יועץ משכנתאות פרטי

האם שכירות עדיפה על המשכנתא?


לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתלבטים בשאלה החשובה ביותר – האם עדיף להם לשכור דירה או לקחת משכנתא על מנת לרכוש דירה? כמובן שלכל אחת מהאפשרויות הללו יש את היתרונות ואת החסרונות שלה. אך בשורה התחתונה אף אחד לא באמת יודע איזה מבין האפשרויות הללו היא הטובה ביותר. לכן לפני שאתם עושים בחירה שאתם עוד עלולים להצטער עליה, החלטנו להרים את הכפפה על מנת לסקור את הנושא הזה מקרוב. אנו מבטיחים לכם כי לאחר קריאת המאמר הבא, תקבלו את התשובה הטובה ביותר. זאת שלא תשאיר לכם אפילו מקום קטן לספק, ובאמצעותה תוכלו לעשות את הבחירה שתתאים לכם בצורה האידיאלית.

מדוע מתלבטים בין שכירות למשכנתא?

אז לפני שנתחיל לסקור את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות שעומדות לרשותכם. ראשית בואו נסביר מדוע בכלל קיימת ההתלבטות בין האפשרויות הללו? כי על פני נדמה כי מדובר באפשרויות שונות בתכלית האחד מהשנייה.

הסיבה המרכזית לכך שקיימת התלבטות בין משכנתא לשכירות זה שתוכלו לבחור רק אחת מהן. אם אתם שוכרים דירה, אינכם צריכים לקחת משכנתא – ואם אתם מחליטים לקחת משכנתא לרכישת דירה, אינכם באמת צריכים לשכור דירה (אולי רק לזמן קצר). מכאן עומדת לרשותכם האפשרות לבחור את האפשרות שתהיה הכי רלוונטית עבורכם, ולשם כך אתם פשוט צריכים לסיים לקרוא את המאמר.

אז מה באמת עדיף – משכנתא או שכירות?

נתחיל בהנחה הבסיסית שבלא מעט מהפעמים לא תהיה לכם את הפריבילגיה לבחור את האפשרות העדיפה עליכם. בחלק נכבד מהמקרים רק אחת מהאופציות הללו תהיו רלוונטית עבורכם, ומכאן "נחסך" מכך הצורך להתלבט איזה אפשרות היא הטובה ביותר עבורכם. אך אם שתי האפשרויות הללו רלוונטיות עבורכם, כאן הסיפור שונה ואתם אלה שצריכים לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

הדעה הרווחת במרבית המקרים היא שרכישת דירה עדיפה על פני השכרת דירה, ומכאן אתם יכולים להשיג כי מרבית האנשים פשוט יעדיפו לקחת משכנתא. הסיבה לכך היא החשיבות הרבה למצב שבו יש לכם נכס ביד, נכס שאתם מסוגלים להרוויח עליו וגם למכור אותו בשעת הצורך. במצב שבו אתם משכירים דירה, אין לכם נכס ביד ואתם מוצאים את עצמכם ללא שום יכולת להרוויח כסף בצורה כזאת או אחרת בעתיד במידת הצורך.

אז למה יש כאלה שמעדיפים לבחור באופציה של שכירות? מכיוון שזה הרבה נוח להם ועם הרבה פחות סיכונים מאשר לקחת משכנתא. בשכירות אתם מקבלים ברוב המקרים דירה מוכנה, גם תוכלו לעזוב אותה בסיום החוזה במידה והיא לא מוצאת חן בעיניכם. אתם לא כפופים למשכנתא וגם לא כפופים לגור במקום מסוים. אתם תהיו חופשיים לעשות כמעט כל מה שאתם רוצים, וזה משהו שלא מעט אנשים רוצים שיקרה בחיים שלהם.

האם שכירות תכסה את המשכנתא שלכם?

אם בוחנים את הנתונים היבשים, ברוב המקרים לקיחת משכנתא ושיכרות יהיה סביב אותו סדר גודל. זאת אומרת שאתם תשלמו בכל חודש סכום חודשי כמעט זהה, ברוב המקרים הסכום ינוע בין 4000-5000 שקל.

אך שוב כאן אתם צריכים לקחת בחשבון שכאשר אתם לוקחים משכנתא מתלווה לכך גם ריבית שמנה שאתם נדרשים לשלם לבנק עצמו. מנגד אם תבחרו להשכיר דירה, תוכלו להגיע למצב שעד גיל מתקדם לא יהיה לכם נכס משל עצמכם. לכן אתם צריכים לעשות את השיקול איזה מבין האפשרויות היא העדיפה עליכם. כל בן אדם בסופו של יום מקבל החלטה שונה, ולכן קשה לתת קביעה חד משמעית בנושא הזה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים