יועץ משכנתאות פרטי

איך קונים דירה מכונס נכסים?


ישנן דרכים שונות מגוונות שאפשר לקנות בהן דירה למגורים או להשקעה – קנייה מקבלן דירה שהבנייה שלה עומדת להסתיים, קניית דירה שכבר גרים בה, רכישה דרך קבוצות רכישה או הגרלות כמו המחיר למשתכן ועוד. אפשרות נוספת שלא הרבה אנשים מודעים אליה היא רכישת דירה דרך כונס הנכסים של המדינה. מדובר בדירות שהגיעו לבעלותה של המדינה מסיבות שונות והן מוצעות למכירה לציבור הרחב. דירות אלה יכולות להימצא בכל רחבי הארץ, ישנן דירות בגדלים שונים אבל המהות של הרכישה היא המחיר הנמוך, יחסית שבו אפשר לקנות את הדירה וברוב המקרים תתגלה העסקה ככדאית מאד. 

מהי דירה הנמכרת דרך כונס נכסים ואיך מתבצעת המכירה שלה?

דירה של אדם מסוים תגיע לידי כונס הנכסים במידה ואותו אדם לא עמד בהתחייבויות המשכנתא שלו או כחלק מתהליך הוצאה לפועל שהוא בעיצומו. הבנק מעביר את הדירה לבעלות כונס הנכסים והוא בתורו מפרסם אותה למכירה פומבית. דבר המכירה מפורסם בכלי התקשורת ודרך יועצים או מתווכי נדל"ן. לפני זה תבוצע הערכת הנכס על ידי שמאי מקרקעין מוסמך ומורשה וברוב המקרים יהיה המחיר שלה נמוך בכ- 25% מהשווי האמיתי שלה. בעת הגשת ההצעות לקניית הדירה ייתכן ויעלה המחיר עד כדי הערך האמיתי של הדירה אך ישנם לא מעט מקרים שבהם אפשר להגיש ולזכות עם הצעה בעלות נמוכה משמעותית מהמחיר של הדירה לו הייתה נמכרת בשוק.

סיכונים שכדאי לדעת עליהם

ישנם כמה נושאים שחשוב מאד שהקונה הפוטנציאלי יידע לפני שיחליט אם להכניס את עצמו לעסקה של מכירת דירה מכונס נכסים או שלא – 

  • לכונס הנכסים אין אחריות על מצב הנכס. ייתכן שמדובר בדירה ראויה, מתאימה ונוחה למגורים אך ייתכן גם שמדובר בנכס שיש לו ליקויי בנייה שדורשים תיקונים או טיפולים בעלות גבוהה. הקונה לא יוכל לדעת זאת מראש.
  • במידה והוצאו לנכס צווי הריסה או שקיימות בו חריגות בנייה – האחריות עליהם תחול כעת על הקונה. והוא מצידו יצטרך להתעסק בזה.
  • העברת תשלומים שונים אל הקונה – המחיר שמציע הקונה בעת הגשת ההצעות הוא מחיר הנכס בלבד. למחיר זה יתווספו לאחר מכן עלויות והיטלים שונים ובסופו של דבר ייתכן שהעסקה לא תתברר ככדאית כפי שנראתה לפני סך כל התשלומים.
  • הבירוקרטיה של העברת הנכס על שמו של הרוכש סבוכה מאד ולוקחת לא מעט זמן. גם לאחר אישור המכירה, ביצוע התשלום ואישור העסקה על ידי ההוצאה לפועל – ייקח הרבה זמן עד שהרוכש יוכל לעשות בנכס כרצונו.

האם מדובר בעסקה כדאית ואיך הקונה יכול להגן על עצמו?

מדובר בסיכונים שחשוב לדעת אך אין זה אומר שכל עסקה של קניית דירה מכונס נכסים תהיה כרוכה בסיכונים אלה. בלא מעט מקרים מדובר בנכסים שאפשר לקנות במחיר נמוך ביחס למחירו בשוק וזו הזדמנות נדל"נית טובה מאד. יחד עם זאת עדיין יהיה צורך בתהליך של לקיחת משכנתא ולכן חשוב מאד שאת התהליך כולו ילווה איש מקצוע מעולם הנדל"ן והמשכנתאות, שיוכל לייעץ ללקוח שלו האם העסקה המדוברת כדאית ונכון יהיה להגיש עבורה הצעה. יתרה מכך – יועץ משכנתאות מנוסה ומיומן יידע להנחות את הלקוח בנוגע לסיכונים האפשריים ויסייע לו להתמודד איתם או להעדיף לוותר על התחלת התהליך. בכל מקרה לא מומלץ לגשת לקניית דירה מכונס נכסים באופן עצמאי וללא איש מקצוע צמוד שילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו המוצלח.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19