יועץ משכנתאות פרטי

הקדמת תשלום לקבלן, עוד לפני מועד האכלוס – האם כדאי?


אחת ההחלטות החשובות ביותר העומדות בפניכם כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן והדירה עדיין לא מוכנה, היא ההחלטה אם לשלם מראש את כל סכום הרכישה ולהתחיל לשלם משכנתא או לדחות את התשלומים לסמוך למועד מסירת הנכס והאכלוס. הבאנו לפניכם כמה עצות שיעשו לכם קצת סדר.

בדקו מהו מועד מסירת הדירה המשוער ודאגו להתחייבות של הקבלן לגבי מועד זה

כך תוכלו לתכנן את ההתנהלות הפיננסית שלכם ולהתאים מסלול משכנתא שיקל עליכם עם תשלומי המשכנתא. עליכם להיערך לקראת תשלום מלוא הסכום לחברה המשכנת (הקבלן) במועד מסירת הדירה.

דאגו מראשעוד לפני החתימה על החוזהשהבנתם היטב מהם מסלולי התשלומים

כך תעמוד בפניכם אפשרות בחירה במסלול תשלומים של הקבלן, המתאים ביותר עבורכם.

עליכם להיערך להתחלת החזר המשכנתא לפי לוח התשלומים שתבחרו ולהציגו בבנק כבר בעת אישור המשכנתא שלכם.

מדד תשומות הבנייה עשוי להעלות משמעותית את הוצאות הרכישה שלכםהתחילו להחזיר את המשכנתא מוקדם ככל שניתן ושריינו לכם את הריביות של היום

במציאות בה אנו חיים כיום, כאשר ריביות המשכנתא נמוכות מאוד, מומלץ לשלם את רוב סכום הרכישה לקבלן המוכר כבר במועד התשלום הקרוב. הדבר יאפשר לכם ליהנות מהריביות הנמוכות הנהוגות כיום ואף לשריין את תנאי המשכנתא שלכם לטווח ארוך.

במידה ואתם שוכרים דירה, או שהוצאת המשכנתא לא מתאימה לכם כל עוד לא קיבלתם את החזקה בדירה, תוכלו לבקש מהבנק לשלב “גרייס” במשכנתא שלכם.

בקשו דחיית תשלומי קרן (גרייסבדקו שהאישור שבידכם תקף וכולל גרייס

גם כאשר משלבים גרייס במשכנתא, הדבר עדיין יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים, כי הרי שבמידה ולא תשלמו את רוב הסכום כמה שיותר קרוב למועד הרכישה, תאלצו לספוג הצמדה של מדד תשומות הבנייה. סעיף ההצמדה לתשומות הבנייה מוכנס היום ברוב חוזי הרכישה של החברות המשכנות.

במידה ואתם שוכרים דירה, או שהוצאת המשכנתא לא מתאימה לכם כל עוד לא קיבלתם את החזקה בדירה, תוכלו לבקש מהבנק לשלב “גרייס” במשכנתא שלכם.

משמעות הדבר היא דחייה של החזרי הקרן עד לקבלת הדירה ותשלום רק בעבור הריבית. יש לשים לב לכך, שבתום תקופת הגרייס יתרת הקרן שלא שולמה תיפרס לתקופה ארוכה בדומה לשאר מסלולי המשכנתא המוכרים. אותם החזרים שבעצם נדחו, יצורפו לסך היתרה וסך שנות ההחזר יקטן. לדוגמה, משכנתא במסלול גרייס ולאחר מכן שפיצר, שנלקחת לשלושים שנה, עם דחיית תשלומי קרן לשלוש השנים הראשונות, שתשולם בגינה ריבית בלבד בשנים הראשונות, הקרן כולה תיפרס לבסוף על פני 27 השנים הנותרות. מכאן, שההחזר החודשי בתום תקופת הגרייס יהיה גבוה יותר היות ויחושב לפי 27 שנים ולא לפי 30 שנה.

אם אתם יכולים להתחיל להחזיר את המשכנתא ולהימנע מגרייס – דעו שזה תמיד עדיף

רק אם אתם יכולים להימנע מגרייס במשכנתא ואתם יכולים להתחיל לשלם החזרי משכנתא מלאים, תוכלו לחסוך את הריבית המשולמת בתקופת הגרייס. עשו זאת רק אם הדבר מתאפשר, היות ולא כדאי להיכנס לחובות או לקחת הלוואות כדי לשלם משכנתא.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים