יועץ משכנתאות פרטי

איך נגשים את החלום ונצליח לקנות דירה?


דירה היא צורך בסיסי של כל תושב, אך לרבים מהם קשה מאד לרכוש דירה עקב העלויות הגבוהות של הדירות. לצורך הרכישה על בני הזוג לצבור סכום בן כמה מאות אלפי ₪ שיהיה את הסכום הראשוני שישולם לבעל הנכס אם מדובר בדירת יד שנייה או לחילופין לקבלן אם מדובר בדירה חדשה.

כדאי להתחיל לחסוך כשמתחילים לעבוד או מיד לאחר הנישואין כיוון שעם השנים ועם ההתרחבות המשפחתית הטבעית, יהיה קשה הרבה יותר לחסוך לאור ההוצאות הרבות כמו מטפלות וגני ילדים.

קיימות כמה שיטות לצבור כספים ולחסוך אותם עד ההגעה ליעד:

• פתיחת תכנית חיסכון בנקאית והפרשת סכומים קבועים או משתנים בכל חודש הצוברים ריבית. בחלוף החודשים והשנים יצטבר בתכנית זו סכום נאה.

• לחיות חיים נורמטיביים, לחסוך בכל חודש את הסכום המקסימלי האפשרי.

• אפשר לגור אצל ההורים לתקופת מה, כדי להעביר סכומים גבוהים יותר בכל חודש לתכנית החיסכון וכדי לחסוך בהוצאות שקיימות כששוכרים דירה כמו דמי השכירות, ארנונה, מים, חשמל, הוצאות מזון ועוד. החיסכון העצום בכל חודש יאפשר למשפחות לצבור סכומים גבוהים יותר תוך פרק זמן קצר יחסית וכך יוכלו לקדם מהר יותר את הליך רכישת הדירה. יש במהלך זה בעייתיות של פגיעה בפרטיות וחיים לעתים הרבה פחות נוחים אך אם קיימים יחסים הרמוניים בין המשפחות, כדאי לבצע מהלך זה כדי להגיע למטרה הנכספת.

אפשר לגור אצל ההורים לתקופה

• אם מדובר בזוגות צעירים, ניתוב הכספים שהתקבלו בחתונה לטובת החיסכון.

• אם סך הכספים שנצברו אינם מספיקים לצורך רכישת הדירה, אפשר לשקול לקיחת הלוואה בתנאים טובים כדי לגשר על הפער הכספי בין הסכום שהצטבר בחיסכון לבין הסכום שיש לשלם כסכום ההון העצמי למוכר הנכס. כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות בנושא.

• כל אדם עוסק במקצוע שבו בחר, רובם יודעים לבחור במקומות עבודה שבהם מקבלים שכר ראוי בגין עבודתם. רבים מהם עובדים גם בעבודות נוספות כדי להרוויח כספים נוספים מדי חודש עבור תכנית החיסכון.

• מי שבקיא בתחום שוק ההון, יכול להפריש סכום מסוים מתוך החיסכון לטובת השקעה בשוק ההון באופן אקטיבי או פסיבי תוך קביעה מראש של הסכום ושל תקופת הימצאותם של הכספים במסלולי שוק ההון. בתום תקופה זו אוספים את הרווחים (בתקווה שלא יהיו הפסדים צורמים) ורוכשים דירה עם ההון העצמי שצמח.

• מי שבקיא בשיווק באינטרנט או בתחומים אחרים, יכול לעבוד מהבית בשעות הפנאי, לתפעל אתרי מכירה באמצעות אמאזון או רשתות מכר אחרות. היתרון של שיטה זו הוא העובדה שאפשר לבצע אותה בשעות היום או הלילה, מתי שנוח למפעיל וכך נוצרת אפשרות לצבירת הון נוסף.

עבודה מהבית לצבירת הון נוסף

• השקעה במיזמי נדל”ן ייחודיים שבהם משקיעים סכומי כסף של כמה מאות אלפי ₪. היזם שמאמין בפרויקט משקיע סכום זהה וכך היזם ולקוחות נוספים צועדים שלובי זרועות אל המטרה. בתום בנית הפרויקט למגורים, למשרדים או למסחר, אפשר להשכיר את הנכס שנרכש במחיר הוגן וכך לזכות בהכנסה פסיבית שתגדיל את סך ההכנסות המשפחתיות בכל חודש.

כל משפחה בוחרת מתוך שלל האפשרויות את הדרך הנכונה ביותר עבורה כדי לצבור את ההון העצמי ובאמצעותו לרכוש את הדירה כשהמגמה היא ליצור סכומי חיסכון גבוהים ככל האפשר כדי שהמשכנתא תהיה נמוכה באופן משמעותי. (ראו תמהיל משכנתא)
בהצלחה!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים