יועץ משכנתאות פרטי

כל מה שלא סיפרו לכם על לקיחת משכנתא


כל מה שלא סיפרו לכם על לקיחת משכנתא

משכנתא היא מילה שיש לה נטייה להרתיע אנשים רבים. יש לה תדמית של התחייבות קשוחה וארוכה, מעין מערכת יחסים שלא נגמרת לעולם ובכל חודש מעיקה מחדש על ההוצאות המשפחתיות; אולי זו הסיבה בעטיה רבים מתחילים לחפש מידע על משכנתא רק כאשר הם כבר זקוקים לה וממהרים לשים את כל הידע שצברו מאחוריהם ברגע שהשתמשו בה לרכישת נכס.

האמת היא שמשכנתא היא אכן הלוואה לתקופה ארוכה ובסכום כסף גדול באופן יחסי להלוואות אחרות, ולפיכך היא גם מורכבת יותר מהלוואה רגילה בהיבט של מסלולים שונים, הצמדה לריביות שונות, מסמכים נדרשים לאישור וכן הלאה; אולם בסופו של דבר המשכנתא היא לא יצור שיש לפחד ממנו אלא ללמוד להכיר אותו.

למרבה המזל אנו חיים בתקופה בה שפע בלתי נדלה של ידע נמצא בקצות אצבעותיו של כל אדם, כך שבכמה הקלקות על העכבר או החלקות אצבע על המסך ניתן ללמוד הרבה מאוד פרטים אודות משכנתאות שונות, מסלולים, ריביות וכדומה. יחד עם זאת, יש כמה פרטים שלא תמיד קל למצוא ברשת, ולכן ריכזנו כאן כמה דברים שאולי לא סיפרו לכם על משכנתאות

עוד משכנתא?

כל עוד אדם נמצא עומד בקריטריונים לקבלת משכנתא, אין שום הגבלה על מספר המשכנתאות שהוא רשאי לקחת. כלומר כל אדם, בהנחה שהוא עומד בקריטריונים, רשאי לקחת משכנתא אחת אחרי השניה ואז שלישית ורביעית; על נכס אחד או כמה נכסים ואפילו מספר משכנתאות במקביל.

מינימום משכנתא

הסכום המינימלי שניתן לקבל הוא חמישים אלף שקלים ותקופת השנים הקצרה ביותר אליה ניתן לפרוס אותה היא ארבע שנים. כדי לקבל משכנתא בישראל על המבקש להיות לכל הפחות בין 18.

סבאל'ה, משכנתא?

אם נדמה כאילו אף אחד לא יתן לך משכנתא בגלל גילך המופלג, אזי לפחות על פי החוק הישראלי או מערכות הכללים של הבנקים בישראל אין למעשה שום הגבלת גיל על משכנתא. כלומר אם אדם עומד בכל הקריטריונים האחרים לקבלת משכנתא, אזי גילו לא אמור להוות בעיה.

משכנתא מעבר לים

משכנתא היא כאמור הלוואה שמטרתה לסייע ללווה ברכישת נכס, והיא זמינה גם עבור מי שכלל איננו ישראלי או יהודי. כל אדם, בין אם מתגורר בישראל ובין אם לאו, בין אם יש לו אזרחות ישראלית ובין אם לא – זכאי לקחת משכנתא כדי לרכוש נכס בישראל. לשם כך יהיה עליו לעבור תהליך מעט סבוך יותר מאשר אזרח ישראלי, ובין היתר להציג הכנסות מישראל ולעמוד בקריטריונים מעט יותר מחמירים, אבל הדבר אכן אפשרי.

נדרש סיוע בעניין המשכנתא?

בכל שאלה, בעיה ועניין הקשורים למשכנתא באפשרותך לפנות אל יועץ משכנתא ולקבל ייעוץ אישי. כדאי לזכור: מי שמכיר, כמונו, שורה של פרטים מרתקים שלא ידועים לרבים בענייני משכנתאות, סביר להניח שנמצא דרכים יצירתיות לסייע לכל לווה לקבל את המשכנתא המתאימה ביותר לצרכיו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים