יועץ משכנתאות פרטי

האם זוגות ידועים בציבור זכאים למשכנתא ?


ידועים בציבור הם בני זוג המקיימים ביחד מסגרת משפחתית אך הם לא נשואים.

הגדרה זו היא הדרך של המדינה למעשה לתת זכויות ולדרוש חובות לבני זוג שאינם מעוניינים להינשא לפי חוקי המדינה, בדיוק כמו הזוגות הנשואים. ומכאן נשאלת השאלה האם זוגות ידועים בציבור זכאים למשכנתא ?  זו שאלה שמעסיקה אנשים רבים ולכן החלטנו לשפוך אור על הנושא.

מה מעמדם החוקי של ידועים בציבור ?

לידועים בציבור אין מעמד חוקי ואין להם זכויות, אדם יכול להיות מוכר כידוע בציבור לעניין אחד בכל פעם. ניתן להיות ידוע בציבור לעניינים מסויימים כמו למשל חוק הירושה שקובע כי כל איש ואישה החיים במשק בית משותף ירשו את בן הזוג כמו זוג נשוי.

זכאים למשכנתא או לא ?

אנחנו שמחים לבשר לכם כי זוגות ידועים בציבור כן זכאים למשכנתא! מטרת הזכאות היא באמת להקל על זוגות ידועים בציבור ברכישת דירה. היום שלא כמו בעבר שורר שוויון זין זוגות ידועים בציבור לזוגות נשואים בכל הקשור בתחום המשכנתאות.

איך נקבע גובה הזכאות ?

משרד הבינוי והשיכון העמיד לרשות הזוגות הידועים בציבור מספר כלים והטבות, הוא מציע זכאות משכנתא לקניית דירה וגובהה מחושב לפי שלושה משתנים מרכזיים:

הראשון הוא למעשה גילו של הילד הבכור המשותף לבני הזוג, השני הוא מספר הילדים הנמצאים בחזקת בני הזוג והשלישי הוא מספר האחים והאחיות של כל אחד מבני הזוג. כשהכלל המנחה לכל הפרמטרים האלה הוא ככל שמספר הילדים או האחים גבוה יותר, בהתאם גדל מספר נקודות הזכאות וגובה הזכאות למשכנתא.

גורמים נוספים שמשפיעים על גובה הזכאות הם למשל נכות של אחד מבני הזוג, ביצוע שירות צבאי או לאומי, שירות אזרחי או שירות מילואים פעיל.

דינם של ידועים בציבור שרוצים להתגרש

מעמדם החוקי של הידועים בציבור זהו תחום אפור מה שעלול לסבך את הפרידה, בגלל שלידועים בציבור אין חוק מוגדר ואין קריטריונים כל צד יכול לטעון מה שהוא רוצה והמחלוקות יכולות להפוך לקשות וארוכות. בנוסף לכך אין את חוק יחסי הממון אשר מסדיר את חלוקת הרכוש והידוע בציבור צריך להוכיח בנוסף לחיים המשותפים את העובדה שהייתה כוונה לשתף ברכוש.

לסיכום, ידועים בציבור זהו נושא מורכב ולא ברור כיוון שאין הגדרה מדוייקת בחוק לגבי זוגיות כזאת ולכן מומלץ להסדיר את התחומים האפורים בחוזה מסודר ככל האפשר טרם ההגדרה.

בנוסף לכך עליכם להבין את המחוייבות בלקחת משכנתא משותפת וגם את הנושא הזה להסדיר בחוזה, עקב מורכבות העניין היוועצות בעורך דין יכולה לתרום ולמנוע סכסוכים והסתבכויות בהמשך.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19