יועץ משכנתאות פרטי

ייעוץ משכנתאות לרכישת דירה ראשונה


משכנתא לדירה ראשונה

הדירה הראשונה נרכשת לרוב בגיל צעיר, במקרים רבים הדירה נרכשת טרם הקמת המשפחה, לידת ילדים והתייצבות כושר ההשתכרות. צעירים המקבלים על עצמם מחויבות של הלוואת משכנתא נדרשים לשאת בה למשך עשרות השנים הבאות. אותה החלטה המתקבלת בגיל צעיר עתידה ללוות אותם למשך 20 השנים הבאות לפחות, בהתאם לכך, משכנתא לדירה ראשונה יש לקבל תוך הבנה מעמיקה של משמעות הדברים, היקף המחויבות, שיעורי הריבית ותנאי החוזה במקרה של פירעון מוקדם.

משכנתא לדירה ראשונה

סביר להניח שאם אתם אנשים בני 25 ומעלה, אם יש לכם עבודה ואם אתם נשואים, יגיע בשלב כזה או אחר הרגע שבו תתחילו לחלום על הדירה הראשונה. זה ברור שיש אנשים שקונים דירות בעצמם, או מקבלים אותן במתנה מההורים, בגילאים צעירים או מבוגרים יותר, אך באופן כללי הדוגמא הממוצעת היא של זוג צעיר שרוצה לקנות דירה. יש הרבה סיבות לקנות דירה, והעיקרית בהן היא שעדיף לשלם בכל חודש על נכס שבסופו של דבר יהיה שלכם ולא של מישהו אחר. עם זאת, ללא משכנתא רוב האנשים לא באמת יוכלו לרכוש את הנכס הראשון בחייהם, ולכן חשוב להכיר את הנושא הזה לעומק. כשמדברים על משכנתא לדירה ראשונה צריך לדעת שהאפשרויות הן רבות ולא כדאי להגיע ככה סתם לבנק מבלי שאתם יודעים על מה מדובר ומה כוללים הדברים.

איזו משכנתא תתאים לכם?

כדי לקבל משכנתא אתם צריכים, לפני הכול, שיהיה לכם הון עצמי מספיק גדול, אחרת הבנק לא יוכל לעזור לכם  לרכוש את הדירה שאתם רוצים. זה נכון לגבי משכנתא לדירה ראשונה אך זה נכון גם לגבי משכנתאות שמתאימות לרכישת דירות אחרות. חשוב שתהיו מודעים לכך שבתחום המשכנתאות מתקיימים היום לא מעט שינויים, וזו הסיבה לכך שצריך ללמוד על הנושא כמה שיותר זמן מראש ובצורה כמה שיותר מעמיקה. יש מסלולים שונים, ריביות שונות ושיטות מחזור שונים למשכנתא, ורק אם יהיה לכם מספיק ידע בתחום תרגישו שאתם גם יכולים להתמקח עם הבנק על התנאים שהוא מציע לכם.

השלב הראשון – תכנון המשכנתא לדירה

זהו השלב בו טרם פניתם אל הבנק, השלב בו אתם בוחנים את ההון העצמי שלכם, את מחירי הדירות בשוק, את סכום ההלוואה הדרוש לכם ואת ההחזר החודשי בו תוכלו לשאת. חשוב יהיה להתייחס גם לשינויים צפויים כמו תוספת של ילדים למשפחה, רכישת רכב קרובה ורמת החיים המבוקשת. תוך שימוש במחשבוני משכנתא ניתן יהיה לקבל מושג ראשוני בדבר ההחזרים הצפויים ומשמעות פריסת התשלומים. את השלב הראשון תסיימו כאשר תגבשו החלטות ראשוניות בדבר הצרכים והציפיות שלכם.
מידע ראשוני אודות תנאי משכנתא לדירה ראשונה בבנקים השונים תוכלו למצוא באתרי האינטרנט של הבנקים או תוך פנייה אל מוקדי השירות.

השלב השני – פנייה אל יועץ משכנתא

מעורבות של יועץ משכנתא חיונית מאוד להרכבת תכנית פיננסית חכמה ותיק משכנתא המשרת את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר. צפוי מאוד כי ההורים יבקשו לעזור ולייעץ, אך משכנתא לדירה ראשונה כדאי יהיה לקבל רק תוך התייעצות עם בעלי ניסיון. אם ההורים שלכם אינם כלכלנים או מומחים בתחום המשכנתאות, העצה שלהם עלולה להתגלות כשגויה.
יועץ המשכנתא הוא שיסביר לכם אודות מסלולי המשכנתא, גובה הריבית הצפוי לכם, סכום ההחזר אותו הוא ממליץ לכם לקבל על עצמכם וסכום ההלוואה הנכון ביותר בעבורכם. ייתכן כי בעקבות ההתייעצות עם יועץ המשכנתא יהיה עליכם להגדיר מחדש את הצרכים והצפיות או לבחור נכס אחר לרכישה.

