יועץ משכנתאות פרטי

אחת ולתמיד: לוקחים משכנתא או משלמים שכירות?


סביר כי גם אתם כזוג צעיר, מצאתם עצמכם מתחבטים בשאלה הגדולה הנוגעת לפתרון הדיור: האם כדאי לרכוש דירה ולקחת משכנתא, או האם כדאי להמשיך ולגור בשכירות? שאלת פתרונות הדיור היא שאלה שמעסיקה רבים ומככבת בכותרות פעם אחר פעם. בעת שמסתכלים על היתרונות והחסרונות של כל דרך, ברור כשמש כי היתרון הבולט ביותר ברכישת דירה הוא העובדה כי מגיע הרגע שבו מפסיקים לשלם על הדירה את המשכנתא. מנגד, השכירות הינה תשלום חודשי שמתחדש כל עוד אתם ממשיכים לגור בנכס. אם כן, מה מביא אנשים להמשיך ולדרוש בפתרונות של שכירות? בין היתר, סוגיית ההון העצמי.

על מנת לרכוש דירה ולפני כן לקבל משכנתא, על כל זוג צעיר או כל אדם המעוניין לרכוש דירה, להגיע עם הון התחלתי שידוע גם בשמו הפורמלי יותר: הון עצמי. על פי הטון שהכתיבו הבנקים בישראל, על הרוכשים הפוטנציאליים להחזיק לפחות בכרבע מערך הדירה – כ-25% התחלתיים. למרות שעל פניו נדמה כי מדובר על אחוז נמוך ביחס לעלות הדירה, מדובר במכשול העיקרי הניצב בפני אותם אנשים המבקשים לזכות בארבעה קירות משלהם.

משרד הבינוי והשיכון פרסם לאחרונה מספרים המעניקים חומר רב למחשבה: שכר הדירה שאותו משלמים אותם דיירים המתגוררים בשכירות, עלה בין השנים 2007 ל-2012 בכ-40%! כיום, בשנת 2018, מי שירצה לגור באחת הערים הנחשקות ביותר בארץ – תל אביב, יצטרך להשקיע בכל חודש קרוב ל-5000 שקלים עבור דמי שכירות חודשיים. בשנת 2007 לצורך העניין, דמי השכירות הנדרשים היום נמוכים בכ-50%.

שכירות אל מול רכישת דירה – אלמנט הגמישות

המגורים בשכירות עבור רבים מסתמנים כחיסרון וכפשרה מוחלטת, אך בעת שמתעמקים ביתרונות שבמגורים בשכירות, מגלים כי ישנם לא מעט כאלו. היתרון הגדול ביותר של מגורים בשכירות הוא העובדה כי ניתן להעתיק את מקום המגורים מפעם לפעם. כמעט בכל חוזה שכירות כיום ישנה תחנת יציאה המאפשרת לדיירים לסיים את החוזה בהתראה מוקדמת. בעוד דירה אמורה להעניק פתרון קבע, ישנם אלו שמחליטים לסיים את חוזי השכירות מאינספור סיבות: רצון לעבור לעיר אחרת, שכנים מרעישים, אזור ללא חנייה ועד דירה שלא עונה עוד על הצרכים של הדיירים. הגמישות הזו אינה באה לידי ביטוי בעת שאתם רוכשים דירה. למרות שגם בעת שישנה דירה בבעלותכם תוכלו להעתיק את מגוריכם אל מקום אחר, עדיין מדובר על מהלך סבוך ומורכב יותר הדורש מכם לבצע חישוב כלכלי, מושכל ונבון.

כן חשוב לזכור כי בעת שמנתחים את המצב לעומקו, אפקט הגמישות יכול לפעול גם כנגד הדיירים: בעלי הדירה יכולים להחליט בכל רגע נתון כי הגיע הרגע שלהם למכור את הדירה, בין היתר בעקבות עליית מחירים שהופכת את תהליך המכירה למאד כלכלי.

ומה באשר לרכישת הדירה? למרות שרבים מסתכלים אך ורק על מחיר הדירה בעת שהם מתכננים לבצע רכישה שכזו, חשוב לזכור כי הכסף שעובר אל בעל הדירה או הקבלן אינו הסכום הסופי שאתם עתידים לשלם. תהליך רכישה כה משמעותי שכזה מבוסס גם על תשלומים שונים לעורכי דין, עמלות תיווך, מיסים והוצאות על שיפוצים ותיקונים שתרצו לבצע בדירה.

אז מה פתרון הדיור המומלץ ביותר?

כזוג צעיר ההמלצה היא לגור בשכירות. מדובר על שנים שבהן הצרכים שלכם עתידים להשתנות: החל מסיום התארים שלכם, דרך מציאת מקום עבודה בלוקיישן שאינו סמוך לדירה הנוכחית ועד גדילת המשפחה בעקבות לידת הילדים. כדאי לרכוש דירה רק לאחר שאתם יכולים לאפיין את הצרכים המדוייקים שלכם לרבות גודל הדירה, מיקומה והקירבה שלה אל המקומות הרלוונטים לכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19