יועץ משכנתאות פרטי

כך תימנעו מאובדן הבית גם אם אתם מתקשים לשלם את המשכנתא


על מנת שהמשכנתא שלכם תנוהל כמו שצריך, עליכם לוודא שבניתם תמהיל משכנתא שיתאים לתוכניות שצפויות לכם לפחות בחמש השנים הקרובות. עוד במאמר הבא מאת צחי גרוסמן ייעוץ משכנתאות.

תכננו היטב את המשכנתא מראש, כך שתוכלו להימנע ממצב בו תתקשו לשלם כל חודש

בנוסף, כדאי לבצע בדיקת כדאיות מיחזור לפחות אחת לשנה ולבדוק האם המשכנתא עדיין תואמת את צרכיכם הפיננסים ואת אופי התנהלותכם הכספית.

ניתן לעשות זאת על-ידי עריכת מעקב אחר ההוצאות החודשיות מול ההכנסות שלכם ואיתור שינויים שחלים עם הזמן.

חשוב לזכור שתמהיל המשכנתא הוא דינאמי, לכן יש לבדוק אם יש הצורך לעדכן את תמהיל המשכנתא ולהתאימו למצבכם החדש על-ידי מיחזור המשכנתא או חלק ממנה.

מהו מסלול המשכנתא המושפע ביותר מעליית הריבית?

כאשר מדובר במשכנתא, המסלול החשוף ביותר להשפעה משינויים בריבית הוא מסלול הפריים. כאשר ריבית הפריים תעלה, ההחזר החודשי שתשלמו עבור מסלול זה יגדל.

עליה חדה בריבית הפריים יכולה לגרור עלייה משמעותית בסך ההחזר החודשי שתשלמו.

מה כדאי לעשות כשהריבית עולה?

כאשר ריבית בנק-ישראל נמצאת במגמת עלייה, יש לבחון, באופן מידי, מה יתרת המשכנתא הקיימת במסלול פריים. בהתאם לסכום ולמגמת העלייה בריבית, ניתן יהיה לקבוע האם יש לפרוע את מסלול הלוואת הפריים ולמחזרו למסלול חלופי (לדוגמה, ריבית קבועה) או להשאירו כפי שהוא. חשוב לזכור שהמטרה שלכם היא כפולה. האחת, להימנע מתשלום חודשי גבוה אשר יקשה על התנהלותכם השוטפת ויגרום לכם קושי, והשנייה, למנוע מצב של תשלום מיותר עבור ריבית גבוהה ומניעת בזבוז כספי גדול.

למרות כל המאמצים, התחלתם לאחר בתשלומי המשכנתא במשך כמה חודשים או שצברתם פיגורים

מצב של חדלות פירעון במשכנתא מוגדר כמצב בו התשלום החודשי לא שולם במועד מסיבה כלשהי. כאשר הסיבה לאיחור בתשלום קשורה בכך שלא היה כיסוי בחשבון (לא מדובר על מקרה חד-פעמי שנגרם מסיבה טכנית אלא בדפוס שחוזר על עצמו יותר מפעם אחת), הדבר ייתפס כחמור יותר בעיני הבנק, כך שיועבר לטיפול מחלקת גבייה ופיגורים בבנק. במידה והאיחורים או אי התשלומים יימשכו מספר פעמים, יועבר הטיפול למשרד עו”ד חיצוני שימונה מטעם הבנק על אותה גביה. מאותו רגע, העניינים יכולים להידרדר בהרף עין עד כדי אובדן הבית ומימושו על-ידי הבנק. במצב כזה, ייתכן ויאבדו גם כל החזרי המשכנתא ששולמו עד כה לבנק.

האם המצב הפיך?

המצב בהחלט יכול להיות הפיך במידה ומדובר באיחור או באיחורים בודדים בלבד בתשלום החודשי, בתנאי שהחזרתם את החוב, או שפניתם לבנק מראש בבקשה לדחיית תשלומים ופריסת החוב מחדש וההליך אושר לכם בכתב. נמקו את הסיבה לבקשת הסדר החוב.

במידה ואתם רואים שהתשלום לא אפשרי, לדוגמא במקרה שמדובר על משכנתא לעולים חדשים שוקשה לכם לשלם ואינכם מסוגלים לעמוד בהחזרת החוב לבנק ובהמשך תשלומי המשכנתא, מהרו למכור את הנכס בעצמכם. לעולם אל תמתינו שיוצאו עיקולים או לכך שהטיפול יועבר למשרד עו”ד חיצוני מטעם הבנק. כך תוכלו להימנע ממצב בו תפסידו את ההון העצמי שהשקעתם ברכישת הבית שלכם ותוכלו להחזיר את כספי המשכנתא לבנק.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19