יועץ משכנתאות פרטי

איך פותחים תיק השקעות?


לאחר שצברת סכום כסף מסוים, הכסף לא חייב להמשיך לשכב בחשבון העו”ש שלך, למעשה זהו בדיוק הזמן לפתוח תיק השקעות שינוהל על ידי בית השקעות. אמנם לרב האנשים אין ממש זמן להתעסק בחסכונות ובדרך כלל גם חסר ידע בנושא על מנת לבצע זאת בכוחות עצמינו.

מאידך בשנים האחרונות כסף שמוחזק בבנק צובר ריבית נמוכה מאוד ולא משתלם להחזיק אותו שם. אפילו הפקדה של הכסף בחיסכון סגור למשך מספר שנים כבר לא ממש משתלמת, ואחת הדרכים הטובות ביותר היא השקעה על ידי תיק השקעות מסודר. אם שפר עליכם המזל, לא נשארתם עם הרבה משכנתא ואתם מחפשם איפה להשקיע – תיק השקעות מנוהל יכול להיות אופציה נהדרת. ברוב המקרים, התשואה על ההשקעה תהיה עדיפה על פני הריבית על המשכנתא.

ניהול של תיק השקעות הוא בעצם מתן גושפנקא למנהל השקעות מוסמך לעשות ולבצע פעולות בחשבון שלכם אשר קשורות למסחר, לשוק ההון ולעוד דברים. המטרה של מנהל ההשקעות הינה להביא את התיק למקסימום רווח לאורך זמן.

מה יכול לכלול תיק השקעות ראשוני

ככל שמדובר על תיק השקעות הוא יכול לכלול מוצרים פיננסיים שונים, ניירות ערך, אגרות חוב, מניות ועוד. התיק ינוהל תמיד על פי המדיניות שלכם ורק אתם תחליטו מה תהיה רמת הסיכון, וכל מאפיין אחר בתיק. המנהל יבחן את כל הנכסים שיש לכם אשר כוללים ניירות ערך, נכסים ועוד השקעות וביחד עם המטרות והאופי שלכם הוא ישקלל את כל הנתונים. בסופו של דבר תיק ההשקעות אמור להתאים לכם באופן מושלם ותוכלו לצאת לדרך ולהתחיל להרוויח.

בבנק זקוק היועץ שלכם לאישור כל אימת שהוא ירצה לבצע פעולות. הכוונה היא שהאחריות על הניהול של התיק היא שלכם בלבד. לעומת זאת בתיק השקעות יש למנהל ההשקעות שיקול דעת והוא יכול לבצע מהלכים טובים גם ללא אישור שלכם. מי שאינו מבין בשוק ההון ולא ממש מעוניין להתחיל לנקוב בשמות של ניירות ערך, ייהנה מאוד מהשיטה הזו שמורידה ממנו את העול.

מי מנהל את הכסף

כאשר ישנו מישהו מקצועי ומנוסה שמטפל בכסף שלכם ועוקב אחרי התיק, תוכלו להיות רגועים ולהתעסק בדברים אחרים בזמן שהתיק שלכם עושה כסף. כמובן שיש מחיר לכל דבר, ובעבור ניהול תיק השקעות יגבו ממכם דמי ניהול מסוימים בשיעור כל שהוא מהערך של התיק שלכם. אך גביית דמי ניהול מקובלת גם בבנקים ובכל מקום שעוסק בניהול כספים.

לאחר שכבר בחרתם בית השקעות, כדאי ליצור עמו קשר ולקבוע פגישה שבה תוכלו להכיר את מנהל הלקוחות. במהלך הפגישה תקבלו הסבר על פתיחת תיק ותגבשו את הכללים שמתאימים למדיניות ההשקעה שלכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים