יועץ משכנתאות פרטי

זכויות של משפחות חד הוריות לקבלת בקשת משכנתא


קבלת משכנתא זה תהליך סבוך ומורכב לכל משפחה. כשמדובר במשפחות חד הוריות הנושא קשה הרבה יותר ולכן יש לבצע היערכות מיוחדת ובדיקות מקיפות לפני קבלת ההחלטה.

משפחה חד הורית, היא משפחה המורכבת מהורה אחד בלבד ללא בן / בת זוג קבועים, ההורה היחיד הוא זה המפרנס את בני הבית ודואג לכל מחסורם של הילדים שטרם מלאו להם 18 .

הכלל הראשון לפני עשיית צעד הכול כך משמעותי בחיים הוא לחפש יועץ משכנתא שייעץ לכל משפחה חד הורית על הדרכים הנכונות והבטוחות לקבלת משכנתא עבורם. זאת כיוון שהכללים שלהם שונים מאלו של משפחות נורמטיביות. אנשי מקצוע העוסקים בתחום המשכנתא או ייעוץ כלכלי למשפחות, יוכלו לסייע למשפחה לבחור את האופציה הטובה ביותר עבורם מבחינה כלכלית וגם לחסוך בדרך הרבה מאד כסף בהוצאות הנלוות. ההכוונה המקצועית מומלצת מאד, בחשיבה לטווח הארוך, לביצוע עסקה המותאמת ליכולת המשפחתית.
המודרניזציה יצרה גידול טבעי של מספר המשפחות החד הוריות בשנים האחרונות . לכן סוכם במשרדי הממשלה, על הקלות והטבות עבור משפחות אלה בלבד. כדי לזכות בהטבות הללו יש להנפיק תעודת זכאות ממשרד הבינוי והשיכון שבה מצוין מספר הנקודות לה זכאית המשפחה. לכל פרמטר נקבע ניקוד מסוים ומכלול של כל הנקודות יחד בכל תיק הוא זה המנחה את המשפחות להמשך הדרך. ככל שהוחלט על מספר רב יותר של נקודות, הרי שערך המשכנתא האפשרית הוא גבוה יותר. הסיוע נועד גם כדי לתת עדיפות להתיישבות באזורי עדיפות לאומית.

חלק מהפרמטרים נקבעים על פי אופייה הספציפי של המשפחה המורחבת, כמו:

  • מספר הילדים במשפחה.
  • גובה הכנסתו של ההורה היחיד.
  • מספר האחים והאחיות של ההורה היחיד.
  • מצב בריאותי / נכות, עיוורון וכו’
  • פרטים על קבלת או אי קבלת קצבה מהמוסד לביטוח לאומי בגין נכות, השלמת הכנסה או כל קצבה אחרת.

הזכאים מקבלים הצעה למשכנתא בתנאים מועדפים אך לאור התחרות הרבה הקיימת בין נותני המשכנתאות במשק, קיימים מקרים רבים שדווקא הצעה רגילה של בנק זה או אחר היא משתלמת הרבה יותר מההלוואה המוצעת לזכאים.

רק יועץ משכנתאות המכיר היטב את כל ההתנהלות בתחום מורכב זה יכול לייעץ ולהמליץ על הדרך המועדפת שתאפשר למשפחה לקבל את המשכנתא הזולה ביותר, בהתאם ליכולת ההחזר שלה .
במסגרת הסיוע הממשלתי, נבנו כמה מסלולי משכנתאות ייעודיים לסוגי האוכלוסיות: משפחות חד הוריות, צעירות, ותיקות, עולים חדשיםועוד.

הקבוצות הללו מקבלות הטבה של ריבית בשיעור % 3 בלבד, אפשרות החזר לתקופות ארוכות יותר עד 25 שנה ומימון משכנתא עבור % 95 מערך רכישת הנכס.

בנוסף לכך, ההחלטה על הערך הכספי של ההלוואה מושפע ממצבה של המשפחה המורחבת מעבר למצבה של המשפחה הגרעינית, כלומר, כמה אחים ואחיות יש להורה, אם מדובר בעולים חדשים, כמה שנים הם כבר בארץ ועוד.
תוספת של נקודות מוענקת לזכאים ששרתו שירות צבאי או לאומי, למשרתים מעת לעת בשירות מילואים פעיל, משפחות שהן חד הוריות לפחות עשר שנים ותוספת נקודות עבור מי שבחר לרכוש דירה באזורים המועדפים .

מכלול ההטבות והתנאים מצריך בדיקה מקיפה של איש מקצוע בכיר המכיר את הנושא על בוריו ומכל היבטיו. קבלת ייעוץ משכנתאותבמקרה של משפחות חד הוריות הוא צורך בסיסי וחשוב ביותר כדי להתחשב במלוא השיקולים ולקבל את ההחלטה הכללית הנכונה. ייעוץ כלכלי למשפחות מנתב את הדרך למשפחות חד הוריות כך שידעו איך להתנהל מעתה ואילך כדי שיעמדו בכל תשלומי המשכנתא לאורך השנים.

אולי יעניין אותך גם:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים