יועץ משכנתאות פרטי

סילוק המשכנתא


משכנתא היא הלוואה לכל דבר ועניין אך יש לה שני מאפיינים ייחודיים שמבדילים אותה מסוגים אחרים של הלוואות – ההבדל האחד הוא שמדובר בהלוואה לצורך קניית דירה בלבד, כלומר אין אפשרות לעשות שימוש אחר בכסף שמתקבל מהמשכנתא. ההבדל השני הוא – שמדובר בסכום כסף גבוה מאד, כנראה סכום הכסף הגבוה ביותר שניתן כהלוואה ללקוחות פרטיים. גם מי שלוקח הלוואות לצרכים שונים לא יתקרב אפילו לסכום הכסף שניתן כהלוואה לצורך רכישת דירה, המשכנתא. מכיוון שמדובר בסכום כסף כל כך גדול יש הרבה התעסקות לקראת העברתו ללקוח ויש הרבה איך להתארגן לפני שהוא עובר לידיו של הלקוח.

מהו סילוק המשכנתא?

בדומה למושגים המקצועיים שקשורים לעולם ההלוואות – כך גם בתחום המשכנתאות. סילוק המשכנתא הוא המסלול להחזרת סכום ההלוואה לבנק ויש הרבה דרכים לעשות את זה, קרי הרבה מסלולים. מכיוון שמדובר בסכום כסף גבוה, הרי ברור שלוקח לא מעט שנים להחזיר את מלוא הסכום. ברוב המקרים החזר ההלוואה יתפרס על פרק זמן של כ- 20-30 שנה ורק לעיתים נדירות בפחות מכך. אין מדובר בחלוקה אקראית של תשלומים וסכומי החזר אלא בקביעת מסלול ברור, מדויק ומוגדר שנקבע בשיתוף פעולה של נציגי הבנק, הלקוח ויועץ המשכנתא המקצועי שהלקוח שכר את שירותיו. כך הכל מוסכם וברור, שכן בסכומי כסף כל כך גדולים אי אפשר להשאיר דבר ליד המקרה.

החזר ההלוואה מורכב משני סכומים שונים – סכום ההלוואה עצמו, כלומר התשלום שקיבל הלקוח בגין רכישת הדירה, והריבית. הריבית היא בעצם הרווח של הבנק תמורת מתן ההלוואה. הבנק לוקח סיכון מסוים כאשר הוא מעמיד לטובתו של לקוח סכום גדול של כסף והריבית היא ההגנה והפיצוי של הבנק בתמורה להוצאת סכום זה מקופת הבנק. ישנן דרכים שונות לקבוע את גובה הריבית ואין מדובר בעניין של מה בכך. כשבוחנים לעומק את סכום הכסף המצטבר מהריבית בלבד אפשר להיווכח שמדובר בסכום כסף גבוה לכשעצמו ולכן בחירת מסלול הסילוק מהותית מאד. בחירת מסלול סילוק המשכנתא חייבת להתבצע תוך התחשבות במצבו הכספי של הלקוח, בכושר ההחזר שלו וכמובן התנהלות הכספית היומיומית שלו.

מסלולים שונים של סילוק משכנתא

לא לכל לקוח מתאימים כל מסלולי הסילוק וכאן תתרחש רוב העבודה ויבוצעו רוב הניתוחים. מסלולים השונים שנהוגים כיום בשוק המשכנתאות שונים זה מזה בפריסת התשלומים של סכום ההלוואה (הקרן) והריבית. יש מסלולים שבהם הסכומים נפרדים זה מזה ומוחזרים בפרקי זמן שונים ויש מסלולים שבהם משוקללים שני המרכיבים לכדי סכום אחד גדול המחולק על פני תקופת ההחזר. החשבון הוא פשוט – ככל שסכום ההחזר החודשי גבוה יותר, כך תסתיים מהר יותר תקופת סילוק המשכנתא. יחד עם זאת, לא כל לקוח או משפחה יכולים לעמוד בתשלומים גבוהים ולכן השיקול של סיום מהיר ככל האפשר של ההחזר לא אמור להיות רלוונטי וגם לא כדאי שיהיה.

למרות שהלקוח יבחר בסופו של דבר את המסלול עם הריבית הטובה ביותר, עדיין יהיה מדובר בסכום כסף גבוה מאד וחשוב מאד לקחת את זה בחשבון. ברוב המקרים עדיף לנהוג באחריות, להאריך את תקופת ההחזר ולשמור על תשלום חודשי שנוח וקל יותר לעמוד בו. אמנם גם הלווה מגן על עצמו מפני חוסר יכולת לעמוד בהחזרים אך עדיין לא כדאי לבחור במסלול סילוק מהיר שכרוך בתשלומים חודשיים גבוהים מדי.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19