השלב השלישי – קבלת אישור עקרוני לבקשת ההלוואה

זהו אישור ראשוני אותו תוכלו לקבל תוך פנייה אל מוקדי השירות של הבנקים למשכנתאות, האישור ניתן בכפוף למידע בסיסי אותו תתבקשו להעביר אל הנציגים. תשובה ראשונית, חיובית או שלילית, תתקבל בתוך כמה שעות. בהתאם לאישור הראשוני תוכלו להמשיך בתהליך ולקבוע פגישה אישית עם יועץ משכנתא בבנק.

השלב הרביעי – פגישת ייעוץ בבנק

חשוב לציין כי ניתן להתחיל בתהליך ולבחון זכאות, תנאים ומסלולים במספר בנקים במקביל. ההשוואה תאפשר לכם לאתר את המסלול האטרקטיבי ביותר בעבורכם. משכנתא לדירה ראשונה אין כל חובה לקבל בבנק בו מתנהל החשבון הקבוע שלכם, תוכלו לפנות לכל בנק. אם הקדמתם את הפנייה לבנק בהתייעצות עם יועץ משכנתא אתם בוודאי מכירים כבר את כל מושגי היסוד ואת המסלולים השונים. כדאי להגיע אל הפגישה מוכנים יחד עם תיק מסמכים מסודר המעיד על רצינות מצדכם ומאפשר את זירוז קבלת אישור ההלוואה בבנק.

תנו למומחים ללוות אתכם

בין אם מדובר על משכנתא לדירה ראשונה ובין אם מדובר על משכנתא שמיועדת לרכישת הדירה השנייה שלכם, כדאי שתדעו מה כולל התהליך. מצד שני, זה ברור שלא תעשו עכשיו קורסים מקצועיים בנושא כי אתם הרי רק רוצים לקבל הלוואה ולא ללמוד על התחום. לכן הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות אל חברה מקצועית שתוכל ללוות אתכם בכל התהליך הזה, והחברה שלנו היא חברה כזאת.

אצלנו תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את הטוב ביותר בכל מה שקשור לנושא המשכנתאות, כי לאנשי המקצוע שמועסקים אצלנו יש ניסיון וידע. נוכל להציג בפניכם את האופציות הקיימות של משכנתא עבור המקרה הספציפי שלכם, ובצורה כזאת תוכלו לבחור את המשכנתא שתהייה הכי משתלמת עבורכם. השירות שלנו אומנם עולה כסף אך הוא יסייע לכם לחסוך הרבה מאוד בהחזרי המשכנתא כך שזה משתלם ומומלץ.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

לעבוד עם צחי והצוות שלו הייתה חוויה נעימה ומקצועית. צחי חסך לנו הרבה כסף וטירחה. מומלץ מאוד
Avner Valer
Avner Valer
16:54 28 Jun 20
צחי והצוות שלו ליוו אותנו בתהליך קבלת משכנתא לבניה של בית פרטי . תהליך לא פשוט ביסודו שהפך להיות קשה יותר בעת שיא תקופת הקורונה. גם כאשר נסגרו מוסדות ובנקים, מקבלת קהל בשל המצב, והסתמן כי פשוט לא ניתן להוציא את זה לפועל, צחי מעולם לא הרים ידיים, לחץ היכן שהיה צריך, הפעיל קשרים, תוך שהוא לא מוותר על הריביות הטובות ביותר והפך את הבלתי אפשרי לאפשרי. איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד זמין, קשוב, חרוץ ונעים הליכות ולא בכדי מצליח להוציא את הדברים לפועל על הצד הטוב והמשתלם ביותר ללקוח. ממליצים על בפה מלא .
Natalie Nae
Natalie Nae
19:10 12 Jun 20
ממליץ בחום ובאהבה על צחי גרוסמן אדם מקצועי אמין ואיכותי שעזר לנו מאוד בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה גם בתקופת הקורונה נתן את תחושת הביטחון והגענו למשכנתא מצויינת ובריביות אשש.
משה קדוש
משה קדוש
06:45 11 Jun 20
פניתי לצחי על מנת לקבל סיטע בארגון משכנתא לטובת קניית דירה, התהליך בוצע במהירות, בדייקנות, באיכות מעולה תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר.קבלתי משכנתא בתנאים מצויינים ונדרשתי ללכת לבנק פעם אחת בלבד לצורך חתימה, ממליץ בחום!!
Eran Fayer
Eran Fayer
11:23 17 May 20
דווקא עכשיו - רק צחי גרוסמן!לפני כשנתיים וחצי בתקופה בה הריביות היו בשיא לקחנו משכנתא לבנייה בייעוץ של מישהו אחר. זמן קצר לפני החתימה בבנק שמענו על צחי דרך אתר "בונים בית", פניתי אליו (כי רציתי עוד חוות דעת) ובשיחה אחת קצרה וטיפ אחד חשוב שנתן לנו (מסלול הזכאות שבזמנו נתן ריבית שאז נחשבה טובה) הצליח לחסוך לנו סכום משמעותי. ואז עשיתי החלטה מנצחת לחזור אליו לייעוץ מחזור משכנתא לאחר סיום הבנייה.פנינו לצחי והגדרנו שאנחנו עושים ייעוץ טלפוני, מודה שבהתחלה חששתי אבל זה הוכיח את עצמו כשילוב מנצח. צחי ליווה אותי לאורך כל התהליך שכלל גם מחזור משכנתא וגם מעבר בנק. צחי היה זמין, מקצועי, נתן לי תשובה לכל שאלה שהייתה לי, דיבר בגובה העיניים, נתן הדרכה מצוינת על איך ומתי להגיד מה, מבחינתי זה היה סוג של קואוצ'ינג ודחיפה רצינית לכמה אנחנו יכולים להשיג מול המערכת הגדולה כשיש ליווי מקצועי נכון.1,2,3אלה הריביות שהשגנו דרכו. כן, כן. אתם קוראים/ות נכון - ריבית של 1% על מסלול אחד, 2% על מסלול שני ו3% במסלול השלישי (לא אלאה בכל הפרטים על תמהיל המסלולים).1,2,3ככה הצלחנו לחסוך קרוב לחצי מיליון ש"ח בחישוב לטווח של כלל המשכנתא.1,2,3ככה הצלחנו להוריד 700 ש"ח מהתשלום החודשי.אז דווקא היום בזמנים הקשים, הלא ברורים בהם הבנקים מנצלים את המצב להעלות ריביות תעשו את ההחלטה הנכונה ו- 1,2,3 - רוצו לצחי, תחסכו מעצמכם הרבה כאב ראש והרבה הרבה כסף.
Sarit -zivan
Sarit -zivan
15:18 15 May 20
צחי והצוות שלו סופר מקצועיים! יודע להנגיש את הנושא בצורה ברורה, מכווין היטב לפתרונות ובעל קשרים מצויינים עם הבנקים על מנת לקבל ריביות מצויינות! צחי מעל הכל אמין, הכל בדיוק כפי שהובטח וגם חוסך עבודה רבה ללקוח. ביצענו עם צחי ארבעה סבבים של משכנתאות (כולל מיחזורים) וחסכנו בזכותו להערכתי עשרות אלפי שקלים ואף יותר. מומלץ ביותר !!
Yariv Eyni
Yariv Eyni
09:59 26 Mar 20
צחי היקר מלווה אותנו כמה שנים טובות ומס' עסקאות בתחום המשכנתא . אין מקצועי ממנו , אישיות מושלמת , אדיבות סבלנות ... והכי חשוב משיג את המטרה בדרך הטובה והנכונה עבור כל לקוח . מומלץ בחום !!
מאור אסייג
מאור אסייג
09:36 26 Mar 20
צחי ליווה אותנו בכל תהליך לקיחת המשכנתא ועד שלב החתימה.חובה לציין כי צחי היה מאד יסודי בעבודתו.הציג אלטרנטיבות והסביר על כל אלטרנטיבה את יתרונותיה וחסרונותיה תוך התחשבות בצרכים שלנו.מעבר לליווי עד שלב החתימה, צחי ממשיך ללוות ולייעץ כיצד כדאי לסלק את המשכנתאות.ממליץ בחום רב
Reuven Gefen
Reuven Gefen
08:07 26 Mar 20
המלצה רותחת!!! צחי סייע לנו במיחזור המשכנתא ובנוסף ניתן פתרון להלוואה שדי חנקה אותנו בתזרים החודשי.הידע והניסיון העצום שלו והקשרים שיש לו מול הבנקים השיגו לי ריביות מצחיקות!!ממליץ בחום לפנות אליו , הרוגע שהוא משרה , הבטחון שהוא מקרין שהכל יהיה בסדר זה מה שגרם לנו להתאהב בבחור. אין ספק שנעזר בו גם בעתיד. ותודה רבה גם לבת אל ולסיוון הצוות שמאחוריו.רפי
רפאל שלמה
רפאל שלמה
08:02 24 Mar 20
מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19