יועץ משכנתאות פרטי

כל מה שהבנק לא מספר לכם כשהוא מציע לכם משכנתא


פקיד המשכנתאות בבנק מייצג את הבנק בו הוא עובד ולא אתכם

נציג המשכנתאות בבנק יוכל להעניק לכם שירות מינימאלי תוך הקצבת פרק זמן שירות קצר, ובכך ימטב את הכנסות הבנק מכם. כשמדובר במשכנתא מדובר במאות אלפי שקלים שהבנק מרוויח מכם.

הבנק תמיד יעדיף לתת לכם משכנתא חדשה

קחו בחשבון שבעת בקשה לביצוע גרירת משכנתא או מיחזור פנימי בבנק, פקיד הבנק לא ממש יתלהב מהרעיון, היות ויש לו עניין בכך שתיקחו משכנתא חדשה ולא שתגררו משכנתא קיימת מנכס אחד לשני או שתבצעו מיחזור של המשכנתא שכבר יש לכם באותו בנק. מאותה סיבה בדיוק, הליך ביצוע של גרירת משכנתא בבנק הוא ממושך ולעיתים יכול לקחת גם מספר חודשים ולכך יש להיערך בהתאם וכבר בעת חתימת החוזה להעביר לבנק למשכנתאות את כל מסמכי בקשת הגרירה ולציין שהבקשה דחופה. תמיד תוכלו להתחרט ולבקש משכנתא חדשה או מיחזור משכנתא בהמשך, במידה ותגלו שהתנאים השתנו.

האם פקיד המשכנתאות יכול לבנות תמהיל משכנתא בזמן מצומצם?

התשובה לכך היא בהחלט לא. רוב פקידי המשכנתאות בסניפי הבנקים עמלים על הגשת בקשות למשכנתא, שמספרן הולך וגדל עם השנים, בעוד מספר הפקידים בבנקים למשכנתאות אינו גדל בקצב הולם. פקיד משכנתאות יקציב לפגישה עמכם עד כחצי שעה היות ועליו לקבל כמה שיותר לקוחות  בכל יום ובסופו של כל חודש הוא יימדד לפי כמות המשכנתאות שגייס עבור הבנק. פרק הזמן הנדרש להכיר אתכם על-מנת לבנות לכם מאוחר יותר את תמהיל המשכנתא האופטימאלי עבורכם עולה על שעה וחצי, וזאת מבלי שנחשיב את שלב בניית התמהיל, עריכת חישובים והתאמה של המשכנתא אליכם. שלב זה דורש בדרך-כלל מיועץ משכנתאות מקצועי בין שעתיים וחצי לארבע שעות, בהן יבצע כלכלן ניתוח כלכלי שלכם ולאחר מכן יוכל להתחיל בתכנון קפדני של תמהיל המשכנתא שלכם תוך הקפדה על לוח הסילוקין הרצוי.

פקיד המשכנתאות בבנק אינו ערוך לבניית תמהיל משכנתא כלכלי שיהיה יעיל עבורכם

רוב פקידי המשכנתאות בבנקים לא עברו הכשרה שמטרתה להביא אתכם לחיסכון מקסימאלי במשכנתא שלכם. מדיניות הבנק בעניין מסלולי המשכנתא המוצעים בבנק מוכתבת מהנהלת הבנק למשכנתאות ומאגף אשראי, כך שמטרתה מצד אחד היא להקטין ככל שניתן את הסיכון שייקח הבנק כתוצאה מכך שייתן לכם משכנתא, ומצד שני, להגדיל את הרווחיות עבור הבנק מאותה משכנתא הניתנת לכם. אותה רווחיות בדיוק היא הכסף שתוכלו לחסוך במידה ותפנו לגורם אובייקטיבי שייצג אתכם מול הבנק ויבנה לכם תמהיל שיחסוך לכם לפחות כמה עשרות אלפי שקלים בהחזרי המשכנתא. כיום ישנן חברות ייעוץ משכנתא פרטיות, אשר מעסיקות כלכלני משכנתאות שיוכלו לתת לכם מענה מקצועי מעולה ולייצג אתכם מול הבנק בעת הגשת הבקשה למשכנתא.

כאשר תשלמו לחברת ייעוץ משכנתאות החברה תייצג רק אתכם מול הבנק ותדאג לאינטרס שלכם לשלם כמה שפחות

זכרו שיועץ המשכנתאות בבנק הוא המייצג את הבנק למשכנתאות ולא אתכם. בנקים כמעט תמיד מרוויחים ותפקידו של בנקאי המשכנתאות הוא להגדיל את רווחי הבנק כמה שיותר. זאת הוא יעשה על-ידי כך שיבנה תמהיל משכנתא שבו תשלמו בסופו של דבר את הסכום שיביא את הבנק למקסימום רווח. וכן, אתם לא טועים. הרווח של הבנק תמיד יבוא על חשבונכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים