יועץ משכנתאות פרטי

חליתם במהלך המשכנתא ואתם מתקשים להחזיר אותה, מה האפשרויות?


ככל הנראה החשש הגדול ביותר שלכם זה להגיע למצב שבו לא תוכלו לעמוד בהחזרים של המשכנתא שלכם. ישנן לא מעט סיבות שבגינן תוכלו להגיע למצב שתתקשו להחזיר את המשכנתא, ואחת מהסיבות השכיחות ביותר זה עקב מחלה. כיום ישנן לא מעט מחלות אשר עשויות להשבית אתכם ולגרום לכך שלא תוכלו לעבוד באופן זמני או אפילו באופן קבוע. במצב כזה שבו אתם נדרשים להחזיר משכנתא באופן חודשי, הסיטואציה הזאת היא כמו גזר דין מוות עבורכם. אתם תמצאו את עצמכם מתקשים מאוד להחזיר את המשכנתא, וחוסר האונים יכול להיות משווע. רוצים לדעת כיצד תוכלו להחזיר את המשכנתא במקרה כזה? את האפשרויות תמצאו במאמר הבא.

מדוע חשוב להחזיר את המשכנתא בזמן?

לפני שנספר לכם מהן הדרכים היעילות ביותר שבאמצעותן תוכלו להחזיר את המשכנתא שלכם בזמן למרות שאתם חולים – תצטרכו להבין מהן ההשלכות של אי עמידה בתשלומי המשכנתא. אם לא תצליחו לעמוד בתשלומי המשכנתא תוכלו לחשוף את עצמכם למצבים שבהם ניתן יהיה לעקל את הנכסים אשר ברשותכם, ואם אין כאלה תוכלו אפילו לעמוד לדין.

אי עמידה בתשלומי המשכנתא עלול לגרום לכך שגם בעתיד בנקים וגופים חוץ בנקאיים יסרבו לספק לכם אפילו את ההלוואה הקטנה ביותר. כך שיש לכך השלכות מרחיקות לכת אשר עלולות לפגוע בכם מאוד.

חליתם במהלך המשכנתא – אלה הן האפשרויות הטובות ביותר לעמוד בהחזרים

עליכם לזכור כי מצב של חולי ברוב המקרים הוא מצב זמני, ולא מן הנמנע כי בזמן הקרוב תוכלו לחזור לעבודה – כך שתוכלו להמשיך לשלם את המשכנתא. לכן אתם לרוב תצטרכו למצוא פתרון זמני, כזה שלא יגרום לתשלומי המשכנתא לחזור בחזרה – ומכאן אתם תמצאו את עצמכם בסיפור אחר לחלוטין.

האפשרות הראשונה שעומדת לרשותכם זה לפתוח את תוכניות החיסכון עליהם עמלתם כל חייכם. לא מעט אנשים יודעים כי לא ניתן לדעת מה צופן העתיד, ולכן הם פותחים לעצמם תוכניות חיסכון. במקרה שבו אתם חוששים שלא תעמדו בתשלומי המשכנתא, הפתרון הזה יהיה היעיל ביותר – כך גם לא תצטרכו להחזיר כסף לאף אחד. אתם עדיין אלה שאחראים על המשכנתא של עצמכם, ובתוך זמן קצר כאשר תחזרו לעבודה תוכלו להמשיך לחסוך ולצבור מחדש את תוכנית החיסכון שלכם.

אך מה קורה במידה ואין לכם תוכנית חיסכון? כאן הסיטואציה יכולה להיות הרבה יותר מורכבת. במקרה כזה תצטרכו ככל הנראה לפנות לבני משפחה או לחברים קרובים על מנת שיסייעו לכם לעמוד בתשלומי המשכנתא. הבעיה המרכזית בסיטואציה הזאת זה המבוכה וחוסר הנעימות שמתלווה לאפשרות הזאת. לכן לא מעט אנשים פשוט מעדיפים להתמודד עם הבנקים לבדם ולא לעשות את הצעד הזה. אך יש כאן עניין של מצב שבו שאתם עלולים לסכן את העתיד שלכם.

בשורה התחתונה – לא משנה באיזה דרך תבחרו, חשוב מאוד שתעמדו בצורה שוטפת בתשלומי המשכנתא. זה לא משחק ילדים, וההשלכות של אי עמידה בתשלומי המשכנתא יכולות להיות השלכות משמעותיות עבורכם.במקרים אלו מומלץ להיוועץ ביועץ משכנתא מוסמך בין אם יש לכם תוכנית חיסכון שתוכלו להיעזר בה או מנגד בין אם אתם צריכים לפנות לבני המשפחה – תעשו זאת מוקדם ככל האפשר על מנת להיערך לכל אפשרות.

הכוח נמצא בידיים שלכם, ומוטב שלא תובילו את עצמכם למצב שבו אינכם מצליחים לעמוד בתשלומי המשכנתא – כי מכאן אתם פשוט תהיו חסרי אונים לגבי ההשלכות של התהליך כולו. מכאן נותר לנו לאחל לכם רק שתשמרו על הבריאות שלכם, ושתקבלו את ההחלטות הטובות והנכונות ביותר עבור העתיד שלכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים