יועץ משכנתאות פרטי

לכמה זמן מומלץ לקחת משכנתא?


אחת מההחלטות החשובות ביותר שתצטרכו לקבל כאשר אתם לוקחים משכנתא – זה לכמה זמן תרצו לפרוס אותה? ברוב המקרים ההחלטה נמצאת אך ורק בידיים שלכם, ולכן אתם לדעת בדיוק איזה מבין ההחלטות תהיה הנכונה והטובה ביותר עבורכם. כמובן שאם תקבלו את ההחלטה על המקום וללא הבנה מעמיקה של ההשלכות, לא מן הנמנע כי תקבלו החלטה לא נכונה. מכאן המחויבות שלכם היא לדעת מהי ההמלצה בכל הקשור ללקיחת משכנתא. אז רגע לפני שאתם מגיעים לבנק על מנת לקחת משכנתא, אנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. במאמר הזה אנו נסביר בדיוק לכמה זמן מומלץ לקחת משכנתא, ומהם הסיכונים הכרוכים בקבלת החלטה לא נכונה.

אילו בדיקות מקדימות אתם צריכים לעשות?

אז רגע לפני שאתם מקבלים את ההחלטה החשובה, מוטב כי תבינו בדיוק איזה סכום של משכנתא אתם צריכים לקחת – ובאיזה סדר גודל של החזר אתם מסוגלים לעמוד. כך תוכלו לבחון את כל האפשרויות בצורה טובה וראלית יותר.

ככל שתהיו יותר דינמיים, כך תוכלו להתאים את ההחלטה הסופית אליכם. אם תהיו מוגבלים מבחינת יכולת ההחזר שלכם או מבחינת הסכום שאותו אתם צריכים לקחת – תמונת המצב יכולה להשתנות בצורה משמעותית. לכן בדיקה מקדימה היא הכרחית על מנת שתוכלו להבין לכמה זמן מומלץ לכם לקחת משכנתא.

למה לא כדאי לפרוס את המשכנתא להרבה שנים?

המחשבה הראשונית שלכם יכולה להיות שמוטב לכם לפרוס את המשכנתא למשך הזמן המקסימאלי, וכך תוכלו להוריד בצורה משמעותית את ההחזר החודשי שלכם. אך כמובן שזה לא כזה פשוט, ולמצב שבו תפרסו את המשכנתא לטווח זמן מקסימאלי יש לא מעט השלכות שאתם צריכים להכיר.

ראשית ישנם מצבים שבהם אתם לא באמת תחסכו יותר מידיי כסף בכל חודש, ובחלק מהמקרים ההבדל יעמוד על כמה מאות שקלים בלבד. במצב כזה אין כל כדאיות להמשיך לשלם את המשכנתא לעוד 5-10 שנים, ומוטב לכם לסיים את התשלום כמה שיותר מוקדם על מנת שתוכלו להפסיק לשלם תשלום חודשי שברוב המקרים הוא גם משמעותי מאוד.

בנוסף יש כאן עניין של ריבית, ככל שתפרסו את המשכנתא למשך זמן גדול יותר כך הריבית צפויה לעלות ואתם כמובן תצטרכו לשלם יותר כסף. השאיפה של הבנק זה שתשלמו את המשכנתא בטווח הזמן הקצר ביותר, ולכן הוא מעמיד ריביות אטרקטיביות יותר לכאלה שמסוגלים לשלם את המשכנתא בזמן קצר יחסית.

אם לא די בכך, ישנם גם לא מעט קנסות שתצטרכו לשלם אם תרצו לפרוע את ההלוואה מוקדם יותר. כך שאתם חושפים את עצמכם למצב שבו גם תשלמו ריבית גבוהה וגם תוכלו לשלם לא מעט קנסות. מכאן סכום המשכנתא שלכם יכול להרקיע שחקים, ואתם תמצאו את עצמכם חסרי אונים. לכן מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום המשכנתאות.

אז לכמה זמן מומלץ לפרוס את המשכנתא?

ההחלטה הסופית שלכם היא החלטה מאוד אינדיבידואלית אשר קשורה ליכולות ההחזר החודשיים שלכם. השאיפה שלכם תמיד צריכה להיות להחזיר את המשכנתא בטווח הזמן הקצר ביותר, כל זאת בתנאי שאתם לא מעמידים את עצמכם בסיטואציות בעייתיות שעשויות לפגוע בכם.

ברוב המקרים מרבית האנשים מעדיפים לפרוס את המשכנתא לטווח זמן של 10-20 שנים, כמובן שהשינוי נובע בעקבות הסכום החודשי שאותו הם נדרשים לשלם. טווח זמן של 15 שנה זה בהחלט טווח זמן אידיאלי שבו גם תשלמו ריבית סבירה וגם לא תצטרכו לסחוב את המשכנתא כמו גיבנת למשך שנים רבות קדימה. בתוך 15 שנה תוכלו להפסיק לשלם את המשכנתא, ולהבין כי הנכס נמצא בידיים שלכם בלבד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים