יועץ משכנתאות פרטי

כיצד חוסכים בצורה נכונה לדירה עתידית


הרצון הטבעי של כל אדם הוא להגיע בסופו של דבר אל רמה שבה העצמאות שלו באה לידי ביטוי בחיים בדירה שהיא רשומה על שמו. עם כל הנוחות של מגורים בשכירות או בדירה של ההורים, הדבר אינו דומה אל מגורים בדירה שהיא הרכוש של אדם, כאשר יכולים להתקדם ממנה אל דירות אחרות ויותר מרווחות בעת שבה המשפחה מתרחבת לה.

על מנת להגיע אל מצב שבו יכולים לשקול את הרכישה של דירה למגורים, צריכים להתמיד עם ביצוע של מהלכים פיננסיים נכונים, ולכן זה חשוב מוקדם ככל האפשר להרים את הכפפה ולתכנן את הרכישה העתידית שנים לפני כן.

כמה רוצים לחסוך בסך הכל

הדבר הראשון שאותו צריכים להבין הוא כמה צריכים לחסוך בסך הכל על מנת להגיע אל היעד הנכסף של רכישת דירה. הסכום שאותו צריכים לחסוך הוא דבר שנובע מכמה השלכות, כמו הזמן הנדרש עבור החיסכון, הכספים אשר קיימים נכון להיום עבור חיסכון למטרה החשובה הזו והעלות של דירה בצורה ממוצעת שאותה מתכננים לרכוש בסופו של דבר.

כל אחד מן הפרמטרים הללו משפיע על הסכום שאותו צריכים ו/או יכולים לחסוך, כאשר צריכים לעשות את מירב המאמצים על מנת לחסוך סכום של כסף כמה שיותר גבוה שאיתו יכולים לא רק לקבל את האישור של המשכנתא אלא גם להוריד את הסכום של ההלוואה בצורה שמקלה על ההוצאות החודשיות בצורה טובה ומקדמת את האפשרות לרכוש דירה שאינה בלית ברירה.

איזה סכום חוסכים מידי חודש

הדבר הבא הוא הסכום שאותו חוסכים כל חודש. אם לא ממש צופים כי ההורים יהיו לעזר בנושא הזה של רכישת דירה או כי הסכום שהם יכולים להעביר הוא כזה שמותנה ביצירה של חיסכון על ידי הילדים בעצמם, צריכים לעשות חושבים ולהבין כיצד יכולים לחסוך מידי חודש סכום גבוה שיכול להביא אל חיסכון של כמה מאות אלפי שקלים.

השיקול של הסכום החודשי צריך להיות מורכב מעלות ממוצעת של דירה, מהסכום המקסימאלי שאותו יכולים לקבל בתור משכנתא לאותה הדירה ובכמות הזמן אשר קיימת לרשות האדם שמתחיל את תוכנית החיסכון עבור רכישה עתידי של דירה מרגע נתון והלאה.

כך לדוגמא אם אדם יכול להביא את עצמו לחיסכון של כשלושת אלפי שקלים מידי חודש במהלכם של חמש שנים, הוא יכול להגיע אל סכום של מעל למאתיים אלף שקלים. זה יכול להיות יתרון אדיר לחסוך סכום שכזה מראש, בייחוד אם מתחילים בגילאי העשרים ומניחים כי מתחתנים בשנות השלושים, בערך.

איפה חוסכים את הכסף

השאלה הגדולה הבאה היא היכן צריכים לשים את החיסכון החודשי הזה שמגיע עם הפרשות קבועות בכל חודש מחדש. תוכנית חיסכון שאותה מתכננים להוציא רק בעוד הרבה מאוד שנים צריכה להיות כזו שבה אין יותר מידי סיכונים, שכן הכסף הזה אמור להיות לרכישה של דירה.

בנוסף, זה יכול מאוד להועיל אם את הכסף החודשי אשר מפרישים יכולים לשנות, כך שאם יש חודש שבו מרוויחים יותר אז יכולים להגדיל את הסכום הזה ואם יש חודש שבו מרוויחים פחות יכולים לעצור או להקטין את הסכום שיורד לחיסכון.

משקיעים סכום שכבר קיים

אצל אנשים מסוימים כבר קיים סכום נדיב שאותו הם רוצים להגדיל עד אשר תעלה אופציה שבה הם מעוניינים להשקיע ברכישה של דירה מתאימה. את הסכום הזה חשוב מאוד שלא להשאיר ללא כל תנועה בפיקדון שקלי, אלא לחפש אחר מקור טוב יותר שיכול להניב בזמן הזה ריבית יותר גבוהה.

יש אנשים שבוחרים לבצע את ההשקעה עם רכישה של נכס שמראה בפירוש סימנים של גדילה. בצורה הזו אין כל הפסד, ואת הרווחים קוצרים בשעה של המכירה לצד אלה שמגיעים מן התקופה שבה הנכס מוצע להשכרה.

אולי יעניין אותך גם:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19