יועץ משכנתאות פרטי

מדד תשומות בנייה – תחזית 2020


מדד תשומות בנייה הוא נתון שצריך לעניין כל רוכש דירה מקבלן או מי שמתעניין ברכישת דירה ישירות מהקבלן. מדד תשומות בנייה מורכב מכמה וכמה גורמים ופרמטרים אשר משפיעים על עלות בניית הדירה עבור הקבלן עצמו, עלויות שקשורות לחומרי הגלם, לעבודה עצמה ובעצם לשקלול של כל העלות שנדרשה ממנו לצורך סיום פרויקט הבנייה – ברזל, בטון, שכר עובדים, שימוש בכלי רכב הנדסיים, ייעוץ עם אנשי מקצוע מומחים בתחומים שונים ועוד. שקלול זה יסייע לאחר השלמה הבנייה לבסס את מחירי המכירה של הדירות גם ביחס לכדאיות והרווח של הקבלן וגם בהתאם לתנודות בשוק הנדל"ן.

מה קורה בתקופה האחרונה?

מדד תשומות הבנייה בשנים האחרונות עמד על כ – 2% לשנה, נתון אשר גרם להתייקרות הדירות לאחר רכישתן בעשרות אלפי שקלים ובשיעור שנחשב לגבוה מאד. אפשר לשים לב לכך במיוחד בפרויקטים של המחיר למשתכן בכל רחבי הארץ, בהם הרוכשים לא מקדימים את התשלומים לאחר הזכייה בהגרלה, כי הם משלמים גם שכירות בדירה שבה הם מתגוררים וגם משכנתא עבור הדירה החדשה שזכו בה במסגרת ההגרלה.

בסוף שנת 2019 מדד תשומות הבנייה היה נמוך יחסית לשנים הקודמות אך אין זה אומר שכך יקרה גם במהלך שנת 2020 או אחריה. דבר נוסף שמשפיע בצורה דרמטית על מדד תשומות הבנייה הוא היעדר ממשלה קבועה וחקיקת חוקים. כל עוד אין ממשלה בישראל – מדד תשומות הבנייה יכול לעלות שוב מחדש ולהביא איתו התייקרות נוספת ולא קטנה בשוק הדירות מהקבלן, במחירי הדירות במחיר למשתכן וגם בפרויקטים חדשים שנבנים לצרכי דיור בכל רחבי הארץ – שכונות חדשות, התרחבות מרכזי הערים וכמובן התחדשות עירונית.

מה התחזית לשנת 2020

כאמור – הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא שאין ערבון לכך שהמדד הנמוך, יחסית, יישמר עם כניסתו של העשור החדש. ימים יגידו וגם המומחים בעולם הנדל"ן. חשוב לציין כי שנת 2020 תיחשב בתור שנת מבחן עבור שוק הנדל"ן ואם לא תקום ממשלה יציבה לאחר הבחירות בקרובות ושוב תיגרר המדינה למערכת בחירות נוספות – ללא ניצחון ברור של אחת המפלגות הגדולות – מדד תשומות הבנייה, כמו גם מדדים חשובים נוספים – עלול לחזור ולעלות בצורה דרסטית שתסכן את שוק הנדל"ן כולו.

מכאן שההמלצה שלי כמומחה בתחום הנדל"ן והבנייה היא ברורה – מי שרכש דירה מקבלן בתקופה האחרונה והמחיר שקיבל וסיכם עליו הוא מחיר שצמוד למדד תשומות הבנייה – כדאי לו מאד להקדים את התשלומים ולא להמתין לעליית המדד מחדש, או אז יעלה גם מחיר קניית הדירה ומדובר בסכום לא מבוטל שאפשר כבר מעכשיו להימנע ממנו. בכל מקרה של ספק או של חוסר בהירות – מומלץ מאד להתייעץ עם איש מקצוע על מנת להבין לעומק את המשמעות של התשלום, של המחיר ואת האופן שבו אפשר להימנע מתשלום של כספים שלא לצורך.

דבר נוסף שקשור במישרין ומשתלב עם מדד תשומות הבנייה הנמוך כעת הוא הריביות במשק שנמצאות כיום בשפל יחסי. המשמעות – השנה החדשה והעשור החדשים טומנים בחובם סודות רבים ואי אפשר לנחש או להעריך מה יביאו לשוק הנדל"ן ומחירי הדירות. ההמלצה הגורפת היא להתייעץ עם איש מקצוע לפני קבלת החלטות על מנת להבין את המשמעות של המספרים השונים וההשלכות שלהם על מחירי הקנייה של דירות חדשות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19