יועץ משכנתאות פרטי

איך לוקחים משכנתא


תהליך קבלת המשכנתא עבור רכישת דירה

כל זוג צעיר חולם על רכישת דירה כחלק מבנייתו של הקן המשפחתי, אך רק לאחוז קטן מאיתנו יש את כל הסכום הנדרש להגשמת החלום. הפיתרון האולטימטיבי הוא הפנייה אל הבנק לבקשת המשכנתא. המשכנתא הינה הלוואה המוענקת לרכישת נכס או דירה כנגד השעבוד של אותו הנכס עד לפירעון ההלוואה במלואה. מנתוני בנק ישראל עולה כי בשנת 2013 גדל היקף המשכנתאות ב-11% ביחס לשנת 2012, כשהמשכנתא הממוצעת לשנת 2013 נשקה כמעט ל-600 אלף ₪. בטרם הפנייה אל הבנק יש לזכור שההוצאות עבור הדירה גבוהות ממחירה בשל העלויות הנלוות, על כן חשוב לתור אחר דירה בטווח המחירים המותאם ליכולותיו הכלכליות של הרוכש, ולתכנן את המשכנתא באופן שאינו מכביד יתר על המידה ומאפשר ניהול פיננסי הגיוני של משק הבית.

קבלת אישור עקרוני למשכנתא

כל אחד מאיתנו חולם על בית תלת מפלסי עם בריכה, אך מוטב לתכנן משכנתא המותאמת ליכולות בהווה ולשדרג את הבית בבוא היום, עם השיפור במצב הכלכלי. במהלך השנים משתנים בדרך כלל המצב המשפחתי והכלכלי, וכך גם תנאי השוק הדינאמיים אשר מתבטאים בירידות ועליות בריבית הפריים ובמדד. השינויים עשויים להיות בעלי השפעה על החזר המשכנתא החודשי, על כן מומלץ להסתייע ביועץ משכנתאות מומחה ונטול שיקולים זרים במהלך הרכבת תמהיל המשכנתא. בטרם חתימת החוזה רצוי לבקש מהבנק אישור עקרוני למשכנתא על מנת לוודא שהבנק אכן נותן אור ירוק בנוגע למתן ההלוואה. על פי תקנותיו של בנק ישראל, המימון המרבי עבור הדירה ראשונה הוא 75%, ו- 70% למשפרי הדיור. במידה ומדובר בדירה להשקעה יעמוד אחוז המימון המרבי על 50%.

תכנון התקציב בהתאם לכל לעלותה של הדירה בפועל

עלותה של הדירה בפועל אינו מסתכם במחיר אשר סוכם בין המוכר לרוכש הדירה, כשאל הסכום הזה מתלווים גם מגוון תשלומים נוספים, שאותם חשוב לקחת בחשבון בעת תכנון התקציב המיועד לרכישת הדירה יחד עם כל ההוצאות הנלוות לרכישתה, זאת בכדי לשריין בצד תקציב מההון העצמי מהסיבה שהבנק נוהג להעביר את ההלוואה ישירות אל המוכר. בין ההוצאות השכיחות ניתן למנות את מס הרכישה, מס השבח, דמי שמאות, דמי תיווך, שכר טרחת עורך דין, תנודות במדד תשומות הבנייה או במדד המחירים לצרכן, שיפוצים, רכישת ריהוט ודמי ההובלה של הריהוט, דמי חיבור לתשתיות החשמל, המים והגז, וכן תשלומים הנהוגים בבנק לרבות דמי פתיחת תיק, דמי רישום ביטחונות וכדומה. המשכנתא הינה לרוב אחת ההתחייבויות הגדולות ביותר שאנשים פרטיים לוקחים במהלך חייהם, על כן מומלץ לתכננה מתוך ראייה לעתיד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים