יועץ משכנתאות פרטי

לקיחת משכנתא בתקופה של משבר כלכלי בארץ – כדאי או לא כדאי?


משבר מתמשך בישראל גרם להורדת הריביות לשפל חסר תקדים. כתוצאה מכך, שוק הדיור בישראל הפך בשנים האחרונות אטרקטיבי מאוד עבור משקיעים רבים.

למידע נוסף על לקיחת משכנתא צלצלו 03-5017237
צחי גרוסמן יועץ משכנתא

גידול במספר המעוניינים לרכוש דירה להשקעה יצר מצב שבו ישנו עודף ביקוש לדירות והיצע דירות הולך וקטן. למצב זה השפעה על מחירי הדירות, שהרי מחסור חמור בדירות גרם למחירי הדירות להאמיר.

אף שרכישת דירה בישראל הפכה להשקעה משתלמת, לעיתים היא יכולה להיות מסוכנת

המעוניינים לרכוש דירה יכולים לעשות זאת על ידי לקיחת משכנתא בריבית נמוכה. דבר זה תרם לעידוד משקיעים לרכוש דירה עם משכנתא, גם כאשר בידם הון עצמי המכסה את כל עלות הרכישה. היות ובעתות משבר במשק, כאשר השקעה בפיקדון בריבית אפס אינה מהווה כל אלטרנטיבה אפשרית לרכישת דירה להשקעה ישנו ביקוש עז לרכישת דירות, ישנם מאמצים רבים מצד הממשלה בישראל למנוע את עליית מחירי הדירות כתוצאה מעודף ביקוש לדירות, בעיקר להשקעה.

למרות שבשנים האחרונות ננקטו מספר פעולות בסיסיות כדי להפוך את ההשקעה בנדל”ן לפחות כדאית, עד כה לא הוכח שפעולות אלה באמת מנעו ממשקיעים לרכוש דירה נוספת.

שינוי שיטת המיסוי עבור רוכשי דירה להשקעה

צעדי מיסוי אפשריים שבאמצעותם ניתן יהיה ליצור הפחתה בביקוש לרכישת דירות להשקעה יכולים להיעשות על-ידי הגדלת מס הרכישה בשיעור של 2-3 אחוזים.

בנוסף, צמצום ההגדרה של דירה בהמתנה מתקופה של 24 חודשים לתקופה של 12 חודשים לצורך חיוב במס יכול ליצור מצב בו ייצאו לשוק מספר רב של דירות למכירה במידי.

מגבלות נוספות על רוכשי דירות להשקעה

בניסיון להקטנת הביקוש לרכישת דירות להשקעה, חלו בשלוש השנים האחרונות מגבלות מצד המפקח על הבנקים, לפיהם יהיו פערים בתנאי הלוואות לדיור ונעשתה הבחנה ברורה בתנאים אלה בין דירה הנרכשת לצורך מגורים עצמיים לבין דירה הנרכשת בנוסף לדירה קיימת בבעלות הלווים. בכלל זה גם יינתנו משכנתאות בתנאים שונים למבקשים לרכוש דירה גם כאשר אין ברשותם דירה כעת אך הייתה ברשותם בעבר בעלות על דירה או חלק ממנה.

השקיעו בנכסים – אפשר להתחיל בקטן

זוגות רבים עושים טעות וקופצים למים ולוקחים משכנתא מנופחת שגדולה עליהם בכמה מידות. משכנתא צריך לדעת מתי לקחת בלי סיכונים גדולים מדי. תמיד ניתן להמשיך לגור בשכירות ולקנות דירה קטנה יותר להשכרה, לקחת עליה משכנתא צנועה כך שהשכירות תחזיר את כל או לפחות חלק מהמשכנתא. תשקיעו בהשכלה פיננסית – זה ישתלם לכם בהמשך החיים. כך למשל, כיום אפשר לעשות קורס ביטקוין או ללמוד איך להשקיע בנדל”ן באנגליה או בכלל באירופה – יש הרבה אלטרנטיבות לכסף שלכם. תחקרו קצת ותגלו עולם חדש. בהצלחה!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19