יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא מחיר למשתכן


לבטח גם לכם יצא כבר לשמוע על “מחיר למשתכן”, והגיע הזמן לעשות קצת סדר בבלאגן: אלו שנמצאו זכאים לקבל מחיר למשתכן, הם אנשים שזוכים לקבל הטבה בדמות משכנתא בשיעור גבוה יותר בהשוואה למשכנתאות אחרות הניתנות. מטרת משכנתא מחיר למשתכן היא לאפשר לאותו נתח זכאי לזכות במימון נוח יותר לרכישת הדירה הראשונה. רגע לפני שיוסבר לכם על התכנית קצר יותר, כן חשוב לשקף בפניכם את המספרים לגבי אחוזי המימון המאושרים כיום לאנשים המבקשים לקבל משכנתא:

75% של מימון יינתנו לנתח שאין ברשותו אף לא דירה אחת. 70% ניתנים לנתח הכולל אנשים שמשדרגים את הדירה שלהם – כלומר, מוכרים את הדירה שלהם ורוכשים אחת חדשה, ואילו עד 50% ניתנים למי שרוכש דירה שניה או לאלו שרוצים כסף לטובת צריכה פרטית. על פי הנתונים האלו, ברור כי הקבוצה שנכנסת תחת “מחיר למשתכן”, זוכה במימון של כ-75%, זאת מאחר ומדובר על הדירה הראשונה שהם רוכשים.

אחוזי המימון, מה עליכם לדעת?

אחזי המימון הניתנים לזכאים של מחיר למשתכן עומדים על כ-75%, אך חשוב להבין את המשמעות של אחוזי המימון. הבנקים לא מחשבים את אחוזי המימון על בסיס העלות שאתם משלמים בפועל על הנכס שאתם רוצים לרכוש, אלא על בסיס מחיר הדירה כפי שהוא נקבע על פי שמאי העובד בשירות הממשלה. על כן, בהנחה והייתם רוצים לרכוש דירה בסך של כמיליון שקלים ובהנחה והייתם זכאים למימון של כ-75 אחוזים, הייתם יכולים לקבל מהבנק כ-750,000 שקלים ולהגיע עם הון עצמי משלכם בשווי של כרבע מיליון שקלים.

מאחר והמחיר של הדירה בשוק החופשי הינו גבוהה יותר, רוכשי הדירות הזכאים של מחיר למשתכן מקבלים מימון של כ-75 אחוזים מהמחיר שקובע השמאי הממשלתי. כך לדוגמא, אם הערך של הדירה הינו מיליון שקליים אך על פי הערכת השמאי הערך שלה הינו כמיליון ומאתיים אלף שקליים, תוכלו לקבל משכנתא בסך של כ-900,000 שקלים ולהגיע עם הון עצמי של כמאה אלף שקלים בלבד. כפי שאתם מבינים, החישוב שנעשה מטיב, עמכם, הרוכשים, שכן ההון העצמי הנדרש מכם הינו נמוך יותר, מה שעבור רבים הופך את חלום הדירה לחלום נגיש יותר.

מה עליכם לדעת בכל זאת על המגבלות הקיימות?

עליכם להכיר 2 מגבלות עיקריות רגע לפני שאתם חותמים על משכנתא. ראשית, לא יכול להיות מצב של מימון המבוסס על מאה אחוזים. בכל מקרה שלא יהיה, יהיה עליכם להגיע עם הון עצמי המוערך לפחות בכמאה אלף שקלים. שנית, הערך של הדירה בשוק החופשי לא יכול לעלות על כמיליון ושמונה מאות אלף שקלים. במידה והערך אכן גבוה יותר, ההתייחסות אל הדירה הרלוונטית תהיה כמו אל כל דירה אחרת.

עוד על משכנתא לזוגות צעירים >>

איך בוחרים דירה אם זכיתם בהגרלת מחיר למשתכן?

הדבר המהותי ביותר הוא בחירת הדירה שלכם. אז איך בוחרים דירה בפרוייקט הנחשק? ישנם 2 פרמטרים לפיהם מומלץ לכם לבחור את הדירה שלכם, כאשר הפרמטר הראשון הוא גודל הדירה והפרמטר השני הוא המחיר עבור כל מ”ר. אז ראשית, את המחיר למ”ר אתם יודעים כמובן, זאת מאחר ומדובר על נתון שקוף שתוכלו לצפות בו כבר במעמד ההרשמה שלכם. מנגד, המחיר הסופי שתשלמו אינו תמיד בשליטתכם ויש לכך סיבה:

מאחר ומדובר בסופו של דבר על הגרלה, מדובר על אפקט של “כל הקודם זוכה”. באופן זה, האנשים המוגרלים ראשונים בוחרים את הדירות החביבות עליהם על פי השיקולים המשתנים שלהם. יכול להיות מצב שבו אתם נמצאים במקומות האחרונים ברשימה, כך שכמעט ולא תהיה לכם אפשרות בחירה. המשמעות היא שיכול להיות מצב בו נותרו דירות גדולות שחוצות את התקציב שהגדרתם מראש להשקעה בדירה. חוסר הוודאות הזה מסתמן כאחד החסרונות המהותיים ביותר בפרוייקט “מחיר למשתכן”.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19