יועץ משכנתאות פרטי

כלכלת המשפחה – על החזרה ללימודים וחיסכון


החופש הגדול זה אך נגמר, וביחד אתו נגמרו חודשים ארוכים של הוצאות כבדות בכיס של כל משפחה. בפתח עומדים החגים וההוצאות הכבדות על ספרים וציוד לימודי. איך אנחנו יכולים לחסוך ולהתמודד עם גל ההוצאות החודשי? איך אפשר להתחיל את שנת הלימודים ובכל זאת לא להתפרע בהוצאות? יש הרבה פעולות שיכולות לסייע לנו לחסוך שהראשונה בהן היא לקנות רק לאחר שערכנו השוואת מחירים. השוואת מחירים יכולה לסייע לנו לחסוך הרבה מאוד כסף. בין הרשתות השונות והחנויות הפרטיות ישנה תחרות רבה ואם אנחנו גרים במקום שיש בו מספר חנויות לציוד לימודי אנחנו יכולים לנצל את התחרות הזאת לטובתנו. בזכות מחקר מקדים נוכל לנצל מבצעים ולקנות בחנות הזולה ביותר. דרך נוספת לחיסכון היא לא לקנות לילדים שלנו מוצרי מותגים. לפי עיתון גלובס סל קניות של מחברות וציוד לימודי של מותגים (בוב ספוג, ברבי, מיקי מאוס, סמי הכבאי) יכול לעלות בין 1000 ל-1500 ₪. לעומת זאת אם נקנה לילדים שלנו סל מוצרים לא ממותג המחיר יצנח במאות מוצרים והוא ינוע בין 90 ל-130 ₪.

כלכלת משפחה – תחילת חיסכון במחשבה תחילה

אחד הדרכים הכי יעילות לחסוך היא לתכנן מראש את הקנייה שלנו. כאשר אנחנו מתכננים לקנות ציוד לימודי לילדים שלנו, כדאי לנו לא לחכות עד הרגע האחרון. בסוף הקיץ חנויות הציוד הלימודי מלאות בילדים והורים וסף הלחץ בהם גבוהה מאוד. דרך נוספת שיכולה לאפשר לנו לחסוך היא לא לקחת את הילדים לקנויות.  כאשר אנחנו לוקחים את הילדים שלנו לקנויות זה ברור שנוציא הרבה יותר כסף כי ילדים תמיד רוצים לקנות כמה שיותר. כדאי לנו גם לתכנן מראש איזה ציוד לימודי אנחנו קונים. מומלץ לקנות לפני תחילת הלימודים את הציוד הבסיס: עטים, עפרונות, מחברות ורק לאחר תחילת השנה לקנות את שאר הציוד כאשר הילדים שלנו ידעו טוב יותר מה הם צריכים.

כלכלת משפחה – דרכים נוספת לחיסכון

יש כמובן עוד הרבה דרכים שאנחנו יכולים לחסוך בהן. אנחנו יכולים למשל לחסוך על ידי כך שנשמור את הילקוט של הילדים שלנו מהשנה שעברה. שימור ילקוט בית הספר של הילדים שלנו לאורך שנים יכול לאפשר להם ליהנות מילקוט איכותי מאוד ונוח לשימוש מבלי שנצטרך כל שנה לקנות להם ילקוט חדש.  באותו אופן, אנחנו גם לא חייבים לקנות לילדים שלנו ספרי לימוד חדשים. אנחנו יכולים לקנות להם ספרי לימוד משומשים וכל להוזיל באופן משמעותי את העלויות. ספרים משומשים לא רק יחסכו לנו כסף הם גם יעזרו לנו לשמור על איכות הסביבה.

לסיכום, כאשר אנחנו קונים ציוד לבית הספר לילדים שלנו אנחנו יכולים בהחלט לקנות להם ציוד איכותי וטוב מבלי להשתולל ולהוציא הרבה מאוד כסף. כאשר אנחנו קונים בגבולות ההיגיון הילדים שלנו יכולים להגיע עם תיק מלא בכל טוב לבית הספר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים