יועץ משכנתאות פרטי

ניהול כלכלת משפחה חד הורית


הבחירה להביא ילדים לעולם יכולה להסב לנו אושר רב. עם האושר שבאהבת הילדים שלנו מגיעה גם אחריות גדולה. האחריות לדאוג לכל הצרכים הכלכליים שלהם. כאשר המסגרת המשפחתית שלנו מתפרקת ואנחנו נאלצים לגדל את הילדים שלנו לבד ללא תמיכה של בן או בת זוג הקושי הוא גדול. ניהול כלכלת משפחה במשפחה חד הורית יכול להיות משימה לא פשוטה ואתגר גדול מאוד. רבים מאתנו לא מודעים לכך שלמשפחות חד הוריות או למפרנסים יחידים יש הרבה זכויות בביטוח לאומי ובמס הכנסה. בנוסף לכך יועץ פיננסי מוסמך יוכל לעזור לנו לכלכל את הצעדים הכלכליים שלנו בחכמה רבה יותר ולחסוך את הכסף שלנו מבלי לוותר על איכות החיים שלנו ושל הילדים שלנו.

ניהול כלכלת משפחה של משפחות חד הוריות – טיפים

יש הרבה טיפים שונים שיכולים לעזור למשפחות חד הוריות לנהל את כלכלת המשפחה שלהם בצורה נבונה יותר. אחד הדברים הכי חשובים שאנחנו יכולים לעשות בתחום זה הוא להיות מודעים לכל כסף שאנחנו מוציאים.  אנחנו יכולים למשל לנהל מסגרת הוצאות חודשית או שבועית. במסגרת של ההוצאות שלנו אנחנו יכולים לכלול גם סכום להוצאות לא צפויות כמו טיפולי שיניים או טיפולים לרכב שלנו במוסך. בצורה זו נוכל להיות רוב הזמן בשליטה על הכספים שאנחנו מוציאים.  טיפ נוסף שיכול מאוד לעזור לנו הוא לקרוא את כל החשבונות שאנחנו מקבלים, לא פעם קורה שחברת המים או חברת הפלאפון שלנו עושה טעויות בחיוב שלנו.

ניהול כלכלת משפחה של משפחות חד הוריות – איך אנחנו יכולים לחסוך?

אחד התחומים שכל משפחה (וגם משפחה חד הורית) מוציאה עליה הכי הרבה כסף הוא המשכנתא שלנו. כאשר אנחנו צריכים לשלם משכנתא אנחנו צריכים לדאוג שכל חודש יהיה לנו את הסכום המדויק אותו אנחנו חייבים להחזיר לבנק. אם אנחנו רוצים לחסוך בתשלומי המשכנתא שלנו ולהקטין אותם אנחנו יכולים לפנות ליועץ משכנתאות שיסייע לנו למחזר את המשכנתא שלנו. מיחזור המשכנתא שלנו יכול להקטין את הסכום החודשי שנחזיר מדי חודש לבנק (אבל יאריך את התקופה שבה נצטרך להחזיר את המשכנתא במספר שנים או חודשים) וכך נוכל לחסוך יותר כסף ללימודים של הילדים שלנו או להוצאות השוטפות שלנו.

ניהול כלכלת משפחה של משפחות חד הוריות – למה חשוב לחסוך ביחד כל המשפחה?

לסיכום, ניתן לומר, שכאשר אנחנו רוצים לחסוך אנחנו צריכים לחסוך ביחד כל המשפחה. כאשר נהיה מודעים ביחד כמשפחה להוצאות שלנו יהיה לנו יותר כוח לחסוך ויותר כוח להחליט איך ועל מה כדאי לנו להוציא את הכסף שלנו. כך למשל אם יש לנו ילדים בגיל הנעורים אנחנו יכולים בהחלט לדרוש מהם לחסוך על ידי כך שניתן להם סכום קבוע של דמי כיס או על ידי כך שהם ישתמשו פחות בפלאפון שלהם. חיסכון משפחתי יוכל לאפשר לכולנו ליהנות מאיכות חיים טובה יותר כמשפחה אחת מאוחדת.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים