יועץ משכנתאות פרטי

מתכננים את תקציב רכישת הדירה באמצעות משכנתא


לקנות דירה זה לא דבר פשוט, ורוב האנשים שעושים את זה לא יכולים פשוט לשלם על הנכס ולהתחיל ליהנות ממנו. במרבית המקרים יש צורך לקחת משכנתא שאותה מחזירים במהלך שנים ארוכות, וכדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר עדיף לפנות אל גרוסמן יעוץ פיננסי כדי לקבל ייעוץ משכנתאות שיוכל לעזור בכל התהליך.

יש כמה דברים שצריך לעשות ולא מעט בדיקות וחישובים לפני שפונים אל הבנק בבקשה לקבל משכנתא, ואחד מהדברים החשובים ביותר הוא לדעת מה ההון העצמי שלכם. ההון העצמי שלכם הוא למעשה ההון הנזיל שיש לכם כיום, בין אם מדובר על כסף שאתם חסכתם ובין אם מדובר על כספים שההורים נותנים לכם במתנה לצורך קניית הדירה. חשוב לדעת שאפילו אם יש לכם הון עצמי של 500,000 שקלים זה לא הסכום שעליו תוכלו לקבל משכנתא, כי מההון העצמי יש להחסיר את ההוצאות השונות על קניית הדירה. לכן בסיכומו של דבר ההון העצמי שלכם יהיה נמוך מזה ויכול להיות שהוא יעמוד על משהו כמו 400,000 שקלים.

משמעות ההון העצמי

חשוב ביותר לדעת כמה הון עצמי יש לכם עוד לפני שאתם מדברים על לקיחת משכנתא עם הבנקים ועוד לפני שאתם הולכים לראות דירות שונות. אומנם יש הרבה הצעות למשכנתא שאתם יכולים לקבל בימינו מהבנקים השונים ויש לא מעט מסלולי משכנתא שתוכלו לבדוק בעתיד, אך לפני הכול ההון העצמי הוא הקובע. העניין הוא שעל פי כל מדריך משכנתא ועל פי כל היועצים כמו גרוסמן יעוץ פיננסי ניתן לראות שהבנקים נותנים משכנתאות רק אם הלקוחות מגיעים עם 30% הון עצמי מערך הנכס. לכן עוד לפני שבודקים ריבית משכנתא ועוד לפני שנכנסים לתנאים השונים, אתם חייבים לדעת שיש לכם את האחוז הדרוש כדי שהבנק יוסיף על זה וייתן לכם את ההלוואה שלה אתם זקוקים.

כושר החזר התשלומים

החזר משכנתא זה אחד מהדברים החשובים הנוספים שעליו הבנק לא יתפשר, כיוון שהוא לא יסכים לתת לכם משכנתא אם אין לכם כושר החזר. את כושר ההחזר בודקים הן על פי ההכנסות החודשיות של שניכם והן על פי הלוואות שונות שאולי יש לכם. באופן כללי הבנקים מעדיפים שסך כל ההכנסות יהיה גבוהה פי שלושה מסך כל ההתחייבויות, ועל פי זה ייקבע ההחזר החודשי. גרוסמן יעוץ פיננסי זה המקום שאליו כדאי לכם לפנות כדי להבין איך עושים חישוב משכנתא ואיך יודעים בדיוק מה מגיע לכם ומה לא. אנשים פרטיים אומנם יכולים לחשב את הדברים לבד ולהבין, פחות או יותר, איזה נכס הם יכולים לקנות, אך האמת היא שעדיף להתייעץ עם יועץ משכנתאות מנוסה. הנקודה הנוספת שכדאי להיות מודעים אליה זה שאפילו אם היום הבנק נותן לכם משכנתא עם תנאי החזר מסוימים, אין זה אומר שלא תוכלו לשנות את ההחזר הזה בעתיד. במידה וישתנה מצבכם לטובה או לרעה מבחינה כלכלית אפשר יהיה לשנות את החזרי המשכנתא בהתאם לכך, ולכן למעשה בכל שנה כדאי יהיה לבדוק מחדש את המשכנתא. בסיכומו של עניין ניתן לומר שקבלת המשכנתא מורכבת מההון העצמי, מההוצאות הנלוות לרכישה ומכושר ההחזר שלכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19