יועץ משכנתאות פרטי

ייעוץ משכנתאות לרכישת דירה ראשונה


משכנתא לדירה ראשונה

הדירה הראשונה נרכשת לרוב בגיל צעיר, במקרים רבים הדירה נרכשת טרם הקמת המשפחה, לידת ילדים והתייצבות כושר ההשתכרות. צעירים המקבלים על עצמם מחויבות של הלוואת משכנתא נדרשים לשאת בה למשך עשרות השנים הבאות. אותה החלטה המתקבלת בגיל צעיר עתידה ללוות אותם למשך 20 השנים הבאות לפחות, בהתאם לכך, משכנתא לדירה ראשונה יש לקבל תוך הבנה מעמיקה של משמעות הדברים, היקף המחויבות, שיעורי הריבית ותנאי החוזה במקרה של פירעון מוקדם.

משכנתא לדירה ראשונה

סביר להניח שאם אתם אנשים בני 25 ומעלה, אם יש לכם עבודה ואם אתם נשואים, יגיע בשלב כזה או אחר הרגע שבו תתחילו לחלום על הדירה הראשונה. זה ברור שיש אנשים שקונים דירות בעצמם, או מקבלים אותן במתנה מההורים, בגילאים צעירים או מבוגרים יותר, אך באופן כללי הדוגמא הממוצעת היא של זוג צעיר שרוצה לקנות דירה. יש הרבה סיבות לקנות דירה, והעיקרית בהן היא שעדיף לשלם בכל חודש על נכס שבסופו של דבר יהיה שלכם ולא של מישהו אחר. עם זאת, ללא משכנתא רוב האנשים לא באמת יוכלו לרכוש את הנכס הראשון בחייהם, ולכן חשוב להכיר את הנושא הזה לעומק. כשמדברים על משכנתא לדירה ראשונה צריך לדעת שהאפשרויות הן רבות ולא כדאי להגיע ככה סתם לבנק מבלי שאתם יודעים על מה מדובר ומה כוללים הדברים.

איזו משכנתא תתאים לכם?

כדי לקבל משכנתא אתם צריכים, לפני הכול, שיהיה לכם הון עצמי מספיק גדול, אחרת הבנק לא יוכל לעזור לכם  לרכוש את הדירה שאתם רוצים. זה נכון לגבי משכנתא לדירה ראשונה אך זה נכון גם לגבי משכנתאות שמתאימות לרכישת דירות אחרות. חשוב שתהיו מודעים לכך שבתחום המשכנתאות מתקיימים היום לא מעט שינויים, וזו הסיבה לכך שצריך ללמוד על הנושא כמה שיותר זמן מראש ובצורה כמה שיותר מעמיקה. יש מסלולים שונים, ריביות שונות ושיטות מחזור שונים למשכנתא, ורק אם יהיה לכם מספיק ידע בתחום תרגישו שאתם גם יכולים להתמקח עם הבנק על התנאים שהוא מציע לכם.

השלב הראשון – תכנון המשכנתא לדירה

זהו השלב בו טרם פניתם אל הבנק, השלב בו אתם בוחנים את ההון העצמי שלכם, את מחירי הדירות בשוק, את סכום ההלוואה הדרוש לכם ואת ההחזר החודשי בו תוכלו לשאת. חשוב יהיה להתייחס גם לשינויים צפויים כמו תוספת של ילדים למשפחה, רכישת רכב קרובה ורמת החיים המבוקשת. תוך שימוש במחשבוני משכנתא ניתן יהיה לקבל מושג ראשוני בדבר ההחזרים הצפויים ומשמעות פריסת התשלומים. את השלב הראשון תסיימו כאשר תגבשו החלטות ראשוניות בדבר הצרכים והציפיות שלכם.
מידע ראשוני אודות תנאי משכנתא לדירה ראשונה בבנקים השונים תוכלו למצוא באתרי האינטרנט של הבנקים או תוך פנייה אל מוקדי השירות.

השלב השני – פנייה אל יועץ משכנתא

מעורבות של יועץ משכנתא חיונית מאוד להרכבת תכנית פיננסית חכמה ותיק משכנתא המשרת את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר. צפוי מאוד כי ההורים יבקשו לעזור ולייעץ, אך משכנתא לדירה ראשונה כדאי יהיה לקבל רק תוך התייעצות עם בעלי ניסיון. אם ההורים שלכם אינם כלכלנים או מומחים בתחום המשכנתאות, העצה שלהם עלולה להתגלות כשגויה.
יועץ המשכנתא הוא שיסביר לכם אודות מסלולי המשכנתא, גובה הריבית הצפוי לכם, סכום ההחזר אותו הוא ממליץ לכם לקבל על עצמכם וסכום ההלוואה הנכון ביותר בעבורכם. ייתכן כי בעקבות ההתייעצות עם יועץ המשכנתא יהיה עליכם להגדיר מחדש את הצרכים והצפיות או לבחור נכס אחר לרכישה.

השלב השלישי – קבלת אישור עקרוני לבקשת ההלוואה

זהו אישור ראשוני אותו תוכלו לקבל תוך פנייה אל מוקדי השירות של הבנקים למשכנתאות, האישור ניתן בכפוף למידע בסיסי אותו תתבקשו להעביר אל הנציגים. תשובה ראשונית, חיובית או שלילית, תתקבל בתוך כמה שעות. בהתאם לאישור הראשוני תוכלו להמשיך בתהליך ולקבוע פגישה אישית עם יועץ משכנתא בבנק.

השלב הרביעי – פגישת ייעוץ בבנק

חשוב לציין כי ניתן להתחיל בתהליך ולבחון זכאות, תנאים ומסלולים במספר בנקים במקביל. ההשוואה תאפשר לכם לאתר את המסלול האטרקטיבי ביותר בעבורכם. משכנתא לדירה ראשונה אין כל חובה לקבל בבנק בו מתנהל החשבון הקבוע שלכם, תוכלו לפנות לכל בנק. אם הקדמתם את הפנייה לבנק בהתייעצות עם יועץ משכנתא אתם בוודאי מכירים כבר את כל מושגי היסוד ואת המסלולים השונים. כדאי להגיע אל הפגישה מוכנים יחד עם תיק מסמכים מסודר המעיד על רצינות מצדכם ומאפשר את זירוז קבלת אישור ההלוואה בבנק.

תנו למומחים ללוות אתכם

בין אם מדובר על משכנתא לדירה ראשונה ובין אם מדובר על משכנתא שמיועדת לרכישת הדירה השנייה שלכם, כדאי שתדעו מה כולל התהליך. מצד שני, זה ברור שלא תעשו עכשיו קורסים מקצועיים בנושא כי אתם הרי רק רוצים לקבל הלוואה ולא ללמוד על התחום. לכן הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות אל חברה מקצועית שתוכל ללוות אתכם בכל התהליך הזה, והחברה שלנו היא חברה כזאת.

אצלנו תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את הטוב ביותר בכל מה שקשור לנושא המשכנתאות, כי לאנשי המקצוע שמועסקים אצלנו יש ניסיון וידע. נוכל להציג בפניכם את האופציות הקיימות של משכנתא עבור המקרה הספציפי שלכם, ובצורה כזאת תוכלו לבחור את המשכנתא שתהייה הכי משתלמת עבורכם. השירות שלנו אומנם עולה כסף אך הוא יסייע לכם לחסוך הרבה מאוד בהחזרי המשכנתא כך שזה משתלם ומומלץ.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים