יועץ משכנתאות פרטי

כלכלת משפחה לחגים


חגי תשרי הם תקופה מיוחדת מאוד לכל ישראלי. בחגים אנחנו מבלים ביחד כל המשפחה ונהנים מאוד מאוכל טוב ומתנות. בחגים כולנו אוהבים לפנק את בני המשפחה שלנו ולהביא להם מתנות, במיוחד אם הם מארחים אותנו לערב החג או בחג עצמו. החגים, אם כן, הם לא רק תקופה שמחה מאוד אלא גם מאוד יקרה. בין אם נאהב זאת או לא אצל רוב המשפחות הכלכלה בזמן החגים הופכת להיות קשה יותר ולוחצת – כי בחגים סכום ההוצאות המשפחתיות שלנו עולה.

כלכלת משפחה לחגים – איך להיערך מבחינה כספית לחגים?

כאשר החגים מגיעים אנחנו חייבים להיערך מבחינה כספית אליהם. חשוב שגם בחג נשמור על מסגרת תקציב. אנחנו יכולים כמובן להחליט שבחודש שבו מתקיים ראש השנה נוציא יותר כסף מאשר בחודשים רגילים, בגלל האירוע המיוחד. גם כאשר אנחנו מחליטים להגדיל את מסגרת התקציב החודשי שלנו בחגים חשוב שנוודא שעדיין יש מסגרת. כלומר, לא כדאי לנו בחג לקנות מה שאנחנו רוצים וחודש אחר כך להיות במינוס גדול מאוד שהוא כמו בור ללא תחתית בחשבון הבנק שלנו.

כלכלת משפחה לחגים – איך אפשר לחסוך?

נשאלת השאלה איך אנחנו יכולים לחסוך גם כאשר החגים מתקרבים ונראים באופק? אם אנחנו רוצים לחסוך בחגים אנחנו חייבים להיות בשליטה על הכסף שאנחנו מוציאים. לכל הוצאה שיש לנו בחגים אנחנו צריכים להכין תקציב. אנחנו צריכים להחליט למשל כמה כסף נוציא על בגדים חדשים לנו ולילדים לערב חג ובאיזה סכום נקנה את המתנה למי שמארח אותנו בערב ראש השנה.  אם אנחנו מארחים את כל המשפחה אצלנו בערב החג אנחנו צריכים לא להתבייש ולבקש מכל אחד מהמוזמנים להביא מנה עיקרית או תוספת. זה יחסוך לנו הרבה בהוצאות. חשוב שנחליט גם באיזה תקציב אנחנו מבשלים את הארוחה לערב החג כי בקלות רבה יחסית אנחנו יכולים להוציא אלפי שקלים על ארוחה אחת.

כלכלת משפחה לחגים – למה חשוב לא לקפוץ מעל הפופיק?

כלכלת משפחה לחגים דורשת מאתנו לגלות איפוק ולא לקפוץ מעל הפופיק שלנו. למרות שהחג הוא מאורע של נס, לא נקבל באופן פלאי סכום כסף גדול שיאפשר לנו לממן את כל מה שרצינו תמיד ולא קיבלנו. את ארוחת החג שלנו, את הבגדים לחג וגם את המתנות שאנחנו קונים אנחנו צריכים להתאים לאורח החיים שלנו ולגובהה ההכנסה המשפחתית שלנו. רק על ידי התנהגות מושכלת והגיונית נוכל גם ליהנות מאוד בחג וגם לשמור על חשבון הבנק שלנו. חבל מאוד אם בגלל החג נכנס למינוס שנמשוך לאורך כל השנה החדשה.

לסיכום, ניתן לומר שכאשר אנחנו משקיעים מחשבה בהוצאות הרבות והגדולות יותר והגדולות פחות שיהיו לנו במהלך החג אנחנו יכולים לחסוך לעצמנו הרבה מאוד כסף וגם הרבה עוגמת נפש.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים