יועץ משכנתאות פרטי

האם שכירות עדיפה על המשכנתא?


לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתלבטים בשאלה החשובה ביותר – האם עדיף להם לשכור דירה או לקחת משכנתא על מנת לרכוש דירה? כמובן שלכל אחת מהאפשרויות הללו יש את היתרונות ואת החסרונות שלה. אך בשורה התחתונה אף אחד לא באמת יודע איזה מבין האפשרויות הללו היא הטובה ביותר. לכן לפני שאתם עושים בחירה שאתם עוד עלולים להצטער עליה, החלטנו להרים את הכפפה על מנת לסקור את הנושא הזה מקרוב. אנו מבטיחים לכם כי לאחר קריאת המאמר הבא, תקבלו את התשובה הטובה ביותר. זאת שלא תשאיר לכם אפילו מקום קטן לספק, ובאמצעותה תוכלו לעשות את הבחירה שתתאים לכם בצורה האידיאלית.

מדוע מתלבטים בין שכירות למשכנתא?

אז לפני שנתחיל לסקור את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות שעומדות לרשותכם. ראשית בואו נסביר מדוע בכלל קיימת ההתלבטות בין האפשרויות הללו? כי על פני נדמה כי מדובר באפשרויות שונות בתכלית האחד מהשנייה.

הסיבה המרכזית לכך שקיימת התלבטות בין משכנתא לשכירות זה שתוכלו לבחור רק אחת מהן. אם אתם שוכרים דירה, אינכם צריכים לקחת משכנתא – ואם אתם מחליטים לקחת משכנתא לרכישת דירה, אינכם באמת צריכים לשכור דירה (אולי רק לזמן קצר). מכאן עומדת לרשותכם האפשרות לבחור את האפשרות שתהיה הכי רלוונטית עבורכם, ולשם כך אתם פשוט צריכים לסיים לקרוא את המאמר.

אז מה באמת עדיף – משכנתא או שכירות?

נתחיל בהנחה הבסיסית שבלא מעט מהפעמים לא תהיה לכם את הפריבילגיה לבחור את האפשרות העדיפה עליכם. בחלק נכבד מהמקרים רק אחת מהאופציות הללו תהיו רלוונטית עבורכם, ומכאן "נחסך" מכך הצורך להתלבט איזה אפשרות היא הטובה ביותר עבורכם. אך אם שתי האפשרויות הללו רלוונטיות עבורכם, כאן הסיפור שונה ואתם אלה שצריכים לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

הדעה הרווחת במרבית המקרים היא שרכישת דירה עדיפה על פני השכרת דירה, ומכאן אתם יכולים להשיג כי מרבית האנשים פשוט יעדיפו לקחת משכנתא. הסיבה לכך היא החשיבות הרבה למצב שבו יש לכם נכס ביד, נכס שאתם מסוגלים להרוויח עליו וגם למכור אותו בשעת הצורך. במצב שבו אתם משכירים דירה, אין לכם נכס ביד ואתם מוצאים את עצמכם ללא שום יכולת להרוויח כסף בצורה כזאת או אחרת בעתיד במידת הצורך.

אז למה יש כאלה שמעדיפים לבחור באופציה של שכירות? מכיוון שזה הרבה נוח להם ועם הרבה פחות סיכונים מאשר לקחת משכנתא. בשכירות אתם מקבלים ברוב המקרים דירה מוכנה, גם תוכלו לעזוב אותה בסיום החוזה במידה והיא לא מוצאת חן בעיניכם. אתם לא כפופים למשכנתא וגם לא כפופים לגור במקום מסוים. אתם תהיו חופשיים לעשות כמעט כל מה שאתם רוצים, וזה משהו שלא מעט אנשים רוצים שיקרה בחיים שלהם.

האם שכירות תכסה את המשכנתא שלכם?

אם בוחנים את הנתונים היבשים, ברוב המקרים לקיחת משכנתא ושיכרות יהיה סביב אותו סדר גודל. זאת אומרת שאתם תשלמו בכל חודש סכום חודשי כמעט זהה, ברוב המקרים הסכום ינוע בין 4000-5000 שקל.

אך שוב כאן אתם צריכים לקחת בחשבון שכאשר אתם לוקחים משכנתא מתלווה לכך גם ריבית שמנה שאתם נדרשים לשלם לבנק עצמו. מנגד אם תבחרו להשכיר דירה, תוכלו להגיע למצב שעד גיל מתקדם לא יהיה לכם נכס משל עצמכם. לכן אתם צריכים לעשות את השיקול איזה מבין האפשרויות היא העדיפה עליכם. כל בן אדם בסופו של יום מקבל החלטה שונה, ולכן קשה לתת קביעה חד משמעית בנושא הזה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19