יועץ משכנתאות פרטי

מדריך משכנתא בשלבים פשוטים


כאשר אתם מגיעים לבנק על מנת לקחת משכנתא, עליכם לדעת כיצד להתנהל, כיצד לבחור את המשכנתא המתאימה וכיצד יש לנהוג בכל תקופת ההלוואה. רוב הסיכויים שהמשכנתא תהיה ההלוואה המשמעותית ביותר שתקחו במהלך חייכם. מבנה ההלוואה, שיטות החישוב, ריבוי התוכניות והמסלולים המוצעים וההתנהגות שלה – תלויים במגוון עצום של נתונים ומשתנים רציונליים ואמוציונליים, אך בעיקר פיננסיים, שלא תמיד יהיו חשופים וידועים לכם בשעת קבלת ההחלטה. לכן חשוב כי תפעלו לפי “מדריך משכנתא” אשר יכוון אתכם כיצד יש לנהוג ומה עליכם לדעת בעת לקיחת המשכנתא. מדריך המשכנתא אמור להגדיל את הידע שלכם בתחומים הפחות ידועים של המשכנתא על מנת שלא תצטרכו “לתבוע בחובות” לאחר כמה שנים של תשלומים למשכנתא, תתכננו את העתיד הפיננסי שלכם בצורה טובה יותר ובנוסף תוכלו “לגייס” את המשכנתא ככה שהיא תשרת את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר.

מדריך משכנתא ב- 3 שלבים

שלב ראשון ללקיחת המשכנתא- כושר ההחזרה שלכם. בדקו מה היא היכולת הכלכלית שלכם להחזיר את הלוואת המשכנתא כל חודש וכיצד הוצא זו משתלבת עם ההוצאות השוטפות האחרות שלכם.

שלב שני ללקיחת המשכנתא- בנו תוכנית משכנתא מבחינת סכום ההלוואה וגודל התשלומים לפי כושר ההחזר שלכם. על פי חישובים אלו תוכלו לדעת מה הוא הסכום של המשכנתא אותו תרצו לבקש.

שלב שלישי ללקיחת משכנתא-  כשלב אחרון חשבו את סכום ההון העצמי שלכם עם סכום המשכנתא אותו תרצו לקחת וזהו התקציב שלכם לרכישת דירה ודבקו בסכום זה על מנת למנוע כניסה לחובות.

לאחר שעשיתם את כל השלבים הללו אתם מוכנים “לצאת” ולמצוא את הדירה הנכונה ביותר בעבורכם בתקציב הנכון לכם. מדריך משכנתא הוא אמצעי לוודא כי אתם לוקחים משכנתא “נכונה” ומתאימה לכם. במידה וכבר לקחתם משכנתא וגיליתם מאוחר יותר כי היא אינה מתאימה לכם מה שנותר הוא לנסות “למזער” נזקים.

האם יש קשר בין משכנתא, משכורת וילדים?

ההחזר של המשכנתא מחושב ברוב המקרים על פי חישוב הכולל את המשכורת או ההכנסות החודשיות בזמן לקיחת המשכנתא עצמה. במקרה הטוב ביותר לאדם או לזוג הלוקחים את המשכנתא ההכנסות החודשיות צריכות להתייצב או להתגבר. אל מול נתונים אלו ההוצאות השוטפות של המשפחה ישתנו במהלך השנים. חלק מההוצאות המשתנות ניתן לראות הוצאות על ילדים אשר הצטרפו למשפחה, יש לצרף לחישוב גם את ההוצאות הבלתי צפויות אשר מהוות חלק בלתי נפרד מחיינו במיוחד אם אנחנו מתכוננים לתקופה ארוכה של 25-30 שנה. עקב עובדות אלו כאשר אתם לוקחים משכנתא וקובעים את ההחזר החודשי שלה עליכם לקחת בחשבון את העובדות שציינו על מנת להצליח לשלם את ההלוואה שלקחתם באופן שלא יכביד על כלכלת הבית. עוד חישובים שעלינו לקחת בחשבון הם שיעורי הריביות המשתנות. ריבית הפריים היום עומדת על 2.75%, אולם לפני 6 שנים בלבד היא עמדה על 5.75%. זהו פער אדיר עם המשמעויות הכלכליות הישירות לכיס שלנו.סביר להניח שמשכנתא המבוססת על מסלולי ריבית משתנה, יאפשרו לכם ליהנות מהחזרים נמוכים בשל הריבית הנוכחית. אבל כדאי לזכור שהחשיפה לתנודתיות של הריבית עשויה לשנות את התמונה לחלוטין.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19