יועץ משכנתאות פרטי

קיבלתם כסף – האם להשקיע אותו במשכנתא


לפעמים חלומות מתגשמים ומשפחות מקבלות סכום כסף לא צפוי, בונוס גדול ממקום העבודה עקב מכירתה של החברה, ירושה מקרובת משפחה שהלכה לעולמה, זכיה של סכום נאה במפעל הפיס או מכל סיבה אחרת.
מיד מתחילה ההתלבטות מה לעשות עם הכסף, עולות כמה אפשרויות וכל משפחה בוחנת אותן מכל היבטיהן.

חיסול המשכנתא

תשלום חודשי של המשכנתא מדי חודש, הוא נטל כספי משמעותי בתקציב החודשי של כל משפחה. ההכנסות כמעט אינן משתנות אך ההוצאות לעומת זאת הולכות ועולות. חיסולה של המשכנתא יכול ליצור חיים הרבה יותר נוחים עם הכנסה פנויה גדולה יותר מדי חודש.

החשיבה הראשונית היא בהיבט הפסיכולוגי, הרצון העז להיפטר מכבלי המשכנתא, להגיש משוחררים וללא מחויבויות לבנק.

החשיבה השנייה היא פיננסית וכוללת בתוכה הרבה מאד נתונים שיש להביא בחשבון כדי להגיע בסופו של דבר להחלטה על בחירת הדרך הכדאית ביותר.

פרמטרים אקוטיים בנושא החזר המשכנתא

ההחלטה לחסל את המשכנתא כרוכה בבדיקת כמה נקודות שכל אחת מהן יכולה ליצור הבדל משמעותי ביותר בהמשך הדרך.

• בדיקת מסלולי המשכנתא הרשומים בהסכם שנחתם עם הבנק למשכנתאות. אם קיים מסלול של החזר בריבית משתנה, אין עליה עמלת היוון ריבית ואין עליה עמלת פירעון מוקדם תוך עשרה ימים ולכן מומלץ לבצע חיסול של הסכום שנותר בנתיב זה .
• מה גובהה של עמלת הפירעון המוקדם עבור החזר מלוא המשכנתא או חלקה. לעתים גובהה של עמלה זו היא בסך עשרות אלפי ₪ ולכן יוצרת סיטואציה שאופציית חיסול המשכנתא אינה כדאית לחלוטין.
• מה גובהה של העמלה התפעולית.
• מה גובהה של העמלה בגין הוון הריבית שנובעת מההפסד הכספי שנגרם לבנק עקב הפירעון המוקדם.
• מתוך סך המשכנתא שנותרה לתשלום, מה גובה הקרן, הריבית והעמלות.
• אם הריבית המשולמת היא גבוהה הרבה יותר מהריבית המוצעת כעת, כדאי לשקול את החזר המשכנתא.

כדי לבחון נקודה זו באופן יסודי, מקצועי וספציפי לכל לקוח, מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה ומהימן שיבדוק את הסוגיה הזו לעומקה על פי תנאי המשכנתא הספציפיים שהתקבלו בתיק ויעניק ללקוחות את ההכוונה הנכונה והליווי לכל אורך הדרך.

חשיבה לטווח הרחוק

קיימים שיקולים משפחתיים נוספים בסוגיה זו.

אולי במקום לחסל את המשכנתא, אם תנאיה טובים, או אם ההחזר אינו כדאי עקב העמלות הגבוהות, כדאי לשקול מעבר לדירה גדולה יותר המתאימה לגודלה הנוכחי של המשפחה. המענק הוא ההפרש בין ערך הדירה הנוכחית לערכה של הדירה החדשה והמשכנתא תיגרר מהנכס הישן לנכס החדש. נושא מעבר הדירה עלה על הפרק ואולי זו ההזדמנות לבצע צעד זה.

אם יש לבני הזוג הלוואה נוספת מלבד המשכנתא רצוי לבדוק גם את תנאיה, אולי כדאי לחסל הלוואה זו ולא את המשכנתא.

אפשרות נוספת היא מחזור המשכנתא תוך נקיטת צעדים שיקטינו באופן משמעותי את הריביות ואת הגובה החודשי של ההחזר לבנק.

השיטה היא לקבל הצעות מחיר מבנקים שונים למשכנתאות ולבחור מתוכן את ההצעה המשתלמת ביותר. בשלב שני מחזירים את מלוא המשכנתא ולוקחים במקביל משכנתא מוזלת מהבנק החדש . ביצוע המחזור חוסך אלפי שקלים בחישוב של החזר מלוא המשכנתא לאורך השנים עד מועד התשלום האחרון.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19