יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא לעולים חדשים – איך מתחילים?


עולים חדשים המגיעים למדינת ישראל זכאים לסל של הטבות קליטה. משרדי הממשלה והרשויות מכירים בקשיים הצפויים ומציעים סיוע בתחום החברתי והכלכלי. מסלול משכנתא לעולים חדשים מביא עמו שער ריבית נמוך, פריסת תשלומים נוחה ועוד. כאשר בוחנים את מסלולי המשכנתא הרגילים אותם מציעים הבנקים, אין כל ספק כי מדובר במסלול משכנתא יוצא דופן. מחירי הדירות בישראל גבוהים מאוד, ללא הטבת המשכנתא לעולים, בודדים העולים החדשים אשר יוכלו לרכוש לעצמם דירות.

כיצד לקבל זכאות להטבה?

כל עולה חדש המגיע לישראל זכאי לקבל תעודת עולה במשרד לקליטת עלייה, התעודה הזו היא אשר פותחת את הדלת בפני הטבות נוספות. הטבת משכנתא לעולים חדשים מתחילה בביקור במשרד הבינוי והשיכון לצורך הנפקת תעודת זכאות.  את התעודה יש להנפיק תוך הצגת מסמכים מזהים, תעודת נישואין וגם מסמכים אודות השירות בצבא. התעודה מונפקת למשך שנה וכוללת את שמות כל בני המשפחה הצפויים להתגורר בדירה.

מסלול משכנתא לעולים חדשים

הבנקים למשכנתאות מכירים בהטבת העולים החדשים ומציעים בהתאם מסלולים אטרקטיביים. התנאים הבסיסיים הם ריבית קבועת בת 3%, פריסת החזרים על פני 25 שנה, אפשרות פירעון מוקדם ללא קנס או תשלום עמלה. כמו כן, ישנם בנקים המציעים מסלולים אטרקטיביים עוד יותר, שוק המשכנתאות בישראל הוא שוק מאוד תחרותי. נציין כי גובה המשכנתא אותה ניתן לקבל לא תעלה על 95% ממחיר הנכס, כאשר הסכום הניתן נקבע על פי נקודות זכאות.

כיצד מחשבים את נקודות הזכאות?

וותק בארץ הוא פרמטר משמעותי לקביעת נקודות זכאות: במהלך השנה הראשונה לקליטה בארץ יש להציג 1700 נקודות, משפחות בעלות וותק של מעל שנה מתבקשות להציג 1800 נקודות. עולים בודדים יוכלו לקבל הטבות משכנתא לעולים חדשים גם תוך הצגת 600 נקודות. משפחות חד הוריות, משפחות מרובות ילדים ועולים מבוגרים (מעל גיל 45), זכאים לנקודות נוספות. שירות בצה”ל מזכה גם כן בתוספת נקודות וכך גם שירות מילואים.

בחירה לרכוש דירה באזורי פיתוח, אזורים בעלי חשיבות ביטחונית או עיירות הפריפריה תביא עמה הטבות נוספות. מסלולי משכנתא לעולים חדשים מעודדים את פיתוח הארץ כולה, הרשויות פועלות לעידוד התיישבות גם בעיירות המרוחקות ממרכז הארץ, תוך סיוע לעולים באיתור מקומות עבודה מתאימים.

יתרונות של מסלול המשכנתא לעולים

ההכרה בקשיים עמם מתמודדים העולים החדשים בישראל מעניקה להם תמיכה רבה. ללא מסלול המשכנתא לעולים מעטים יוכלו לרכוש דירות ולבסס את מעמדם הכלכלי בישראל. יש לזכור כי מעבר למדינה זרה דורש תקופת קליטה בה נלמדים שפה חדשה וגם הרגלים. הזכאות למסלול מתפרסת על פני כ-10 שנים, אין כל הכרח לפעול לרכישת דירה מיד עם ההגעה לישראל, העולים יוכלו לממש את זכאותם גם לאחר מספר שנים. בכדי למנוע מקרים בהם תמה תקופת הזכאות טרם מימוש ההטבה כדאי לסקור היטב את כל זכויות עולה חדש ברכישת דירה בישראל.


משכנתא לעולים חדשים

חלק מקליטה מוצלחת של עולים חדשים היא האפשרות לרכוש דירה משלהם. יש עולים המוכרים דירה מחו”ל ורוכשים תמורתה דירה בישראל ללא הלוואות, אולם חלקם נזקקים למשכנתאות בסכומים שונים. יש לדעת כי מדינת ישראל מקלה על עולים חדשים ומאפשרת להם לקחת משכנתא בתנאים נוחים. לפני חתימה על כל משכנתא מומלץ לברר עם יועץ מקצועי על ההטבות המגיעות לכם כעולים חדשים. 

משכנתא לעולים חדשים

משכנתא לעולים חדשים היא מסלול הלוואה עם תנאים נוחים יותר:

  • ריבית – הריבית המוצעת לעולים חדשים נמוכה מזו המוצעת לתושבי הארץ. הדבר נובע מהרצון ללכת לקראת העולים ולהקל על ההחזר החודשי שלהם. אחוזים נמוכים יותר משמעותיים מאוד להחזר החודשי של ההלוואה ומקלים על חיי המשפחות.
  • פריסת המשכנתא – יש אפשרות לפרוס את המשכנתא אף ל-25 שנה, תנאי נוח מאוד המאפשר לעמוד בהחזרים לאורך זמן. הלחץ על ההחזר יורד ואנשים יכולים להיקלט בארץ בדרך נוחה וללא לחצים בגלל החזרי משכנתא גבוהים תוך זמן קצר.
  • פריעת המשכנתא – עולים חדשים יכולים לפרוע את המשכנתא מוקדם מהצפוי, ללא עמלות וקנסות. לעתים עולים חדשים מצליחים לגייס סכום כסף גדול והמדינה מאפשרת להם לפרוע את המשכנתא, כדי להקל על קליטתם ולבסס אותה כראוי.

כדאי לדעת בפני מה אתם חותמים ולוודא שאתם מקבלים את כל ההטבות שלהם אתם זכאים כעולים חדשים.

ייעוץ משכנתאות מקצועי

יועץ משכנתאות יכול ללוות אתכם בשלב בחירת המשכנתא המתאימה. גופים פיננסיים שונים מציעים כיום מסלולי משכנתאות. מחלקות ייעודיות בתוך בנקים, בנקים למשכנתאות שזה כל עיסוקם ואף חברות ביטוח. לפני שפונים להצעה אטרקטיבית של אחד המסלולים, יש לבדוק כי היא כוללת את ההטבות והתנאים שאתם זכאים להם כעולים חדשים. חבל לחתום על משכנתא שנראית טובה, אבל לגלות לאחר מכן שהייתם זכאים למסלול טוב יותר.
אנו בחברת ייעוץ משכנתאות של צחי גרוסמן מתמצאים בכל סוגי המשכנתאות. אנו מכירים את ההטבות שעולים חדשים זכאים להן ונשמח לייעץ לכם על מסלול המשכנתא המתאים לכם ביותר. אנא התקשרו או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם כל המידע הנדרש על משכנתא לעולים חדשים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19