יועץ משכנתאות פרטי

איזה בנק הכי מומלץ לצרכי משכנתא?


חמישה בנקים בישראל נחשבים לגדולים והמובילים ביותר במדינה – בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק מזרחי – טפחות, בנק לאומי, וקבוצת הבנק הבינלאומי. לקוחות הבנקים מרגישים בהם בבית, יודעים שיש להם על מי לסמוך, שהכסף או הנכסים הפיננסיים שלהם מוגנים ושמורים היטב וכמובן שיש תחושה שהם לקוחות מועדפים, מוערכים ורצויים. דרך הסניפים השונים אפשר לקבל את כל השירותים הבנקאיים – הלוואות, חסכון או פיקדונות וכמובן לקיחת משכנתא בעת הצורך. לקוחות הבנקים אמנם יקבלו תנאים כדאיים ומועדפים אך לא תמיד אפשר דרך הבנק להבין או לדעת בדיוק אילו תנאים אפשר היה להשיג לולא היה הלקוח פונה לסניף הבנק שלו אלא מברר פרטים ומידע אודות המשכנתא במקומות אחרים.

איך בוחרים את הבנק לקחת ממנו משכנתא?

חשוב מאד לדעת שלקיחת משכנתא אינה פעולה מהירה וחד פעמית. בכל בנק ובכל סניף יקבל הלקוח הצעות שונות ויש כאן הרבה מאד מקום למיקוח ולמשא ומתן. לקוחות הבנקים חייבים לזכור שעצם היותם לקוחות לא מחייב אותם לבחון את אפשרות לקיחת המשכנתא אך ורק בסניף או בבנק שבו מתנהלים שירותים בנקאיים אחרים שלהם והם חופשיים לפנות לבנקים אחרים ואפילו לסניפים שונים לצורך קבלת כמה שיותר הצעות עד שתימצא עבורם ההצעה הטובה ביותר וזו שהכי מתאימה להם, למצבם הכספי ולמטרות שחשוב להם לעמוד בהן לאורך פרק הזמן של תשלום החזרי המשכנתא. המערכת הבנקאית לא תעשה הרבה על מנת להקל על הלקוחות ואם לא מספיק שמדובר ממילא בנושא מורכב וסבוך, ללא ספק הלקוח יעמוד בפני לא מעט מכשולים.

נציגי הבנקים פועלים לטובת הבנק שלהם וכמובן שיש כאן אינטרס ברור להשאיר בבנק כל לקוח ולהפוך אותו לכזה שגם לוקח משכנתא. לאנשים ממוצעים קל מאד להישבר ולהקשיב לנציגים, שכן יש להם ידע וניסיון בעולם הזה. מה שהלקוחות לא יודעים או חוששים ממנו הוא אפשרות הבחירה שעומדת בפניהם וחשוב מאד שהם ינצלו אותה לטובתם. הנציגים ינסו לשכנע את הלקוח בנוגע למסלולים שהבנק מציע ובמקרים רבים הלקוחות לא מעלים על דעתם שבסניף אחר או בבנק אחר הם יכולים לקבל משכנתא כדאית ואטרקטיבית הרבה יותר. את הרגשות הלא נעימים צריך להשאיר מחוץ לדלת הסניף ולהיות מספיק אסרטיביים להודות לנציג על הזמן שלו, לקבל תיעוד מהשיחה או ההצעה ולהמשיך הלאה בסקר או בבדיקות הרלוונטיות.

כל משכנתא היא אישית ונבנית בהתאמה!

אין שתי משכנתאות דומות, כשם שאין שני אנשים שהמצב הכלכלי שלהם יהיה זהה לגמרי. כל אדם או משפחה עומדים בפני עצמם, יכולת החזר המשכנתא יהיה שונה, גובה המשכורות או ההוצאות שונה בין משפחה למשפחה ולכן כל נתון או פרט שקשור לתנאי המשכנתא חייב להתאים באופן אישי ללקוח הרלוונטי – משך הזמן להחזר ההלוואה, גובה ההחזר החודשי, גובה המשכנתא מלכתחילה, שיעור הריבית וכל נתון או סעיף אחר שיופיע בהצעה שאותה לבסוף יבחר הלקוח. מסיבות אלה אין מדובר בהליך פשוט אלא בבדיקות רבות שחובה לבצע על מנת שלא לשלם כסף מיותר בסופו של התהליך.

כל שינוי, גם של מספר שנדמה שהוא זעום וקטן, יכול להביא איתו שינוי גדול מאד לאורך זמן עם סכומי כסף גדולים כמו זה של המשכנתא ולכן אין להתפשר על שום פרט שמופיע בהצעה שמקבל הלקוח מידי נציגי הבנק. בסופו של דבר ולאחר ביצוע סימולציות וחישובים הלקוח יהיה שבע רצון ויבין שקיבל את התנאים שהכי מתאימים אך ורק לו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים