יועץ משכנתאות פרטי

מתי הבנק מסרב לתת משכנתא וכיצד יועץ משכנתא יכול לעזור


הבנקים מבצעים בדיקות מקיפות טרם מתן אישור על משכנתא לגורם זה או אחר. קיימים נתונים רבים המשפיעים על קבלת ההחלטה שלהם.
אומנם עבור כל בנק, מתן הלוואה היא עסקה מצוינת בה הוא מרוויח סכומים נאים לאורך שנים רבות אך נושא הסיכוי של קבלת מלוא ההחזר מול נושא הסיכון שאולי הלווה לא יעמוד בהחזרים החודשיים הוא הנושא האקוטי המנחה את הבנק והמשפיע ביותר על קבלת ההחלטה.
קיימות מספר סיבות שבגללן הבנק מסרב לאשר את ההלוואה:

חוסר במסמכים חשובים

פקידי הבנק אמורים לקבל מהלווים מסמכים רבים. לכל אחד מהמסמכים יש מטרה וחשיבות. אי קבלת מלוא המידע, עוצרת את התהליך ואינה מאפשרת לבנק לקבל החלטות. הלווים המעוניינים לקבל את המשכנתא צריכים לעשות כל שניתן כדי להעביר לבנק את המסמכים החסרים ורק לאחר מכן תועבר תשובה סופית לגבי אישור ההלוואה.

בעיות כספיות של הלווים

הבנק אמור להיות משוכנע במרב האחוזים שהלווה יהיה מסוגל לעמוד בהחזרים הכספיים שנקבעו לו קיומן של בעיות פיננסיות כאלה ואחרות בהווה או בעבר, מדליקות בבנק נוריות אדומות וגורמות במקרים רבים לבנק לתת תשובה שלילית, כי הוא אינו מוכן לקחת את הסיכון של אי קבלת הכספים בחזרה.

התנהלות חריגה היא:

  • בעיות כספיות בחשבון העובר ושב, החזר המחאות מחוסר כיסוי, החזר של הוראות קבע.
  • קיומם של תיקים בהוצאה לפועל נגד הלווים עקב חובות שצברו מסיבות שונות.
  • אדם המצוי בהליך של פשיטת רגל.
  • אדם בעל חשבון מוגבל או מוגבל חמור בבנקים.

יועץ המשכנתאות ינחה אתכם במקרים אלו איך להתנהל מול הבנק. אם לדוגמה מדובר במקרים חריגים בהתנהלות הכספית, או מקרים שקרו לפני כמה שנים וכעת הכול מתנהל כשורה, קיים סיכוי שמתן הסברים שיניחו את דעתם של הבנקאים, יאפשרו בחלק מהמקרים את קבלת המשכנתא.

בעיה בגובה התשלומים החודשיים

על פי האישור העקרוני, אדם מקבל הלוואה בגובה מסוים, ואמור להחזיר סכום קבוע או משתנה מדי חודש. כשהבנק בוחן את רמת ההכנסות המשפחתיות הוא חושש שהלווים מעמיסים על עצמם הוצאות שהן מעבר ליכולות הכלכליות שלהם. הבנק חושש כי לאורך זמן תיווצר בעיה של ההחזרים ולכן אינו מאשר את ההלוואה.
יועץ המשכנתאות יכול לתת את ההסברים הנדרשים כמו לדוגמה שינוי צפוי בגובה ההכנסות המשפחתיות בעתיד הקרוב עקב מעבר לתפקיד חדש, למקום עבודה אחר.
הצעה נוספת שיכול להציע יועץ המשכנתאות היא להוסיף ערב, כדי שהבנק יקטין את רמת הסיכון או כל פתרון אחר שישנה את החלטתו של הבנק.

לשכת המקרקעין

הבנק רושם הערת אזהרה בלשכת המקרקעין ומשעבד את הנכס עד תשלום מלוא ההלוואה. במהלך זה מסתבר כי קיימת בעיה רישומית של הנכס או שיש עליו שעבוד, עיקול או חריגות בנייה. במקרים אלה הבנק לא יאשר את ההלוואה עד הסדרת הנושא.
ייעוץ משכנתא מקצועי יפתור את הבעיה בדרכים הנכונות והמהירות ביותר כך שאפשר יהיה להמשיך בהליך קבלת המשכנתא.

בטחון כלכלי

הבנק בוחן את רמת ההשתכרות של הלווה ואת היציבות התעסוקתית שלו. אדם שעובד לאורך שנים במקום עבודה קבוע והוא בעל משכורת סבירה מניח את דעתו של הבנק והוא נחשב לווה טוב. אך אם מדובר באדם שעובד פרקי זמן קצרים בכל מקום עבודה ולאחר מכן אינו עובד תקופה מסוימת זהו סיכון עבור הבנק. קיימת סבירות שהוא לא יוכל לעמוד במחויבויות שלו ולכן הבנק מסרב להעניק את ההלוואה.
במקרה כזה יועץ משכנתא יבהיר לבנק את הסיטואציה האישית ויעשה כל שניתן כדי לשכנע את הבנק לאשר את ההלוואה.
יועץ משכנתא הוא גורם הכרחי לאורך כל התהליך, החל משלב מציאת הנכס, דרך קבלת המידע מהבנקים השונים ועד קבלת ההחלטות המושכלות על פי הנתונים ובהתאם לבעיות אם נוצרו כאלה.
גם אם הבנק סירב לאשר את המשכנתא, אם מטפלים במקור הבעיה, ברוב המקרים, הבנק בסופו של דבר מאשר את העסקה.

אולי יעניין אותך גם:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19