יועץ משכנתאות פרטי

לכמה זמן מומלץ לקחת משכנתא?


אחת מההחלטות החשובות ביותר שתצטרכו לקבל כאשר אתם לוקחים משכנתא – זה לכמה זמן תרצו לפרוס אותה? ברוב המקרים ההחלטה נמצאת אך ורק בידיים שלכם, ולכן אתם לדעת בדיוק איזה מבין ההחלטות תהיה הנכונה והטובה ביותר עבורכם. כמובן שאם תקבלו את ההחלטה על המקום וללא הבנה מעמיקה של ההשלכות, לא מן הנמנע כי תקבלו החלטה לא נכונה. מכאן המחויבות שלכם היא לדעת מהי ההמלצה בכל הקשור ללקיחת משכנתא. אז רגע לפני שאתם מגיעים לבנק על מנת לקחת משכנתא, אנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. במאמר הזה אנו נסביר בדיוק לכמה זמן מומלץ לקחת משכנתא, ומהם הסיכונים הכרוכים בקבלת החלטה לא נכונה.

אילו בדיקות מקדימות אתם צריכים לעשות?

אז רגע לפני שאתם מקבלים את ההחלטה החשובה, מוטב כי תבינו בדיוק איזה סכום של משכנתא אתם צריכים לקחת – ובאיזה סדר גודל של החזר אתם מסוגלים לעמוד. כך תוכלו לבחון את כל האפשרויות בצורה טובה וראלית יותר.

ככל שתהיו יותר דינמיים, כך תוכלו להתאים את ההחלטה הסופית אליכם. אם תהיו מוגבלים מבחינת יכולת ההחזר שלכם או מבחינת הסכום שאותו אתם צריכים לקחת – תמונת המצב יכולה להשתנות בצורה משמעותית. לכן בדיקה מקדימה היא הכרחית על מנת שתוכלו להבין לכמה זמן מומלץ לכם לקחת משכנתא.

למה לא כדאי לפרוס את המשכנתא להרבה שנים?

המחשבה הראשונית שלכם יכולה להיות שמוטב לכם לפרוס את המשכנתא למשך הזמן המקסימאלי, וכך תוכלו להוריד בצורה משמעותית את ההחזר החודשי שלכם. אך כמובן שזה לא כזה פשוט, ולמצב שבו תפרסו את המשכנתא לטווח זמן מקסימאלי יש לא מעט השלכות שאתם צריכים להכיר.

ראשית ישנם מצבים שבהם אתם לא באמת תחסכו יותר מידיי כסף בכל חודש, ובחלק מהמקרים ההבדל יעמוד על כמה מאות שקלים בלבד. במצב כזה אין כל כדאיות להמשיך לשלם את המשכנתא לעוד 5-10 שנים, ומוטב לכם לסיים את התשלום כמה שיותר מוקדם על מנת שתוכלו להפסיק לשלם תשלום חודשי שברוב המקרים הוא גם משמעותי מאוד.

בנוסף יש כאן עניין של ריבית, ככל שתפרסו את המשכנתא למשך זמן גדול יותר כך הריבית צפויה לעלות ואתם כמובן תצטרכו לשלם יותר כסף. השאיפה של הבנק זה שתשלמו את המשכנתא בטווח הזמן הקצר ביותר, ולכן הוא מעמיד ריביות אטרקטיביות יותר לכאלה שמסוגלים לשלם את המשכנתא בזמן קצר יחסית.

אם לא די בכך, ישנם גם לא מעט קנסות שתצטרכו לשלם אם תרצו לפרוע את ההלוואה מוקדם יותר. כך שאתם חושפים את עצמכם למצב שבו גם תשלמו ריבית גבוהה וגם תוכלו לשלם לא מעט קנסות. מכאן סכום המשכנתא שלכם יכול להרקיע שחקים, ואתם תמצאו את עצמכם חסרי אונים. לכן מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום המשכנתאות.

אז לכמה זמן מומלץ לפרוס את המשכנתא?

ההחלטה הסופית שלכם היא החלטה מאוד אינדיבידואלית אשר קשורה ליכולות ההחזר החודשיים שלכם. השאיפה שלכם תמיד צריכה להיות להחזיר את המשכנתא בטווח הזמן הקצר ביותר, כל זאת בתנאי שאתם לא מעמידים את עצמכם בסיטואציות בעייתיות שעשויות לפגוע בכם.

ברוב המקרים מרבית האנשים מעדיפים לפרוס את המשכנתא לטווח זמן של 10-20 שנים, כמובן שהשינוי נובע בעקבות הסכום החודשי שאותו הם נדרשים לשלם. טווח זמן של 15 שנה זה בהחלט טווח זמן אידיאלי שבו גם תשלמו ריבית סבירה וגם לא תצטרכו לסחוב את המשכנתא כמו גיבנת למשך שנים רבות קדימה. בתוך 15 שנה תוכלו להפסיק לשלם את המשכנתא, ולהבין כי הנכס נמצא בידיים שלכם בלבד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19