יועץ משכנתאות פרטי

קניית נכס בחו"ל – איך עושים את זה?


קניית נכס בחו"ל – איך עושים את זה?

מזה מספר שנים ששוק הנדל"ן בישראל איננו מהווה תחום אטרקטיבי במיוחד להשקעות, ולכן אין פלא שישראלים רבים החלו להסתכל החוצה. שם, מעבר לים, קיימים נכסים רבים שניתן לרכוש במחירים סבירים ולקבל עליהם תשואה יפה; אולם העובדה שמדובר בנכס שנמצא פיזית במדינה אחרת עלולה להוות בעיה – וזאת ממספר סיבות. למשל:

  • חוסר היכרות מוקדמת עם המקום בו נמצא הנכס: אם נתקלתם בהזדמנות פז בלתי חוזרת להשקיע במקום שבו לא הייתם מעולם ואין לכם מושג היכן הוא נמצא, מהו סוג האוכלוסייה במקום, מה טיבו של שוק הנדל"ן וכדומה, אזי כדאי שתעשו שיעורי בית לפני שתשקיעו בו את מיטב כספכם.
  • מרחק גיאוגרפי גדול: לא תמיד בעל הנכס צריך לבקר פיזית בנכס שלו, אבל במדינה קטנה כמו ישראל גם מקרה חירום שבו עולה צורך כזה הוא עניין של כמה שעות לכל היותר. לעומת זאת כשמדובר בנכס שנמצא מעבר לים, כדאי לכל הפחות לדעת כמה זמן עשויה לארוך נסיעה אליו.
  • חוסר ידע לגבי מדיניות מס במדינה בה נמצא הנכס: נדל"ן הוא נושא מסובך מבחינת חקיקה ומיסים לא רק בישראל אלא גם ברוב מדינות העולם. לפני שרוכשים נכס במדינה זרה יש לברר לעומק את מדיניות המיסוי בה וכן להבין את ההשפעה של בעלות על נכס זר מבחינת המיסוי בישראל.

רכישת נכס בחו"ל עשויה להיות כדאית מחד אבל מורכבת מאידך: היא יכולה להניב פירות בדמות תשואה נאה לאורך שנים, אבל קודם יש לעבור משוכות מסוימות ויתכן שזה לא יהיה פשוט. לפיכך מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מקומיים מאותה מדינה, אשר מכירים את תחום הנדל"ן במקום, את מדיניות המיסוי וחוקים רלוונטיים נוספים.

ואם צריך משכנתא, איך לוקחים?

לא רבים יודעים, אבל כל ישראלי יכול לקנות נכס בחו"ל. במקרה בו אין לקונה די הון עצמי, באפשרותו לקחת משכנתא או בבנק מקומי או בבנק ישראלי. אולם במקרה הזה בדרך כלל אין עדיפות מובהקת למשכנתא מקומית, שעשויה להיות סבוכה למדי הואיל ויחסית לבנק בחו"ל אתם נחשבים תושבי חוץ; דווקא משכנתא ישראלית עשויה להיות הרבה יותר פשוטה לאישור – ועל מנת שהיא תהיה המשכנתא האופטימלית שתתאים במדויק לצרכים וליכולת ההחזר שלכם, מומלץ להסתייע בעזרתו של יועץ משכנתאות מוסמך, מנוסה, והכי חשוב: ישראלי שמדבר בשפה שלכם.

דבר נוסף שחשוב מאוד לזכור בקשר ללקיחת משכנתא לטובת קניית נכס בחו"ל הוא עלויות עקיפות הנגרמות עקב עובדת היותו של הנכס בחו"ל: עלויות של כרטיסי טיסה, שכר טרחה לאנשי המקצוע המקומיים כמו עורכי דין, יועצי מס ומתווכים, עלות איש הקשר או חברת הניהול שבמקום, המנהלים את הנכס עבורכם ועוד. חייבים לקחת את העלויות הללו בחשבון מראש ולתקצב אותן בהתאם כדי לא להיות מופתעים אחר כך.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19