יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא לעולים חדשים – איך מתחילים?


עולים חדשים המגיעים למדינת ישראל זכאים לסל של הטבות קליטה. משרדי הממשלה והרשויות מכירים בקשיים הצפויים ומציעים סיוע בתחום החברתי והכלכלי. מסלול משכנתא לעולים חדשים מביא עמו שער ריבית נמוך, פריסת תשלומים נוחה ועוד. כאשר בוחנים את מסלולי המשכנתא הרגילים אותם מציעים הבנקים, אין כל ספק כי מדובר במסלול משכנתא יוצא דופן. מחירי הדירות בישראל גבוהים מאוד, ללא הטבת המשכנתא לעולים, בודדים העולים החדשים אשר יוכלו לרכוש לעצמם דירות.

כיצד לקבל זכאות להטבה?

כל עולה חדש המגיע לישראל זכאי לקבל תעודת עולה במשרד לקליטת עלייה, התעודה הזו היא אשר פותחת את הדלת בפני הטבות נוספות. הטבת משכנתא לעולים חדשים מתחילה בביקור במשרד הבינוי והשיכון לצורך הנפקת תעודת זכאות.  את התעודה יש להנפיק תוך הצגת מסמכים מזהים, תעודת נישואין וגם מסמכים אודות השירות בצבא. התעודה מונפקת למשך שנה וכוללת את שמות כל בני המשפחה הצפויים להתגורר בדירה.

מסלול משכנתא לעולים חדשים

הבנקים למשכנתאות מכירים בהטבת העולים החדשים ומציעים בהתאם מסלולים אטרקטיביים. התנאים הבסיסיים הם ריבית קבועת בת 3%, פריסת החזרים על פני 25 שנה, אפשרות פירעון מוקדם ללא קנס או תשלום עמלה. כמו כן, ישנם בנקים המציעים מסלולים אטרקטיביים עוד יותר, שוק המשכנתאות בישראל הוא שוק מאוד תחרותי. נציין כי גובה המשכנתא אותה ניתן לקבל לא תעלה על 95% ממחיר הנכס, כאשר הסכום הניתן נקבע על פי נקודות זכאות.

כיצד מחשבים את נקודות הזכאות?

וותק בארץ הוא פרמטר משמעותי לקביעת נקודות זכאות: במהלך השנה הראשונה לקליטה בארץ יש להציג 1700 נקודות, משפחות בעלות וותק של מעל שנה מתבקשות להציג 1800 נקודות. עולים בודדים יוכלו לקבל הטבות משכנתא לעולים חדשים גם תוך הצגת 600 נקודות. משפחות חד הוריות, משפחות מרובות ילדים ועולים מבוגרים (מעל גיל 45), זכאים לנקודות נוספות. שירות בצה”ל מזכה גם כן בתוספת נקודות וכך גם שירות מילואים.

בחירה לרכוש דירה באזורי פיתוח, אזורים בעלי חשיבות ביטחונית או עיירות הפריפריה תביא עמה הטבות נוספות. מסלולי משכנתא לעולים חדשים מעודדים את פיתוח הארץ כולה, הרשויות פועלות לעידוד התיישבות גם בעיירות המרוחקות ממרכז הארץ, תוך סיוע לעולים באיתור מקומות עבודה מתאימים.

יתרונות של מסלול המשכנתא לעולים

ההכרה בקשיים עמם מתמודדים העולים החדשים בישראל מעניקה להם תמיכה רבה. ללא מסלול המשכנתא לעולים מעטים יוכלו לרכוש דירות ולבסס את מעמדם הכלכלי בישראל. יש לזכור כי מעבר למדינה זרה דורש תקופת קליטה בה נלמדים שפה חדשה וגם הרגלים. הזכאות למסלול מתפרסת על פני כ-10 שנים, אין כל הכרח לפעול לרכישת דירה מיד עם ההגעה לישראל, העולים יוכלו לממש את זכאותם גם לאחר מספר שנים. בכדי למנוע מקרים בהם תמה תקופת הזכאות טרם מימוש ההטבה כדאי לסקור היטב את כל זכויות עולה חדש ברכישת דירה בישראל.


משכנתא לעולים חדשים

חלק מקליטה מוצלחת של עולים חדשים היא האפשרות לרכוש דירה משלהם. יש עולים המוכרים דירה מחו”ל ורוכשים תמורתה דירה בישראל ללא הלוואות, אולם חלקם נזקקים למשכנתאות בסכומים שונים. יש לדעת כי מדינת ישראל מקלה על עולים חדשים ומאפשרת להם לקחת משכנתא בתנאים נוחים. לפני חתימה על כל משכנתא מומלץ לברר עם יועץ מקצועי על ההטבות המגיעות לכם כעולים חדשים. 

משכנתא לעולים חדשים

משכנתא לעולים חדשים היא מסלול הלוואה עם תנאים נוחים יותר:

  • ריבית – הריבית המוצעת לעולים חדשים נמוכה מזו המוצעת לתושבי הארץ. הדבר נובע מהרצון ללכת לקראת העולים ולהקל על ההחזר החודשי שלהם. אחוזים נמוכים יותר משמעותיים מאוד להחזר החודשי של ההלוואה ומקלים על חיי המשפחות.
  • פריסת המשכנתא – יש אפשרות לפרוס את המשכנתא אף ל-25 שנה, תנאי נוח מאוד המאפשר לעמוד בהחזרים לאורך זמן. הלחץ על ההחזר יורד ואנשים יכולים להיקלט בארץ בדרך נוחה וללא לחצים בגלל החזרי משכנתא גבוהים תוך זמן קצר.
  • פריעת המשכנתא – עולים חדשים יכולים לפרוע את המשכנתא מוקדם מהצפוי, ללא עמלות וקנסות. לעתים עולים חדשים מצליחים לגייס סכום כסף גדול והמדינה מאפשרת להם לפרוע את המשכנתא, כדי להקל על קליטתם ולבסס אותה כראוי.

כדאי לדעת בפני מה אתם חותמים ולוודא שאתם מקבלים את כל ההטבות שלהם אתם זכאים כעולים חדשים.

ייעוץ משכנתאות מקצועי

יועץ משכנתאות יכול ללוות אתכם בשלב בחירת המשכנתא המתאימה. גופים פיננסיים שונים מציעים כיום מסלולי משכנתאות. מחלקות ייעודיות בתוך בנקים, בנקים למשכנתאות שזה כל עיסוקם ואף חברות ביטוח. לפני שפונים להצעה אטרקטיבית של אחד המסלולים, יש לבדוק כי היא כוללת את ההטבות והתנאים שאתם זכאים להם כעולים חדשים. חבל לחתום על משכנתא שנראית טובה, אבל לגלות לאחר מכן שהייתם זכאים למסלול טוב יותר.
אנו בחברת ייעוץ משכנתאות של צחי גרוסמן מתמצאים בכל סוגי המשכנתאות. אנו מכירים את ההטבות שעולים חדשים זכאים להן ונשמח לייעץ לכם על מסלול המשכנתא המתאים לכם ביותר. אנא התקשרו או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם כל המידע הנדרש על משכנתא לעולים חדשים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים