יועץ משכנתאות פרטי

כיצד חוסכים בצורה נכונה לדירה עתידית


הרצון הטבעי של כל אדם הוא להגיע בסופו של דבר אל רמה שבה העצמאות שלו באה לידי ביטוי בחיים בדירה שהיא רשומה על שמו. עם כל הנוחות של מגורים בשכירות או בדירה של ההורים, הדבר אינו דומה אל מגורים בדירה שהיא הרכוש של אדם, כאשר יכולים להתקדם ממנה אל דירות אחרות ויותר מרווחות בעת שבה המשפחה מתרחבת לה.

על מנת להגיע אל מצב שבו יכולים לשקול את הרכישה של דירה למגורים, צריכים להתמיד עם ביצוע של מהלכים פיננסיים נכונים, ולכן זה חשוב מוקדם ככל האפשר להרים את הכפפה ולתכנן את הרכישה העתידית שנים לפני כן.

כמה רוצים לחסוך בסך הכל

הדבר הראשון שאותו צריכים להבין הוא כמה צריכים לחסוך בסך הכל על מנת להגיע אל היעד הנכסף של רכישת דירה. הסכום שאותו צריכים לחסוך הוא דבר שנובע מכמה השלכות, כמו הזמן הנדרש עבור החיסכון, הכספים אשר קיימים נכון להיום עבור חיסכון למטרה החשובה הזו והעלות של דירה בצורה ממוצעת שאותה מתכננים לרכוש בסופו של דבר.

כל אחד מן הפרמטרים הללו משפיע על הסכום שאותו צריכים ו/או יכולים לחסוך, כאשר צריכים לעשות את מירב המאמצים על מנת לחסוך סכום של כסף כמה שיותר גבוה שאיתו יכולים לא רק לקבל את האישור של המשכנתא אלא גם להוריד את הסכום של ההלוואה בצורה שמקלה על ההוצאות החודשיות בצורה טובה ומקדמת את האפשרות לרכוש דירה שאינה בלית ברירה.

איזה סכום חוסכים מידי חודש

הדבר הבא הוא הסכום שאותו חוסכים כל חודש. אם לא ממש צופים כי ההורים יהיו לעזר בנושא הזה של רכישת דירה או כי הסכום שהם יכולים להעביר הוא כזה שמותנה ביצירה של חיסכון על ידי הילדים בעצמם, צריכים לעשות חושבים ולהבין כיצד יכולים לחסוך מידי חודש סכום גבוה שיכול להביא אל חיסכון של כמה מאות אלפי שקלים.

השיקול של הסכום החודשי צריך להיות מורכב מעלות ממוצעת של דירה, מהסכום המקסימאלי שאותו יכולים לקבל בתור משכנתא לאותה הדירה ובכמות הזמן אשר קיימת לרשות האדם שמתחיל את תוכנית החיסכון עבור רכישה עתידי של דירה מרגע נתון והלאה.

כך לדוגמא אם אדם יכול להביא את עצמו לחיסכון של כשלושת אלפי שקלים מידי חודש במהלכם של חמש שנים, הוא יכול להגיע אל סכום של מעל למאתיים אלף שקלים. זה יכול להיות יתרון אדיר לחסוך סכום שכזה מראש, בייחוד אם מתחילים בגילאי העשרים ומניחים כי מתחתנים בשנות השלושים, בערך.

איפה חוסכים את הכסף

השאלה הגדולה הבאה היא היכן צריכים לשים את החיסכון החודשי הזה שמגיע עם הפרשות קבועות בכל חודש מחדש. תוכנית חיסכון שאותה מתכננים להוציא רק בעוד הרבה מאוד שנים צריכה להיות כזו שבה אין יותר מידי סיכונים, שכן הכסף הזה אמור להיות לרכישה של דירה.

בנוסף, זה יכול מאוד להועיל אם את הכסף החודשי אשר מפרישים יכולים לשנות, כך שאם יש חודש שבו מרוויחים יותר אז יכולים להגדיל את הסכום הזה ואם יש חודש שבו מרוויחים פחות יכולים לעצור או להקטין את הסכום שיורד לחיסכון.

משקיעים סכום שכבר קיים

אצל אנשים מסוימים כבר קיים סכום נדיב שאותו הם רוצים להגדיל עד אשר תעלה אופציה שבה הם מעוניינים להשקיע ברכישה של דירה מתאימה. את הסכום הזה חשוב מאוד שלא להשאיר ללא כל תנועה בפיקדון שקלי, אלא לחפש אחר מקור טוב יותר שיכול להניב בזמן הזה ריבית יותר גבוהה.

יש אנשים שבוחרים לבצע את ההשקעה עם רכישה של נכס שמראה בפירוש סימנים של גדילה. בצורה הזו אין כל הפסד, ואת הרווחים קוצרים בשעה של המכירה לצד אלה שמגיעים מן התקופה שבה הנכס מוצע להשכרה.

אולי יעניין אותך גם:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים