יועץ משכנתאות פרטי

כל מה שרציתם לדעת על משכנתא בוליט


משכנתא “בוליט”, משכנתא “בלון” ו”משכנתא כגישור” הינם שמות נרדפים ופירושם זהה לחלוטין והן יילקחו בדיוק באותם מקרים, בהם נדרשת הלוואת גישור. לעיתים, חוסר ידע בתחום המשכנתאות יכול לגרום לכם לפספס הזדמנות עסקית וחבל.

מהי משכנתא מסוג בוליט ומתי לוקחים אותה?

מדובר בהלוואת גישור, הנלקחת לתקופה של עד 5 שנים. מטרת משכנתא כגישור היא לאפשר לרוכשי הנכס לקחת משכנתא ולשלם עבורה את הריבית בלבד, כאשר תשלום הקרן יוחזר לבנק בסוף התקופה בפעימה אחת. בחלק מהמקרים, אף ניתן יהיה לדחות את כל התשלומים, כך שבסוף תקופת הגישור ישולם סכום שיכלול גם את סך הקרן וגם את סך הריבית בגין תקופת הגישור כולה.

 

ייעוץ משכנתאות – גרוסמן ייעוץ פיננסי צלצלו 03-5017237

 

למי מתאימה משכנתא כגישור?

הלוואת גישור כזו יכולה להתאים עבורכם אם אתם מעוניינים לרכוש דירה, אך אתם זקוקים להלוואה זמנית, עד שיתפנה לכם חלק מכסף המשכנתא לרכישה.

התרחיש הנפוץ ביותר להעמדת משכנתא כגישור הוא כאשר הנכם עומדים למכור נכס קיים שלכם ובינתיים תרכשו דירה נוספת. במקרה כזה, תוכלו לקחת משכנתא כגישור לתקופה קצרה יחסית ולהחזירה כאשר תקבלו את הכסף בגין המכירה של הנכס שבידכם. ישנם מקרים נוספים, בהם ניתן להשתמש במשכנתא כגישור, לדוגמה, כאשר ידוע מראש שעומד להיכנס כסף מקרן השתלמות, מענק פרישה וכיו”ב.

האם ניתן לקבל משכנתא גישור מעבר לאחוזי המימון המקסימאליים שניתן לממש? הלוואת הגישור היא חלק מסך המשכנתא שתיקחו והיא יכולה לבוא לידי ביטוי במסלול גישור בתוך המשכנתא הכוללת. לכן, לא ניתן לחרוג מאחוזי המימון המקובלים לפי תקנות בנק ישראל, גם כשמדובר במשכנתא כגישור.

מהו גרייס ולאחריו שפיצר?

ניתן גם לשלב הלוואת גישור באופן דומה, כאשר החזרי הקרן, הריבית או שניהם, יידחו לסוף התקופה שהוגדרה (לדוגמה, שלוש שנים) כך שבתום התקופה הקצרה יתרת הקרן שלא שולמה תיפרס לתקופה ארוכה בדומה לשאר מסלולי המשכנתא המוכרים.

בשונה ממשכנתא כגישור/ בלון/ בוליט, כאן לא תידרשו להחזיר את הכסף לבנק בפעימה אחת, אם כי אותם החזרים שבעצם נדחו, יצורפו לסך היתרה וסך שנות ההחזר יקטן. לדוגמה, משכנתא במסלול גרייס ולאחר מכן שפיצר, שנלקחת לשלושים שנה, עם דחיית תשלומי קרן לשלוש השנים הראשונות, שתשולם בגינה ריבית בלבד בשנים הראשונות, הקרן כולה תיפרס על פני 27 השנים הנותרות. מכאן, שההחזר החודשי יהיה גבוה יותר היות ויחושב לפי 27 שנים ולא לפי 30 שנה. בנוסף, יווצר “בזבוז” של כספי ריבית ששולמה בשלוש השנים הראשונות מבלי שקרן המשכנתא יורדת.

למי זה מתאים?

מסלול זה מקובל בבנקים, כאשר ישנו אילוץ שבגינו נוטלי המשכנתא אינם יכולים לשלם את המשכנתא מהחודש הראשון. שתי הסיבות הנפוצות לכך הן: האחת- מגורים בדירה שכורה ותשלום שכר דירה במקביל לתשלומי משכנתא. השנייה- רכישת דירה חדשה מקבלן- כאשר מועד קבלת דירה חדשה מקבלן צפוי להיות כעבור מספר שנים (לרוב, כעבור כשלוש שנים), ניתן להשתמש במשכנתא מסוג זה, כאשר במשך התקופה הראשונה ישולם ההחזר החודשי בגין ריביות המשכנתא בלבד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19