יועץ משכנתאות פרטי

האם לפתוח לילדים תכנית חיסכון לדירה מגיל צעיר


רכישת דירה היא משימה לא פשוטה עבור הזוגות הצעירים כיוון שהם מחויבים לצבור הון ראשוני של כמה מאות אלפי ₪ שמהווים את נקודת הפתיחה לרכישת הדירה. יתרת התשלום מתבצעת בדרך כלל באמצעות משכנתא שהוא נטל כלכלי עצום לאורך שנים רבות.

לרוב הזוגות הצעירים לא קיים הון ראשוני זה ולכן הם גרים בשכירות ואינם מצליחים לחסוך כספים עקב ההוצאות הגדולות. או לחילופין, הם גרים צל ההורים כדי לחסוך סכום גדול ככל האפשר ורק כך מצליחים להגיע להון הנדרש, לרכוש דירה ולשלם משכנתא לאורך עשרות שנים.

חיסכון לדירה מגיל צעיר

בחשיבה לטווח הרחוק ומתוך ראיית הנולד, ההמלצה היא להתחיל לחסוך לילדים כבר מגיל צעיר כדי להקל עליהם בבגרותם.

למרות העומס הכלכלי בתחילת הדרך, חשוב לעשות מאמץ תוך חישוב כלכלי נכון ולהפריש את הכספים הללו מגיל צעיר, כשהילדים יגדלו הם יודו לכם על כך מאד.

לאחר הלידה, או כשהם בגן כדאי לפתוח תכנית חיסכון אישית על שמו של הילד ולהפריש לשם סכום קבוע, לדוגמה את קצבת הילדים המתקבלת מהמוסד לביטוח לאומי בכל חודש ובנוסף לכך סכומים שמתקבלים מעת לעת, כמו מענק הלידה, דמי הלידה, כספי המתנות שהתקבלו בברית המילה, בבר המצווה, כספים שהתקבלו בימי הולדת או באירועים נוספים. בכל אירוע מחליטים אם להפריש את מלוא הסכום או רק את חלקו.

ברוב המקרים מועד תום צבירת הכספים הוא בהגיע הבוגר לגיל 21. עד אז קיימת סבירות שיצטבר לכל ילד סכום נאה שיוכל לעזור לו בצעדיו הראשונים בעולמם של הגדולים. הכספים הללו יהיו עבורו ההון העצמי הראשוני לצורך רכישת דירה למען עתידו או לכל החלטה אחרת שלו כמו לימודים או פתיחת עסק.

נקודות אקוטיות במסלולי החיסכון

החיים מזמנים לנו הפתעות ולכן כדאי להיערך אליהם מראש ולוודא שתכניות החיסכון מתאימות לכל תרחיש.

• תכנית חיסכון גמישה המאפשרת לאורך כל תקופת החיסכון גם הפקדות וגם משיכות כספים מעת לעת על פי רצון ההורים.
• תכנית המאופיינת על ידי תשואות נאות וריביות גבוהות שיצרו יחד חסכון בסכומים משמעותיים.
• קבלת דוחות רבעוניים ושנתיים on line לראיית הנתונים המשתנים.

תחשיב החיסכון לילדים

בתכניות החיסכון לילדים, שיטת חישוב הרווח מבוססת על ריבית דריבית ולכן הנתון הקובע הוא תקופת החיסכון. ככל שהתקופה ארוכה יותר כך האפקטיביות של הריבית דריבית תהיה בקפיצות של סכומים משמעותיים הרבה יותר.
לשם ההדגמה, אם חוסכים לילד סכום של 400 ₪ לחודש, התשואה השנתית תהיה סביב % 4. אם בוחרים באפיק השקעה שיש בו סיכון גבוה, נוצרת במקרים רבים תמורה גבוהה הרבה יותר עקב השקעה נכונה במניות שערכן זינק. השינוי בערך החיסכון עקב הרווחיות מעליית ערך המניות יוצר תשואה שנתית הרבה יותר גבוהה שתנוע סביב % 6-7 וסכומי החיסכון שיצטברו יהיו הרבה יותר גבוהים. בשנים האחרונות חלה ירידה בריביות במשק ולכן העלייה כבר איננה מטאורית אלא מתונה הרבה יותר. הסכום שנצבר יאפשר לצעירים להגיע לעצמאות כלכלית, להתחיל את דרכם הבוגרת ברגל ימין כך שיוכלו לרכוש דירה באמצעות ההון שהצטבר להם.

מעבר לכסף, מדובר בחינוך להתנהלות כלכלית נכונה ומחושבת שהיא ערך חשוב במציאות וחלק חשוב בהקניית כישורי חיים לילדים ולמתבגרים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19