יועץ משכנתאות פרטי

פתיחת תיק משכנתא והמשימות שאחרי


תיק משכנתא

לקיחת משכנתא מתחילה בדרך כלל בהשוואה בין התנאים המוצעים בכל בנק, אולם מרגע שנבחר הבנק ממנו תילקח המשכנתא עליכם לגשת אליו ולפתוח את מה שמכונה "תיק משכנתא". הכוונה היא לגשת לבנקאי, לפתוח בקשה רשמית לקבלת משכנתא, לשלם אגרה שמחירה נגזר מגובה המשכנתא המבוקשת, להגיש שורה של מסמכים שנדרשים על ידי הבנק, לחתום על מסמכים נוספים, ולעיתים גם לקבל רשימה של מסמכים נוספים שעליכם להמציא לבנק מסיבות שונות.

חשוב לציין כי במקרה שבו תידרשו על ידי הבנק להמציא מסמכים כלשהם לאחר שתיק המשכנתא כבר נפתח, יעמוד לרשותכם פרק זמן מוגבל של מספר ימים בלבד בו תנאי המשכנתא שהוצעו לכם עדיין יהיו בתוקף. אם לא תספיקו, קיים סיכוי ששינויים שחלו בינתיים במשק יגרמו לבנק לשנות את התנאים שהוצעו לכם – לעיתים לטובה, לעיתים לא. בכל מקרה, אם חרגתם מפרק הזמן שהוגדר לכם על ידי הבנק, ודאו שהתנאים שעליהם אתם חותמים בעת קבלת המשכנתא הם אכן התנאים שהוצעו לכם בתחילה או לכל הפחות שהתנאים החדשים מקובלים עליכם.

אחת הדרכים היעילות ביותר להספיק להגיש לבנק את כל המסמכים הנדרשים היא על ידי פנייה לאיש מקצוע מוסמך ובקיא בתחום ייעוץ המשכנתאות: הוא יסייע לכם להבין מבעוד מועד אילו מסמכים אתם צריכים להציג בפני הבנק ולאן עליכם לפנות על מנת להשיג אותם. יתרה מזאת, יועץ משכנתאות מקצועי שמלווה אתכם בתהליך יכול גם לעזור לכם להבין את האפשרויות העומדות בפניכם, לבנות יחד איתכם תמהיל משכנתא שיתאים לכם ולייעץ בכל שאלה נוספת שעולה בתהליך.

מה כולל בתיק משכנתא?

תיק משכנתא כולל מסמכים שונים ורבים שהרכבם המדויק תלוי בתמהיל המשכנתא ובפרמטרים שונים התלויים במבקש. עם זאת, רוב התיקים כוללים את הדברים הבאים:

  • ביטוח משכנתא: הבנק נותן לכם סכום כסף גדול ומעוניין לוודא שיקבל אותו בחזרה, ולכן הוא דורש ביטוח חיים (למקרה שחלילה יקרה לכם אסון במהלך תקופת ההחזר) וביטוח מבנה (למקרה שחלילה יקרה אסון למבנה עצמו). לעיתים ניתן ואף משתלם לרכוש ביטוחים כאלה דרך הבנק, ולעיתים ממש לא. גם במקרה זה כדאי להתייעץ עם יועץ המשכנתאות שלכם.
  • הערכת שמאי: הבנקים עובדים עם רשימה של שמאים מוסמכים ועליכם לבחור אחד מהם על מנת שיבצע הערכת שווי לדירה המדוברת. ככל שהערכת השמאי תבוצע מוקדם יותר כך תהיו בטוחים יותר שתספיקו להגיש אותה לבנק בפרק הזמן הנדרש.
  • ייפוי כוח עבור הבנק, חתום על ידי נוטריון.
  • רישום של משכון הדירה אצל רשם המשכונות (לעיתים הבנק יכול לעשות זאת עבורכם, בתשלום או ללא תשלום. כדאי לברר על מנת לחסוך משימה אחת).
  • תצהירים שונים: למשל על כך שזו הדירה היחידה שלכם, או כתב התחייבות מטעם מוכרי הדירה.

בנוסף ליועץ המשכנתא אליו מומלץ לפנות עוד לפני פתיחת התיק וכן בנוסף לשמאי שאתם מחויבים לפנות אליו כחלק מן המסמכים שיש להגיש לבנק, כדאי להיעזר בעורך דין כבר מן השלבים המוקדמים של הגשת הבקשה לבנק. זאת על מנת לוודא שיש אדם מנוסה בעל רקע משפטי שיוודא שהאינטרסים שלכם נשמרים במלואם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

מאמרים בנושא

איך לבחור משכנתא מתאימה קרא עוד
איך פותחים תיק השקעות? קרא עוד
הכול על משכנתא ותשלום משכנתא קרא עוד

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19