יועץ משכנתאות פרטי

לוח סילוקין קרן שווה – מהו ואיך הוא משפיע על החזר המשכנתא שלכם?


מהו לוח סילוקין של משכנתא?

משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך, המשמשת למימון רכישת דיור. תקופת ההחזר של המשכנתא יהיה בדרך כלל בין חמש שנים לשלושים שנה.

לוח סילוקין משכנתא יכלול את התשלומים החודשיים, הצפויים לכם בגין החזרי המשכנתא. תשלומים אלה יכללו בתוכם מרכיב של קרן ההלוואה שאותה לקחתם (סך המשכנתא לחלק למספר חודשי המשכנתא), את מרכיב הריבית, ובמסלולים צמודי מדד גם את מרכיב המדד. לדוגמה, תשלום חודשי של 2,500 שקלים יכול לכלול בתוכו תשלום של 1,243 שקלים בגין החזרי ריבית ו- 1,257 שקלים בגין החזרי קרן ההלוואה.

מהו לוח סילוקין קרן שווה ומתי המשכנתא שלכם תוחזר לפי לוח סילוקין זה?

לפי לוח סילוקין משכנתא קרן שווה, סכום הקרן שיוחזר בכל חודש הינו שווה וקבוע לאורך תקופת החזר המשכנתא וסכום ההחזר החודשי הולך ופוחת.

הסכום שמוחזר בגין ריבית ילך ויפחת בכל חודש וזו בעצם הסיבה לכך שההחזר החודשי כולו ילך ויפחת עם השנים. הסיבה לכך היא שבכל חודש יתרת ההלוואה (הקרן) תרד, כתוצאה מ”נגיסה” בקרן במהלך ההחזרים באופן שווה (ומכאן השם “קרן שווה”) ובכך בעצם בכל חודש תחושב הריבית על קרן ההולכת ופוחתת. כאשר יתרת הקרן תלך ותפחת, גם הריבית שתשולם עבור קרן נמוכה יותר תהיה נמוכה יותר, ומכאן שתשלומי המשכנתא החודשיים ילכו ויפחתו בכל חודש. במסלולים צמודי-מדד תהיה תוספת לסכום ההחזר החודשי, כתוצאה מעליית המדד. בדומה לכך יהיה גם במסלולים הצמודים למט”ח או לריבית הפריים. הצמדות אלה יאטו את הירידה בתשלום החודשי היות וזה יכלול בתוכו תוספת של הצמדה כאמור.

יתרונות השיטה

אחד היתרונות הבולטים בשיטה זו מתבטא בכך, שהתשלום החודשי בדרך כלל לא יעלה באופן משמעותי מחודש לחודש, אם בכלל (במסלולים צמודים) ובטוח ירד בכל חודש במסלולים שאינם צמודים. יחד עם זאת, התשלום הראשוני יהיה גבוה יותר מלכתחילה מאשר בלוח סילוקין שפיצר – דבר שיאפשר החזר סכום כולל קטן יותר לבנק בתום תקופת המשכנתא, מאשר אם המשכנתא הייתה מוחזרת לפי לוח שפיצר.

מתי השיטה לא תתאים לכם?

כאשר אתם מעוניינים להתחיל מהחזר חודשי נמוך יחסית ולא אכפת לכם שההחזר יעלה עם השנים. השיטה אינה מתאימה ללווים המוגבלים בסכום ההחזר החודשי אותו הם יכולים לשלם, אשר יעדיפו בדרך-כלל להתחיל בסכום החזר קטן יותר ויבחרו בלוח שפיצר. קל וחומר שהבנק יעדיף לאשר עבורם משכנתא שתוחזר לפי לוח שפיצר ולא לפי קרן שווה, שכן בה החזרים חודשיים נמוכים יותר בהתחלה.

מתי הבנק יציע לכם משכנתא בקרן שווה?

ברוב הבנקים, לוח הסילוקין המחושב על-פי שיטת הקרן השווה הוא פחות נפוץ וכלל לא יוצע לכם על-ידי פקיד המשכנתאות בבנק. זה רק אחד מהדברים שהבנק לא מספר לכם כשהוא מציע לכם משכנתא.

במידה ויימצא שלוח סילוקין זה או אחר הינו המתאים לכם ביותר, חברת ייעוץ משכנתאות בעלת ניסיון וידע תוכל לרוב לייעץ לכם באיזה בנק תוכלו לקבל משכנתא שתוחזר בלוח סילוקין המתאים לכם ביותר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19