יועץ משכנתאות פרטי

מחזור משכנתא לאחר גירושין – כל האפשרויות


גירושין היו בעבר ולעולם יהיו טראומה לא קטנה עבור בני הזוג ולא פחות מכך – עבור הילדים ועבור המשפחה המורחבת. ואולם מעבר לטראומה הרגשית והאישית קיימת החובה לטפל בנכסים המשותפים לשני בני הזג על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר. אחד הפתרונות האפשריים הוא מחזור משכנתא לאחר גירושין – הארכת אורך חיי המשכנתא וחלוקה שלה לתשלומים  נסבלים. מחזור כאמור יכול להתבצע בשני מקרים: האחד – הדירה מועברת על שמו של אחד מבני הזוג, או לאחר שבן הזוג השני מכר את חלקו בנכס המשותף, או תוך שהוא ויתר על זכויותיו בדירה – וגם על חובותיו. במקרים מסוימים מבוצע מחזור משכנתא לאחר גירושין גם במצב שבו בני הזוג הסכימו להמשיך לשלם את תמורת הדירה יחד, אבל כל אחד מתגורר בנפרד ויש לו הוצאות שכר דירה בנוסף על המשכנתא..

העברת החובות והזכויות לאחד מבני הזוג

משהחלו בני זוג בהליכי גירושין, עוזב במרבית המקרים אחד מבני הזוג את הבית המשותף. ההסכמה במרבית המקרים הינה שבן הזוג שנותר בדירה יישאר שם עם הילדים, שברור שאין לפגוע בהם בגלל הגירושין. משעזב אחד מבני הזוג את הנכס המשותף, הוא חייב למצוא עבור עצמו מקום מגורים חלופי. ישנן מספר אפשרויות העומדות בפניו: הראשונה – להמשיך לשלם את חלקו במשכנתא ולשמור על זכויותיו בנכס. השנייה – למכור את חלקו בנכס (בדרך כלל לבן הזוג השני) ולהותיר את בן הזוג השני עם הנכס והמשכנתא. הברירה השלישית היא לוותר הן על חלקו המצטבר בנכס והן על המשך התשלומים. הברירה האחרונה היא להגיע עם בן הזוג להסכמה על מכירת הנכס וחלוקת התמורה ביניהם.
בן הזוג שנותר בדירה, עלול למצוא את עצמו במצב בעייתי: במקרה הטוב הוא יצטרך לשלם את כל המשכנתא. במקרה הפחות טוב – הוא יהיה חייב כסף לבן הזוג שעזב את הבית. במצב הזה, מחזור משכנתא לאחר גירושין היא אפשרות מתקבלת על הדעת.

מחזור משכנתא לאחר גירושין – מה זה

אם הגירושין חלים לאחר ששולם חלק נכבד מהמשכנתא, הליך המחזור הוא קל יותר. מחזור המשכנתא יביא ליתרונות הבאים:
הארכת חיי המשכנתא: פריסת ההלוואה על פני כמה שנים נוספות תקטין באופן משמעותי את ההחזרים ותהפוך אותם לנסבלים.
השגת תנאים טובים יותר: בימים אלה שבהם הריבית במשק נמצאת בשפל, תהיינה הריביות נוחות מאד, בייחוד אם הדירה נרכשה עד שנת 2008. גם הריביות הנמוכות יסייעו להשיג תנאי החזר נוחים.
השגת סכום כסף נוסף: ניתן ליטול הלוואה שהקרן שלה גבוהה יותר מקרן המשכנתא שנותרה. כך אפשר להשיג סכום נוסף, שיקל על השגת איזון כלכלי לאחר הגירושין. היתרון של הסכום הזה – שההחזר שלו נפרש על פני שנים ארוכות.
בשורות דלעיל ניסינו להסביר על קצה המזלג את הנושא הסבוך של מחזור משכנתא לאחר גירושין. המומחים של גרוסמן ייעוץ פיננסי יסייעו לכל המעוניינים לבצע מחזור כאמור להשיג את התוצאות הטובות ביותר. צרו קשר עוד היות ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19