהם ואפילו כבר מצאו את הדירה שהם רוצים לקנות. עכשיו יגיע השלב של הסדרת התשלומים הראשוניים – עליה– לקבל את התשלום מהמכירה ולהעבירו לטובת קניית הדירה הבאה. ברוב המקרים לוח הזמנים מסתדר היטב והכספים עוברים בדיוק בזמן שמתאים על מנת לעשות שימוש האחד בשני. יחד עם זאת – ייתכנו מקרים שבהם העברת הכסף בגין המכירה תתעכב ואותו אדם, שבעסקה אחרת הוא הצד הקונה – לא יוכל להעביר את התשלום הראשון. מה עושים במצב כזה? לוקחים הלוואת גישור.

מהי הלוואת גישור?

מדובר בסוג מסוים של הלוואה שתקף לפרקי זמן קצרים במיוחד וניתן להשתמש בו רק בעולם הנדל"ן עבור רכישת דירה או נכסים שונים אחרים. על מנת שעסקת הקנייה לא תתפספס – לוקח הקונה הלוואת גישור רק כדי לשלם את התשלום הראשון עבור הדירה שקנה. את ההלוואה הוא יסלק תוך פרק זמן קצר מאד (שלעיתים יגיע לשנתיים שלוש לכל היותר) עם סכום הכסף שיועבר אליו ממכירת הדירה בעסקה האחרת שבה הוא הצד שמוכר. הלוואה זו מכונה בשפה המקצועית גם כהלוואת בלון או בוליט ויש לה, כאמור, רק שימוש אחד. חשוב לדעת שיהיה מדובר בהלוואה בריבית גבוהה במיוחד שנחשבת ל-לא מאד כדאית.

מתי כדאי לקחת הלוואת גישור לדירה?

הבנקים מסתמכים על מצב בעייתי שקונה הדירה מצוי בו – הוא חייב סכום כסף גדול, עכשיו ומהר. על מנת לאפשר לו להמשיך בקניית הדירה הרצויה – הבנק מעמיד לרשותו את סכום הכסף הדרוש בריבית גבוהה מאד שבמקרים לא מעטים הופכת את העסקה כולה ללא כדאית כלל וכלל. בנוסף לזה, יודעים פקידי הבנק שאותו קונה לא יכול לקחת את הזמן שלו כדי לבצע סקר שוק בין הלוואות גישור שונות שהוא יכול לקחת מסניפים אחרים או בנקים שונים ולכן מדובר בלקוח שבוי שכנראה יסכים להלוואה גם בתנאים של ריבית גבוהה. אם בעת לקיחת משכנתא אפשר לנהל משא ומתן על התנאים לקבלת המשכנתא כגון: גובה הריבית, על מסלול הסילוקין ועל גובה ההחזר החודשי, הרי שבמצב של דרישה להלוואת גישור לדירה אין את הזמן וסכום הכסף הנדרש – דרוש באופן מיידי.

האם מומלץ לקחת הלוואת גישור לדירה?

באופן כללי וגורף – המלצת מומחים בתחום המשכנתא היא שכדאי מאד להימנע ככל האפשר מלקיחת הלוואת גישור לצורך קניית דירה. ההנחה היא שהריבית תהיה גבוהה מאד ובמקרים רבים תוסיף סכום כסף גבוה לתשלום, גבוה עד כדי שעסקת הקנייה כולה גבר לא תהיה אטרקטיבית כמו שהייתה ללא ריבית זו. בנוסף לכך, לקיחת ההלוואה מכניסה את הקונה לסחרור בירוקרטי נוסף מול הבנק, שאמנם יסתיים מהר אך מגדיל את ההתחייבויות הכספיות שלו, הן המידיות והן העתידיות שלו ולכל הדעות זהו מצב שעדיף להימנע ממנו. 

יחד עם זאת, במקרים רבים אין מנוס וסכום הכסף דרוש על מנת להשלים את עסקת הקנייה. גם עם הסכום שמתווסף בשל הריבית הגבוהה – ייתכן ובמצב הנוכחי הקונה רק ירצה כבר לסיים את שלבי המכירה והקנייה ורק קבלת הלוואת הגישור תעמוד בפניו. במצבים כאלה אין עוררין על כך שהלוואת הגישור מהווה פתרון טוב ויעיל עד מאד. כעת אפשר יהיה להשלים את המכירה והקנייה ללא עיכוב וללא דחייה עבור שום צד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים