יועץ משכנתאות פרטי

האם לפתוח לילדים תכנית חיסכון לדירה מגיל צעיר


רכישת דירה היא משימה לא פשוטה עבור הזוגות הצעירים כיוון שהם מחויבים לצבור הון ראשוני של כמה מאות אלפי ₪ שמהווים את נקודת הפתיחה לרכישת הדירה. יתרת התשלום מתבצעת בדרך כלל באמצעות משכנתא שהוא נטל כלכלי עצום לאורך שנים רבות.

לרוב הזוגות הצעירים לא קיים הון ראשוני זה ולכן הם גרים בשכירות ואינם מצליחים לחסוך כספים עקב ההוצאות הגדולות. או לחילופין, הם גרים צל ההורים כדי לחסוך סכום גדול ככל האפשר ורק כך מצליחים להגיע להון הנדרש, לרכוש דירה ולשלם משכנתא לאורך עשרות שנים.

חיסכון לדירה מגיל צעיר

בחשיבה לטווח הרחוק ומתוך ראיית הנולד, ההמלצה היא להתחיל לחסוך לילדים כבר מגיל צעיר כדי להקל עליהם בבגרותם.

למרות העומס הכלכלי בתחילת הדרך, חשוב לעשות מאמץ תוך חישוב כלכלי נכון ולהפריש את הכספים הללו מגיל צעיר, כשהילדים יגדלו הם יודו לכם על כך מאד.

לאחר הלידה, או כשהם בגן כדאי לפתוח תכנית חיסכון אישית על שמו של הילד ולהפריש לשם סכום קבוע, לדוגמה את קצבת הילדים המתקבלת מהמוסד לביטוח לאומי בכל חודש ובנוסף לכך סכומים שמתקבלים מעת לעת, כמו מענק הלידה, דמי הלידה, כספי המתנות שהתקבלו בברית המילה, בבר המצווה, כספים שהתקבלו בימי הולדת או באירועים נוספים. בכל אירוע מחליטים אם להפריש את מלוא הסכום או רק את חלקו.

ברוב המקרים מועד תום צבירת הכספים הוא בהגיע הבוגר לגיל 21. עד אז קיימת סבירות שיצטבר לכל ילד סכום נאה שיוכל לעזור לו בצעדיו הראשונים בעולמם של הגדולים. הכספים הללו יהיו עבורו ההון העצמי הראשוני לצורך רכישת דירה למען עתידו או לכל החלטה אחרת שלו כמו לימודים או פתיחת עסק.

נקודות אקוטיות במסלולי החיסכון

החיים מזמנים לנו הפתעות ולכן כדאי להיערך אליהם מראש ולוודא שתכניות החיסכון מתאימות לכל תרחיש.

• תכנית חיסכון גמישה המאפשרת לאורך כל תקופת החיסכון גם הפקדות וגם משיכות כספים מעת לעת על פי רצון ההורים.
• תכנית המאופיינת על ידי תשואות נאות וריביות גבוהות שיצרו יחד חסכון בסכומים משמעותיים.
• קבלת דוחות רבעוניים ושנתיים on line לראיית הנתונים המשתנים.

תחשיב החיסכון לילדים

בתכניות החיסכון לילדים, שיטת חישוב הרווח מבוססת על ריבית דריבית ולכן הנתון הקובע הוא תקופת החיסכון. ככל שהתקופה ארוכה יותר כך האפקטיביות של הריבית דריבית תהיה בקפיצות של סכומים משמעותיים הרבה יותר.
לשם ההדגמה, אם חוסכים לילד סכום של 400 ₪ לחודש, התשואה השנתית תהיה סביב % 4. אם בוחרים באפיק השקעה שיש בו סיכון גבוה, נוצרת במקרים רבים תמורה גבוהה הרבה יותר עקב השקעה נכונה במניות שערכן זינק. השינוי בערך החיסכון עקב הרווחיות מעליית ערך המניות יוצר תשואה שנתית הרבה יותר גבוהה שתנוע סביב % 6-7 וסכומי החיסכון שיצטברו יהיו הרבה יותר גבוהים. בשנים האחרונות חלה ירידה בריביות במשק ולכן העלייה כבר איננה מטאורית אלא מתונה הרבה יותר. הסכום שנצבר יאפשר לצעירים להגיע לעצמאות כלכלית, להתחיל את דרכם הבוגרת ברגל ימין כך שיוכלו לרכוש דירה באמצעות ההון שהצטבר להם.

מעבר לכסף, מדובר בחינוך להתנהלות כלכלית נכונה ומחושבת שהיא ערך חשוב במציאות וחלק חשוב בהקניית כישורי חיים לילדים ולמתבגרים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים