יועץ משכנתאות פרטי

שלב אחר שלב לקראת לקיחת משכנתא


שלב אחר שלב לקראת לקיחת משכנתא

רבים אזרחי ישראל יזדקקו למשכנתא כדי לרכוש דירה, אולם לא רבים יודעים מהו התהליך שיש לעבור מרגע שמחליטים שיש צורך במשכנתא ועד לקבלת הכסף. אלא שדווקא משום שמדובר בסכום כסף גדול ובתקופת התחייבות ארוכה, חשוב לדעת אילו שלבים ממתינים לזוגות צעירים או למשפרי דיור בדרך אל דירת חלומותיהם – ולכן הכנו מדריך קצר המתאר את השלבים שצריך לעבור בתהליך.

שלב ראשון: הגדרת הצורך והתנאים

לפני שאתם פונים אל הבנק בבקשה לקבל משכנתא חשוב שתבינו מהו המצב ההתחלתי שלכם: כמה הון עצמי יש לכם, אם בכלל; מהו גובה המשכנתא שאפשר בכלל לקבל מן הבנק; מהו גובה ההחזר החודשי שבו אפשר לעמוד, בהינתן שפעמים רבות הסכום הזה גדל במרוצת השנים ועוד. כבר בשלב הזה מומלץ לפנות אל יועץ משכנתא טוב אשר יוכל לסייע לכם להבין באילו תנאים אתם נמצאים ומה האפשרויות העומדות בפניכם.

שלב שני: מתחילים לראות דירות

הפנייה אל הבנק בבקשה לקבל אישור עקרוני למשכנתא צריכה להיעשות במקביל לתחילת החיפוש אחר דירת חלומותיכם. אם עדיין לא פניתם ליועץ משכנתאות, זה הזמן. מומלץ דווקא לבחור ביועץ חיצוני ולא להסתפק בזה שהבנק מציע לכם. זאת משום שיועץ המשכנתאות של הבנק הוא בסופו של דבר עובד הבנק והאינטרס שלו זהה לאינטרס של הבנק – בעוד האינטרס של יועץ משכנתאות חיצוני שמור לכם.

לאחר שתמצאו דירה ותוודא שמחירה אכן נמצא בטווח שאתם מסוגלים לשלם, הגיע הזמן לקבל את המשכנתא הנחשקת.

שלב שלישי: הגשת הבקשה למשכנתא

כעת עליהם להגיש מספר טפסים ולהמציא שורה של מסמכים שידרוש הבנק על מנת לוודא את יכולותיכם לעמוד בתנאי ההחזר. לאחר מכך יוצעו לכם מספר מסלולים של משכנתאות ומתוכן עליכם לבחור אילו היא המועדפת עליכם. ההבדלים הם בעיקר סביב תנאי ההחזר, ריביות שונות, חלוקה של המסלול לרכיבים שבכל אחד מהם התנאים שונים במעט וכן הלאה; גם כאן עזרתו של יועץ המשכנתאות לדוגמא במקרה של משכנתא עבור עולים חדשים תהיה שימושית ביותר.

אנשי מקצוע נוספים שככל הנראה תפגשו בשלב הזה הם שמאי שנשלח מטעם הבנק אל הנכס על מנת לקבוע את שוויו, ועורך דין שילווה את הצדדים המשפטיים של עסקת מכירת הדירה, בפרט כאשר מדובר בדירה מיד שנייה. זה גם הזמן בו תפגשו את רשם המשכנתאות, הרושם את הדירה המדוברת לטובת הבנק בהנחה שאיננה ממושכנת או שייכת לאדם אחר.

כדאי לדעת

טעות נפוצה שרבים מדי עושים בעת לקיחת המשכנתא היא אי לקיחה בחשבון של עלויות נוספות המתווספות לסכום של ההון העצמי והמשכנתא. זכרו כי מעתה ועד שתעבור לגור בדירה תהיינה לכם הוצאות רבות נוספות, כמו מיסי רכישה, שיפוצים, תשלומים לאנשי מקצוע וכדומה; לכן מומלץ לחשב סכום נוסף שיהיה מיועד להוצאות השוטפות, הנלוות והבלתי מתוכננות שעוד יפתיעו אתכם בעתיד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19