יועץ משכנתאות פרטי

כמה הון עצמי צריך למשכנתא


האם אתה מתכנן לרכוש בקרוב דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה?

האם ידעת כי הבנק אינו מעניק משכנתא בגובה 100% מערך הנכס?

ובכן, כדי לרכוש דירה לצרכי מגורים או השקעה עליך לגייס הון עצמי מינימלי.

אם אתם זוג צעיר העומד לרכוש דירה ראשונה תוכלו לקבל משכנתא עד 75% מערך הנכס ואת יתרת התשלום עליכם לגייס ממקורות הון עצמי, לעתים בעזרת ההורים ובעזרת הלוואות ממקורות נוספים.

אם בכוונתך לרכוש דירה לצרכי השקעה עליך לגייס הון עצמי בשיעור של לפחות 50% מערך הדירה, בהתאם להנחיות החדשות של בנק ישראל שתפקידו לפקח על הבנקים ועל שוק המשכנתאות בארץ.

הון עצמי מינימלי לקבלת אישור למשכנתא

אחת הבדיקות שיועץ המשכנתאות בבנק מבצע היא הערכת ההון העצמי שיש ללווה למטרת רכישת הנכס בו הוא מעוניין.

כדי לחשב הון עצמי יש לקחת בחשבון את כל הכספים הנזילים העומדים לרשותך, לרבות כסף מזומן בבית ובבנק, חסכונות בבנק,

כספים המושקעים דרך תיק השקעות במניות בבורסה ובפורקס, הלוואות שניתן לקבל על חשבון קרן פנסיה, קופת גמל,

קרן השתלמות וביטוח מנהלים, כספים שהובטחו לך מההורים ועוד. עם זאת, ראוי להדגיש כי לא חייבים לפדות כספים מחסכונות או מתיק השקעות המשיג תשואה גבוהה מאחר ויתכן בהחלט כי עדיף לך להגדיל את המשכנתא.

כאמור, על פי התקנות החדשות של בנק ישראל כל רוכש דירה ראשונה נדרש להעמיד הון עצמי בגובה של לפחות 25% מערך הנכס שברצונו לקנות.

כלומר, אם בכוונתך לרכוש דירה ראשונה למגורים שעלותה בשוק 1.3 מיליון ₪, עליך להעמיד הון עצמי מינימלי בגובה של 325,000 ₪.

במידה ואתה מוגדר כמשפר דיור, כלומר ברשותך נכס וברצונך למכור אותו כדי לעבור לגור בדירה חדשה ומרווחת יותר,

עליך לגייס הון עצמי בגובה 30% מערך הדירה שברצונך לקנות. במידה ואתה מעוניין לרכוש דירה למטרת השקעה כדי להשכיר אותה עליך לגייס הון עצמי מינימלי בגובה של 50%.

מחירי הדיור ממשיכים לעלות

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית במחירי הדירות בארץ, נתון זה מקשה על זוגות צעירים ומשפרי דיור לרכוש נכס חדש,

וחלום הדירה הולך ומתרחק מרבים. ככל שמחירי הדיור ממשיכים לעלות הרי הלווה נדרש לגייס ולהביא יותר הון עצמי מהבית,

ורבים מתקשים בכך. בעקבות הקושי לגייס הון עצמי מינימלי צצו פתרונות חדשים באמצעותם ניתן לעקוף את המגבלות של בנק ישראל, לדוגמה לקיחת הלוואה על חשבון כספי הפנסיה ועל חשבון חסכונות לטווח ארוך,

בין היתר קרנות השתלמות, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופות גמל וכיוצא בזה.

בנוסף, במידה וכספך מושקע בחסכונות לטווח ארוך בבנק ניתן לפנות לבנק כדי לקחת הלוואה על חשבון הכסף בתכנית החיסכון,

עם זאת יש לזכור כי הלוואות אלה נחשבות ליקרות יחסית ולא בהכרח משתלם לפעול כך.

פתרון נוסף המאפשר לך לעקוף את המגבלות של בנק ישראל ולגייס יותר הון עצמי הוא בעזרת לקיחת הלוואות לכל מטרה מבנקים אחרים או מחברות מימון חוץ בנקאיות, ביניהן חברות כרטיסי אשראי וחברות מימון פרטיות הפועלות בהיתר ממשרד האוצר.

אופציה נוספת היא להיעזר בהורים ולקחת הלוואה אטרקטיבית כנגד שעבוד הנכס שלהם, ובמקרה בו רוכשים דירה חדשה מקבלן ניתן להיעזר בהלוואות קבלן כדי לגשר על הפערים.

לייעוץ מקצועי ולמידע נוסף בנושא כמה הון עצמי צריך למשכנתא, השאר פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19