יועץ משכנתאות פרטי

כל מה שרציתם לדעת על משכנתא בוליט


משכנתא “בוליט”, משכנתא “בלון” ו”משכנתא כגישור” הינם שמות נרדפים ופירושם זהה לחלוטין והן יילקחו בדיוק באותם מקרים, בהם נדרשת הלוואת גישור. לעיתים, חוסר ידע בתחום המשכנתאות יכול לגרום לכם לפספס הזדמנות עסקית וחבל.

מהי משכנתא מסוג בוליט ומתי לוקחים אותה?

מדובר בהלוואת גישור, הנלקחת לתקופה של עד 5 שנים. מטרת משכנתא כגישור היא לאפשר לרוכשי הנכס לקחת משכנתא ולשלם עבורה את הריבית בלבד, כאשר תשלום הקרן יוחזר לבנק בסוף התקופה בפעימה אחת. בחלק מהמקרים, אף ניתן יהיה לדחות את כל התשלומים, כך שבסוף תקופת הגישור ישולם סכום שיכלול גם את סך הקרן וגם את סך הריבית בגין תקופת הגישור כולה.

 

ייעוץ משכנתאות – גרוסמן ייעוץ פיננסי צלצלו 03-5017237

 

למי מתאימה משכנתא כגישור?

הלוואת גישור כזו יכולה להתאים עבורכם אם אתם מעוניינים לרכוש דירה, אך אתם זקוקים להלוואה זמנית, עד שיתפנה לכם חלק מכסף המשכנתא לרכישה.

התרחיש הנפוץ ביותר להעמדת משכנתא כגישור הוא כאשר הנכם עומדים למכור נכס קיים שלכם ובינתיים תרכשו דירה נוספת. במקרה כזה, תוכלו לקחת משכנתא כגישור לתקופה קצרה יחסית ולהחזירה כאשר תקבלו את הכסף בגין המכירה של הנכס שבידכם. ישנם מקרים נוספים, בהם ניתן להשתמש במשכנתא כגישור, לדוגמה, כאשר ידוע מראש שעומד להיכנס כסף מקרן השתלמות, מענק פרישה וכיו”ב.

האם ניתן לקבל משכנתא גישור מעבר לאחוזי המימון המקסימאליים שניתן לממש? הלוואת הגישור היא חלק מסך המשכנתא שתיקחו והיא יכולה לבוא לידי ביטוי במסלול גישור בתוך המשכנתא הכוללת. לכן, לא ניתן לחרוג מאחוזי המימון המקובלים לפי תקנות בנק ישראל, גם כשמדובר במשכנתא כגישור.

מהו גרייס ולאחריו שפיצר?

ניתן גם לשלב הלוואת גישור באופן דומה, כאשר החזרי הקרן, הריבית או שניהם, יידחו לסוף התקופה שהוגדרה (לדוגמה, שלוש שנים) כך שבתום התקופה הקצרה יתרת הקרן שלא שולמה תיפרס לתקופה ארוכה בדומה לשאר מסלולי המשכנתא המוכרים.

בשונה ממשכנתא כגישור/ בלון/ בוליט, כאן לא תידרשו להחזיר את הכסף לבנק בפעימה אחת, אם כי אותם החזרים שבעצם נדחו, יצורפו לסך היתרה וסך שנות ההחזר יקטן. לדוגמה, משכנתא במסלול גרייס ולאחר מכן שפיצר, שנלקחת לשלושים שנה, עם דחיית תשלומי קרן לשלוש השנים הראשונות, שתשולם בגינה ריבית בלבד בשנים הראשונות, הקרן כולה תיפרס על פני 27 השנים הנותרות. מכאן, שההחזר החודשי יהיה גבוה יותר היות ויחושב לפי 27 שנים ולא לפי 30 שנה. בנוסף, יווצר “בזבוז” של כספי ריבית ששולמה בשלוש השנים הראשונות מבלי שקרן המשכנתא יורדת.

למי זה מתאים?

מסלול זה מקובל בבנקים, כאשר ישנו אילוץ שבגינו נוטלי המשכנתא אינם יכולים לשלם את המשכנתא מהחודש הראשון. שתי הסיבות הנפוצות לכך הן: האחת- מגורים בדירה שכורה ותשלום שכר דירה במקביל לתשלומי משכנתא. השנייה- רכישת דירה חדשה מקבלן- כאשר מועד קבלת דירה חדשה מקבלן צפוי להיות כעבור מספר שנים (לרוב, כעבור כשלוש שנים), ניתן להשתמש במשכנתא מסוג זה, כאשר במשך התקופה הראשונה ישולם ההחזר החודשי בגין ריביות המשכנתא בלבד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים