יועץ משכנתאות פרטי

הקדמת תשלום לקבלן, עוד לפני מועד האכלוס – האם כדאי?


אחת ההחלטות החשובות ביותר העומדות בפניכם כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן והדירה עדיין לא מוכנה, היא ההחלטה אם לשלם מראש את כל סכום הרכישה ולהתחיל לשלם משכנתא או לדחות את התשלומים לסמוך למועד מסירת הנכס והאכלוס. הבאנו לפניכם כמה עצות שיעשו לכם קצת סדר.

בדקו מהו מועד מסירת הדירה המשוער ודאגו להתחייבות של הקבלן לגבי מועד זה

כך תוכלו לתכנן את ההתנהלות הפיננסית שלכם ולהתאים מסלול משכנתא שיקל עליכם עם תשלומי המשכנתא. עליכם להיערך לקראת תשלום מלוא הסכום לחברה המשכנת (הקבלן) במועד מסירת הדירה.

דאגו מראשעוד לפני החתימה על החוזהשהבנתם היטב מהם מסלולי התשלומים

כך תעמוד בפניכם אפשרות בחירה במסלול תשלומים של הקבלן, המתאים ביותר עבורכם.

עליכם להיערך להתחלת החזר המשכנתא לפי לוח התשלומים שתבחרו ולהציגו בבנק כבר בעת אישור המשכנתא שלכם.

מדד תשומות הבנייה עשוי להעלות משמעותית את הוצאות הרכישה שלכםהתחילו להחזיר את המשכנתא מוקדם ככל שניתן ושריינו לכם את הריביות של היום

במציאות בה אנו חיים כיום, כאשר ריביות המשכנתא נמוכות מאוד, מומלץ לשלם את רוב סכום הרכישה לקבלן המוכר כבר במועד התשלום הקרוב. הדבר יאפשר לכם ליהנות מהריביות הנמוכות הנהוגות כיום ואף לשריין את תנאי המשכנתא שלכם לטווח ארוך.

במידה ואתם שוכרים דירה, או שהוצאת המשכנתא לא מתאימה לכם כל עוד לא קיבלתם את החזקה בדירה, תוכלו לבקש מהבנק לשלב “גרייס” במשכנתא שלכם.

בקשו דחיית תשלומי קרן (גרייסבדקו שהאישור שבידכם תקף וכולל גרייס

גם כאשר משלבים גרייס במשכנתא, הדבר עדיין יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים, כי הרי שבמידה ולא תשלמו את רוב הסכום כמה שיותר קרוב למועד הרכישה, תאלצו לספוג הצמדה של מדד תשומות הבנייה. סעיף ההצמדה לתשומות הבנייה מוכנס היום ברוב חוזי הרכישה של החברות המשכנות.

במידה ואתם שוכרים דירה, או שהוצאת המשכנתא לא מתאימה לכם כל עוד לא קיבלתם את החזקה בדירה, תוכלו לבקש מהבנק לשלב “גרייס” במשכנתא שלכם.

משמעות הדבר היא דחייה של החזרי הקרן עד לקבלת הדירה ותשלום רק בעבור הריבית. יש לשים לב לכך, שבתום תקופת הגרייס יתרת הקרן שלא שולמה תיפרס לתקופה ארוכה בדומה לשאר מסלולי המשכנתא המוכרים. אותם החזרים שבעצם נדחו, יצורפו לסך היתרה וסך שנות ההחזר יקטן. לדוגמה, משכנתא במסלול גרייס ולאחר מכן שפיצר, שנלקחת לשלושים שנה, עם דחיית תשלומי קרן לשלוש השנים הראשונות, שתשולם בגינה ריבית בלבד בשנים הראשונות, הקרן כולה תיפרס לבסוף על פני 27 השנים הנותרות. מכאן, שההחזר החודשי בתום תקופת הגרייס יהיה גבוה יותר היות ויחושב לפי 27 שנים ולא לפי 30 שנה.

אם אתם יכולים להתחיל להחזיר את המשכנתא ולהימנע מגרייס – דעו שזה תמיד עדיף

רק אם אתם יכולים להימנע מגרייס במשכנתא ואתם יכולים להתחיל לשלם החזרי משכנתא מלאים, תוכלו לחסוך את הריבית המשולמת בתקופת הגרייס. עשו זאת רק אם הדבר מתאפשר, היות ולא כדאי להיכנס לחובות או לקחת הלוואות כדי לשלם משכנתא.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19