יועץ משכנתאות פרטי

מחזור משכנתא לאחר גירושין – כל האפשרויות


גירושין היו בעבר ולעולם יהיו טראומה לא קטנה עבור בני הזוג ולא פחות מכך – עבור הילדים ועבור המשפחה המורחבת. ואולם מעבר לטראומה הרגשית והאישית קיימת החובה לטפל בנכסים המשותפים לשני בני הזג על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר. אחד הפתרונות האפשריים הוא מחזור משכנתא לאחר גירושין – הארכת אורך חיי המשכנתא וחלוקה שלה לתשלומים  נסבלים. מחזור כאמור יכול להתבצע בשני מקרים: האחד – הדירה מועברת על שמו של אחד מבני הזוג, או לאחר שבן הזוג השני מכר את חלקו בנכס המשותף, או תוך שהוא ויתר על זכויותיו בדירה – וגם על חובותיו. במקרים מסוימים מבוצע מחזור משכנתא לאחר גירושין גם במצב שבו בני הזוג הסכימו להמשיך לשלם את תמורת הדירה יחד, אבל כל אחד מתגורר בנפרד ויש לו הוצאות שכר דירה בנוסף על המשכנתא..

העברת החובות והזכויות לאחד מבני הזוג

משהחלו בני זוג בהליכי גירושין, עוזב במרבית המקרים אחד מבני הזוג את הבית המשותף. ההסכמה במרבית המקרים הינה שבן הזוג שנותר בדירה יישאר שם עם הילדים, שברור שאין לפגוע בהם בגלל הגירושין. משעזב אחד מבני הזוג את הנכס המשותף, הוא חייב למצוא עבור עצמו מקום מגורים חלופי. ישנן מספר אפשרויות העומדות בפניו: הראשונה – להמשיך לשלם את חלקו במשכנתא ולשמור על זכויותיו בנכס. השנייה – למכור את חלקו בנכס (בדרך כלל לבן הזוג השני) ולהותיר את בן הזוג השני עם הנכס והמשכנתא. הברירה השלישית היא לוותר הן על חלקו המצטבר בנכס והן על המשך התשלומים. הברירה האחרונה היא להגיע עם בן הזוג להסכמה על מכירת הנכס וחלוקת התמורה ביניהם.
בן הזוג שנותר בדירה, עלול למצוא את עצמו במצב בעייתי: במקרה הטוב הוא יצטרך לשלם את כל המשכנתא. במקרה הפחות טוב – הוא יהיה חייב כסף לבן הזוג שעזב את הבית. במצב הזה, מחזור משכנתא לאחר גירושין היא אפשרות מתקבלת על הדעת.

מחזור משכנתא לאחר גירושין – מה זה

אם הגירושין חלים לאחר ששולם חלק נכבד מהמשכנתא, הליך המחזור הוא קל יותר. מחזור המשכנתא יביא ליתרונות הבאים:
הארכת חיי המשכנתא: פריסת ההלוואה על פני כמה שנים נוספות תקטין באופן משמעותי את ההחזרים ותהפוך אותם לנסבלים.
השגת תנאים טובים יותר: בימים אלה שבהם הריבית במשק נמצאת בשפל, תהיינה הריביות נוחות מאד, בייחוד אם הדירה נרכשה עד שנת 2008. גם הריביות הנמוכות יסייעו להשיג תנאי החזר נוחים.
השגת סכום כסף נוסף: ניתן ליטול הלוואה שהקרן שלה גבוהה יותר מקרן המשכנתא שנותרה. כך אפשר להשיג סכום נוסף, שיקל על השגת איזון כלכלי לאחר הגירושין. היתרון של הסכום הזה – שההחזר שלו נפרש על פני שנים ארוכות.
בשורות דלעיל ניסינו להסביר על קצה המזלג את הנושא הסבוך של מחזור משכנתא לאחר גירושין. המומחים של גרוסמן ייעוץ פיננסי יסייעו לכל המעוניינים לבצע מחזור כאמור להשיג את התוצאות הטובות ביותר. צרו קשר עוד היות ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים