יועץ משכנתאות פרטי

לוקחים משכנתא? רק עם יועץ משכנתאות!


משכנתא היא אחת מן ההלוואות הגדולות ביותר שאדם ממוצע לוקח במהלך חייו. הואיל ומדובר בסכומי כסף גבוהים, בתקופות החזר ממושכות ובמספר רב של הגדרות פיננסיות שאינן ברורות לאדם מן השורה שאיננו בקיא בתחום, נוצר מצב בו רבים נוטים לעשות שתי טעויות נפוצות:

  1. לקחת משכנתא באותו בנק בו מתנהל חשבון העו”ש שלהם.
  2. לבחור באפשרות הראשונה שמוצעת להם.

אפשר להבין את אלה שעושים את הטעויות הללו. רבים לא יודעים שבאפשרותם לקחת משכנתא גם ממקורות אחרים, וגם אם כן, אזי המורכבות של הנושא, בשילוב עם חוסר הבקיאות שלהם בתחום, עלולות להוביל אותם להסכים לתנאים של המשכנתא הראשונה שנקרית בדרכם.

אכן, לעיתים המשכנתא הטובה ביותר שתוצע למבקש ההלוואה היא אכן הטובה ביותר שהוא יוכל לקבל, ולעיתים היא אכן מוצעת לו בבנק שבו מתנהל חשבונו. אולם דרך פעולה טובה יותר היא לערוך סקר שווקים בין כל המקומות השונים שמציעים משכנתאות, ולבחור אך ורק בזו שמומלצת על ידי יועץ משכנתאות מוסמך, מקצועי ואמין.

בחירת יועץ משכנתאות

המשמעות של בחירת יועץ משכנתאות טוב היא חיסכון פוטנציאלי של אלפי שקלים, בזכות התאמה אופטימלית של תנאי המשכנתא למאפיינים, לצרכים וליכולות של הלווה. את ההתאמה הזו מבצע יועץ המשכנתאות, כשהוא רותם לשם כך את כל יכולותיו וניסיונו המקצועי.

זו הסיבה בעטיה חשוב מאוד לבחור יועץ משכנתאות על פי מספר פרמטרים שיעידו על טיבו. למשל:

  • ניסיון מקצועי: כאמור, ככל שהוא רב יותר, כן ייטב. חפשו יועץ שעבר בבנק למשכנתאות לפחות מספר שנים, בין אם מדובר ביועץ של חברה גדולה לייעוץ משכנתאות או יועץ עצמאי. אם היועץ שניצב מולכם לא צבר ניסיון מעשי בשטח, הוא עלול להעניק לכם ייעוץ פחות טוב מיועץ שהיה שם והרגיש את התחום במו ידיו.
  • מה הוא יכול לעשות עבורכם? אל תתביישו לשאול את יועץ המשכנתאות מה בכוונתו לעשות וכיצד. חפשו בתשובתו ניסיון, בקיאות בחומר, יצירתיות ואסרטיביות. כל אלה תכונות שבונות יועץ משכנתאות מצוין.

הדרך הטובה ביותר לבחור יועץ משכנתאות היא לקבל הצעה מבנק כלשהו (למשל הבנק בו מתנהל חשבונכם, אבל לא בהכרח), לגשת איתה לשניים או שלושה יועצי משכנתאות שונים, להציג את ההצעה בפניהם ולשאול: “איך תוכל/י לשפר עבורי את ההצעה הזאת?” – כל יועץ משכנתאות ייתן לכם תשובה שונה במקצת, ולכם נשאר רק לבחור את זה שיבנה עבורכם את תמהיל המשכנתא האופטימלי שיתאים במדויק למאפיינים שלכם.

סיכום

סקר שוק, ממש כמו בכל תחום אחר, יכול להוביל אתכם אל יועץ המשכנתאות הטוב ביותר שיוכל להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר. אל תקבלו את ההצעה הראשונה שמוצעת לכם, אלא המשיכו לבדוק ולבחון את האפשרויות שלכם בסיוע יועץ משכנתאות מנוסה, על מנת שתוכלו לבחור את המשכנתא המתאימה לכם ביותר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים