יועץ משכנתאות פרטי

לקיחת משכנתא – מדריך למתחילים


החלטתם לקנות דירה ואפילו הבנתם שאתם יכולים לעמוד בהחזר? ברכות חמות לרגל ביצוע העסקה החשובה בחייכם. עם זאת, אם אתם כבר כאן רצוי מאוד להתחיל את הדרך הארוכה לשל לקיחת משכנתא בעזרת עצות טובות ורצוי שגם בסיוע אנשי מקצוע. זה נראה שכל עם ישראל מקבל משכנתא בקלות וחי עם זה בשלום, אבל בדיקה מדוקדקת של אנשי מקצוע תוכיח לכם כמה כסף נוטלי משכנתאות עלולים להפסיד רק משום שלא בדקו נכון והכינו את עצמם לכך.

למה לקיחת משכנתא כרוכה בתכנון מוקדם?

הסיבה פשוטה – שום בנק לא ייתן לכם משכנתא ללא הוכחת יכולת החזר, ללא הוכחה שיש לכם עבודה קבועה ויציבה או מקורות הכנסה ברורים לשנים רבות, כדי שלא ייגרם מצב שבו לא תוכלו להחזיר את המשכנתא. נכון שנלקחים בחשבון מצבי חיים שבגללם נקלעים למשבר כלשהו, אבל הבנק סומך על כך שתוכלו לחזור למסלול גם לאחר משבר כזה, לא משנה איזה סכום של לקיחת משכנתא תקבלו ובאיזה שיעור מההון הדרוש לכם. לכן לרוב, האנשים שמצליחים לקבל משכנתא לזוגות צעירים ששניהם עובדים או יחידים שיכולים לגייס הון עצמי גדול ומוכיחים יכולת החזר משמעותית ברוב שנות עבודתם. תכננו את מסלול חייכם כי יש סיכוי שתקבלו סירוב מהבנק אם לא ישתכנע שתוכלו להחזיר את ההון שילווה לכם.

מה נחוץ לכם לצורך לקיחת משכנתא?

  • תכנון פיננסי מוקדם – כאמור, מיפוי של התמונה הפיננסית המלאה הכוללת את הערכת שווי הדירה האמיתי, חישוב של כל המסים והאגרות, התשלומים לעורכי דין וליועצי משכנתא, שיפוצים, הובלות ועוד.
  • כמה כסף יש לכם? – הון עצמי הוא חובה משום שהבנק לא יכול לתת לקיחת משכנתא של יותר מ-75% אחוז אם זו דירתכם הראשונה ואף פחות מזה אם אתם משפרי דיור. לאחר שעברתם בשלב א‘ על כל ההוצאות שלכם ואתם יודעים כמה כסף נחוץ לכם, תצטרכו להוכיח לבנק שיש לכם כסף.
  • גיוס הון עצמי – השלב המעשי של גיוס הון עצמי כולל פנייה למשפחה, חברים, תכניות חיסכון, נטילת הלוואות חוץ בנקאיות ועוד. כאן תוכלו לקבל תמונה יותר שלמה של הכסף שעומד לרשותכם ותוכלו גם להבין לכמה כסף אתם עומדים להתחייב, במיוחד לאחר נטילת הלוואות וסיוע מכל מי שאפשר. עם יכולת ההחזר הזאת אתם יכולים לגשת לבנק.
  • פתיחת תיק משכנתא – ניגשים לבנקים, פותחים תיק משכנתא, ממלאים טפסים ומתחילים את מסלול קבלת הצעות משכנתא וקבלת אישור למשכנתא מהבנק.
  • איסוף מסמכים – איסוף כל מסמכים שנדרשים למשכנתא כולל תלושי משכורת ואישורים על הון ונכסים, ביטחונות וערבויות, תעודת זכאות למשכנתא מהמדינה, ביטוח חיים ועוד.
  • משא ומתן על מסלולי המשכנתא – אם הגעתם עד לכאן מבלי להיעזר באיש מקצוע ואינכם זקוקים להסברים על המסלולי העומדים לרשותכם, מצוין. אם לא, אל תעברו את השלב הזה לבד ללא הסברים של יועץ משכנתא שיסביר לכם בדיוק מהו ההבדל בין כל המסלולים ועד כמה אתם יכולים לחסוך בעלויות בכל חודש ובכל מסלול.

משרד גרוסמן ייעוץ פיננסי, מנוהל תחת הובלתו המקצועית של צחי גרוסמן, מומחה של למעלה לעשור במתן ייעוץ פיננסי מתקדם למשפחות תוך התמקדות בשני תחומים מרכזיים: ניהול נכון, אפקטיבי ומושכל של כלכלת המשפחה, נטילת משכנתא כהשקעה לחיים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים