יועץ משכנתאות פרטי

זכויות של משפחות חד הוריות לקבלת בקשת משכנתא


קבלת משכנתא זה תהליך סבוך ומורכב לכל משפחה. כשמדובר במשפחות חד הוריות הנושא קשה הרבה יותר ולכן יש לבצע היערכות מיוחדת ובדיקות מקיפות לפני קבלת ההחלטה.

משפחה חד הורית, היא משפחה המורכבת מהורה אחד בלבד ללא בן / בת זוג קבועים, ההורה היחיד הוא זה המפרנס את בני הבית ודואג לכל מחסורם של הילדים שטרם מלאו להם 18 .

הכלל הראשון לפני עשיית צעד הכול כך משמעותי בחיים הוא לחפש יועץ משכנתא שייעץ לכל משפחה חד הורית על הדרכים הנכונות והבטוחות לקבלת משכנתא עבורם. זאת כיוון שהכללים שלהם שונים מאלו של משפחות נורמטיביות. אנשי מקצוע העוסקים בתחום המשכנתא או ייעוץ כלכלי למשפחות, יוכלו לסייע למשפחה לבחור את האופציה הטובה ביותר עבורם מבחינה כלכלית וגם לחסוך בדרך הרבה מאד כסף בהוצאות הנלוות. ההכוונה המקצועית מומלצת מאד, בחשיבה לטווח הארוך, לביצוע עסקה המותאמת ליכולת המשפחתית.
המודרניזציה יצרה גידול טבעי של מספר המשפחות החד הוריות בשנים האחרונות . לכן סוכם במשרדי הממשלה, על הקלות והטבות עבור משפחות אלה בלבד. כדי לזכות בהטבות הללו יש להנפיק תעודת זכאות ממשרד הבינוי והשיכון שבה מצוין מספר הנקודות לה זכאית המשפחה. לכל פרמטר נקבע ניקוד מסוים ומכלול של כל הנקודות יחד בכל תיק הוא זה המנחה את המשפחות להמשך הדרך. ככל שהוחלט על מספר רב יותר של נקודות, הרי שערך המשכנתא האפשרית הוא גבוה יותר. הסיוע נועד גם כדי לתת עדיפות להתיישבות באזורי עדיפות לאומית.

חלק מהפרמטרים נקבעים על פי אופייה הספציפי של המשפחה המורחבת, כמו:

  • מספר הילדים במשפחה.
  • גובה הכנסתו של ההורה היחיד.
  • מספר האחים והאחיות של ההורה היחיד.
  • מצב בריאותי / נכות, עיוורון וכו’
  • פרטים על קבלת או אי קבלת קצבה מהמוסד לביטוח לאומי בגין נכות, השלמת הכנסה או כל קצבה אחרת.

הזכאים מקבלים הצעה למשכנתא בתנאים מועדפים אך לאור התחרות הרבה הקיימת בין נותני המשכנתאות במשק, קיימים מקרים רבים שדווקא הצעה רגילה של בנק זה או אחר היא משתלמת הרבה יותר מההלוואה המוצעת לזכאים.

רק יועץ משכנתאות המכיר היטב את כל ההתנהלות בתחום מורכב זה יכול לייעץ ולהמליץ על הדרך המועדפת שתאפשר למשפחה לקבל את המשכנתא הזולה ביותר, בהתאם ליכולת ההחזר שלה .
במסגרת הסיוע הממשלתי, נבנו כמה מסלולי משכנתאות ייעודיים לסוגי האוכלוסיות: משפחות חד הוריות, צעירות, ותיקות, עולים חדשיםועוד.

הקבוצות הללו מקבלות הטבה של ריבית בשיעור % 3 בלבד, אפשרות החזר לתקופות ארוכות יותר עד 25 שנה ומימון משכנתא עבור % 95 מערך רכישת הנכס.

בנוסף לכך, ההחלטה על הערך הכספי של ההלוואה מושפע ממצבה של המשפחה המורחבת מעבר למצבה של המשפחה הגרעינית, כלומר, כמה אחים ואחיות יש להורה, אם מדובר בעולים חדשים, כמה שנים הם כבר בארץ ועוד.
תוספת של נקודות מוענקת לזכאים ששרתו שירות צבאי או לאומי, למשרתים מעת לעת בשירות מילואים פעיל, משפחות שהן חד הוריות לפחות עשר שנים ותוספת נקודות עבור מי שבחר לרכוש דירה באזורים המועדפים .

מכלול ההטבות והתנאים מצריך בדיקה מקיפה של איש מקצוע בכיר המכיר את הנושא על בוריו ומכל היבטיו. קבלת ייעוץ משכנתאותבמקרה של משפחות חד הוריות הוא צורך בסיסי וחשוב ביותר כדי להתחשב במלוא השיקולים ולקבל את ההחלטה הכללית הנכונה. ייעוץ כלכלי למשפחות מנתב את הדרך למשפחות חד הוריות כך שידעו איך להתנהל מעתה ואילך כדי שיעמדו בכל תשלומי המשכנתא לאורך השנים.

אולי יעניין אותך גם:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19